Tajomstvo dobrej kávy - aký typ kávovaru si vybrať?

Automatické kávovary vám dovolia vychutnať si každé kávové zrno a umožnia profesionálnu prípravu viacerých druhov nápojov s perfektnou krémovou penou. Optimálny tlak vody a teplota zabezpečia vynikajúci výsledok varenia v domácnosti alebo kancelárii a kávovar s mlynčekom uľahčuje prípravu kávy s intenzívnou arómou.

Kávovar - veľký výber nápojov a profesionálne výsledky

Príprava dobrej kávy vyžaduje čistú vodu, vysoký tlak, ktorý preniká do kávových zŕn a optimálnu teplotu varenia. Z tohto dôvodu si kávovary vyberajú ako milovníci kávy tak aj profesionálni baristi – automatický kávovar skracuje čas prípravy kávy na minimum.

V niektorých kávovaroch nájdete mlynček na kávu s nastaviteľnou hrubosťou mletia, účinný systém na spenenie mlieka a širokú ponuku kávových receptov radených podľa arómy, množstva vody a mlieka. Vďaka tejto funkcii pripravíte espresso, krémové latté alebo cappuccino s našuchorenou penou len stlačením jedného tlačidla! 

Typy kávovarov

Výber dobrého kávovaru závisí predovšetkým od typu kávy, ktorú si chcete uvariť. Ak si kúpite mletú kávu, postačí vám automatické espresso s tlakom približne 15 barov. Vďaka nemu si vychutnáte kávu, tak ako ju máte radi a iste oceníte aj možnosť regulácie množstva nápoja v rozmedzí od 20 do 220 ml, pričom súčasne môžete pripravovať dve šálky nápoja.

Do malej kuchyne alebo kancelárie je vhodný malý kávovar, ktorý umožňuje pripraviť vďaka napeňovaču mlieka nápoje ako cappuccino alebo latte macchiato. Ako bonus má funkciu horúcej vody, vďaka ktorej si pripravíte čaj bez použitia rýchlovarnej kanvice.

Kávovar s mlynčekom vám zasa pripraví nápoj zo zrnkovej kávy a umožní zomlieť si vašu obľúbenú kávu, tak aby mala intenzívnu a bohatú arómu. 

Aké parametre kávovarov sú tie najdôležitejšie?

Na to aby ste pripravili niekoľko druhov kávy a aby mal nápoj jemnú penu je potrebné skontrolovať, aký má kávovar maximálny tlak. Optimálna hodnota je 15 barov alebo viac. S napeňovačom mlieka ľahko pripravíte kávu s mliekom a prispôsobíte si chuť nápoja presne podľa vašich predstáv.

Aký typ kávovaru s mlynčekom je vhodný pre vašu domácnosť a kanceláriu? Predovšetkým taký, ktorý má ľahkú údržbu. To platí aj pre iné typy kávovarov, preto by mali byť vybavené špeciálnymi funkciami na čistenie a odvápňovanie spotrebiča.

Už viete, aký kávovar si vybrať? Naučte sa, ako ho používať, aby každá kvapka kávy mala jedinečnú chuť a vôňu. Najlepšie kávovary nájdete na okay.sk.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články