Tajomstvo dobrej kávy - aký typ kávovaru si vybrať?

 

Espressá vám dovolia vychutnať si každé kávové zrno a umožnia profesionálnu prípravu viacerých druhov nápojov s perfektnou krémovou penou. Optimálny tlak vody a teplota zabezpečia vynikajúci výsledok varenia v domácnosti alebo kancelárii a kávovar s mlynčekom uľahčuje prípravu kávy s intenzívnou arómou.

Kávovar - veľký výber nápojov a profesionálne výsledky

Príprava dobrej kávy vyžaduje čistú vodu, vysoký tlak, ktorý preniká do kávových  zŕn a optimálnu teplotu varenia. Z tohto dôvodu si kávovary vyberajú ako milovníci kávy tak aj profesionálni baristi – espressá skracujú čas prípravy kávy na minimum.

V kávovare, ako je DeLonghi ECAM 510.55 PrimaDonna S Evolution, nájdete mlynček s nastaviteľnou hrubosťou mletia, účinný systém na spenenie mlieka a širokú ponuku kávových receptov radených podľa arómy, množstva vody a mlieka. Vďaka tejto funkcii pripravíte espresso, krémové latté alebo cappuccino s našuchorenou penou len stlačením jedného tlačidla! 

Typy kávovarov

Výber dobrého kávovaru závisí predovšetkým od typu kávy, ktorú si chcete uvariť. Ak si kúpite mletú kávu, postačí vám espresso s tlakom približne 15 barov, napríklad Krups EA8107. Vďaka nemu si vychutnáte kávu, tak ako ju máte radi a iste oceníte aj možnosť regulácie množstva nápoja v rozmedzí od 20 do 220 ml, pričom súčasne môžete pripravovať dve šálky nápoja.

Do malej kuchyne alebo kancelárie je vhodný malý kávovar. Príkladom je elegantný automatický kávovar DéLonghi ECAM 22.110 B Magnifica S, ktorý umožňuje pripraviť vďaka napeňovaču mlieka nápoje ako cappuccino alebo latte macchiato. Ako bonus má funkciu horúcej vody, vďaka ktorej si pripravíte čaj bez použitia rýchlovarnej kanvice.

Kávovar s mlynčekom vám zasa pripraví nápoj zo zrnkovej kávy . Luxusné automatické espresso DéLonghi ECAM 350.55.B Dinamica vám umožní zomlieť si vašu obľúbenú kávu, tak aby mala intenzívnu a bohatú arómu. 

Aké parametre kávovarov sú tie najdôležitejšie?

Na to aby ste pripravili niekoľko druhov kávy a aby mal nápoj jemnú penu je potrebné skontrolovať, aký má kávovar maximálny tla. Optimálna hodnota je 15 barov alebo viac. S napeňovačom mlieka ľahko pripravíte kávu s mliekom a prispôsobíte si chuť nápoja presne podľa vašich predstáv.

Aký typ kávovaru s mlynčekom je vhodný pre vašu domácnosť a kanceláriu? Predovšetkým taký, ktorý má ľahkú údržbu. To platí aj pre iné typy kávovarov, preto by mali byť vybavené špeciálnymi funkciami na čistenie a odvápňovanie spotrebiča.

Už viete, aký kávovar si vybrať? Naučte sa, ako ho používať, aby každá kvapka kávy mala jedinečnú chuť a vôňu. Najlepšie kávovary nájdete na okay.sk.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články