Tipy na vianočné darčeky pre deti

Deti a mladiství sú čoraz náročnejší a kladú vysoké nároky na to, aký darček ich pod stromčekom poteší. Či už sú to vianočné darčeky pre chlapcov alebo pre dievčatá, univerzálny darček na Vianoce pre deti neexistuje, avšak v e-shope Okay.sk si vyberie naozaj každý, aj tí najnáročnejší.

Darčeky pre deti

Vianočné darčeky pre deti by sme mohli rozdeliť do niekoľkých kategórií. Azda tou najzákladnejšou sú darčeky pre chlapcov a darčeky pre dievčatá.

Darček pre chlapca v podobe hernej konzoly môže byť jeho malým splneným snom. Existuje nespočetné množstvo hier, a preto sa dajú vybrať aj mnohé také, kde si dieťa rozvíja jeho kognitívne, motorické či matematické schopnosti. Okrem hier sa na hernej konzole dá pozrieť aj film alebo sa pripojiť na Youtube. Dievčatá zasa ocenia nový mobilný telefón či notebook jemných odtieňoch bielej či ružovej. S novým smartfónom si rady vytvoria nové selfie fotky s kamarátkami, notebook im zasa pomôže pri štúdiu. 

Farebné varianty Xiaomi Redmi 9

Mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 9 v sviežich farbách je skvelým darčekom pre dievča

Darčeky pre mladšie deti

Inou kategóriou darčekov na Vianoce pre deti je detský nábytok, ktorý je je okrem iného aj skvelým darčekom pre deti do škôlky. Práve v detskej izbe si posledné roky nachádza patričné zastúpenie a teší sa veľkej obľube pohovka na spanie alebo váľanda. Jedným z dôvodov je praktickosť - cez deň môže slúžiť na relax a hry a v noci sa premení na lôžko. 

Ako skvelý a zároveň veľmi užitočný darček pre deti do 10 rokov môže poslúžiť elektrická zubná kefka pre deti. Existujú rôzne detské elektrické zubné kefky s princeznou, či iným obľúbeným rozprávkovým hrdinom. Čistenie zubov často nebýva obľúbenou detskou aktivitou a preto je detský motív dobrým pomocníkom.

Deti si čistia zuby elektirckou zubnou kefkou

S elektrickou zubnou kefkou pre deti Philips Sonicare HX6352 bude čistenie zubov zábava

Vianočné darčeky pre staršie deti a tínedžerov

Elektronika je u detí a dospievajúcich už prakticky samozrejmosťou, a preto smartfón, tablet pre deti či smart hodinky môžu byť ideálnym darčekom pre deti od 10 rokov, ale aj pre tínedžerov. S detskými inteligentnými hodinkami môžete zostať s ratolesťami vždy v spojení a prostredníctvom rôznych aplikácií aj vedieť, kde presne sa nachádzajú. Pomocou smart watch si vaše deti okrem iného vedia zmerať vzdialenosť, ktorú zabehli a zistiť, či náhodou neprekonali svoj osobný rekord. Pre tínedžerov je skôr vhodný smart náramok, ktorý ponúka viac funkcií ako detské smart hodinky.

Hudba je neoddeliteľnou súčasťou dospievania, a tak skvelým darčekom na Vianoce pre teenagerov môže byť Bluetooth reproduktor alebo párty reproduktor. Dospievajúci si radi púšťajú hudbu v kruhu svojich kamarátov a s prenosným reproduktorom si môžu hudbu vychutnávať v podstate kdekoľvek. Na ceste do školy si môžu hudbu vypočuť z kvalitných slúchadiel. Odporúčame vybrať slúchadlá cez hlavu, ktoré okrem toho, že sú veľmi štýlové, tak ponúkajú aj špičkový zvukový zážitok.

žena má slúchadlá cez hlavu

Tínedžeri milujú hudbu a so slúchadlami cez hlavu Panasonic RP-HF100E si ju vychutnajú kdekoľvek

Prispejte im do herného kútika

Pre vášnivých hráčov či hráčky je vhodným darčekom na Vianoce aj rôzne vybavenie do ich herného kútika či rozšírenie zbierky hier. Či už sa jedná o PC hry, XBOX hry alebo PS4 hry, alebo vaša ratolesť potrebuje nové herné PC, tak u nás si určite vyberiete. Stavte na klasické hry ako Fifa, Mafia alebo the Sims. Zamerajte sa tiež na to, či vaše dieťa pohodlne sedí a doprajte mu kvalitné herné kreslo

Doprajte svojmu dieťaťu ako vianočný darček nový počítač či notebook, ktoré sú dnes samozrejmosťou a nevyhnutnosťou nielen na relax, ale aj plnenie si školských povinností. Čítačka kníh môže byť skvelým darčekom na Vianoce ako pre dieťa, tak aj tínedžera. Vaše ratolesti ocenia, že je malá, ľahká a kompaktná, dajú sa na nej prečítať stovky kníh doma či na ceste.

Hra Sims 4

Legendárna hra Sims 4 osloví nielen chlapcov, ale aj dievčatá. V OKAY vám ponúkame Sims 4 na XBOX ONE

Originálny darček na Vianoce

Ak chcete vaše dieťa obdarovať originálnym darčekom, vyberte niečo netradičné. Možno ste počuli, že súčasným fenoménom sú elektrické kolobežky. Sú na jednej strane šetrné k životnému prostrediu, no na strane druhej takisto podporujú zdravý životný štýl. Ak si trúfate zvoliť takýto neobyčajný darček, určite neoľutujete. Elektrickú kolobežku si zamiluje snáď každý.

Elektrická kolobežka Umax

Originálnym darčekom môže byť elektrokolobežka Umax City Racer 35

24. december sa blíži míľovými krokmi, a preto je dobré nenechávať si výber darčekov na Vianoce pre deti na poslednú chvíľu. Plánujte s predstihom a vyhnete sa zbytočnému stresu ohľadom doručenia včas a sklamania v očiach tých najmenších.

Ďalšie nápady na vianočné darčeky

Vybrali ste už ten správny darček pre vašu polovičku? Pozrite si naše tipy na darčeky pre ženy a darčeky pre mužov. A nezabudnite ani na tých najdrahších - potešte darčekom na Vianoce vašich rodičov.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Panasonic RP-HF100E-K

12,90 

bez DPH 10,75 

Forever ABS-100 růžový

18,40 

bez DPH 15,33 

Smart náramok Niceboy X-fit Plus, čierna

15,90 

bez DPH 13,25 

PS4 hra - Mafia Trilogy

57,28 

bez DPH 47,73 

XBOX hra - The Sims 4

35,46 

bez DPH 29,55 

PC hra - FIFA 21

54,58 

bez DPH 45,48