Sušička ovocia - pripravte si sušené ovocie doma

Príjemnú chuť sušeného ovocia si viete vytvoriť aj z pohodlia domova. Stačí vám na to jednoduchá sušička ovocia, ktorá namáhavú prácu urobí s radosťou aj za vás. Vy si už len vychutnáte dokonalé sušené ovocie, ktoré vám bude chutiť ešte viac, keďže ste sa nemuseli vôbec namáhať. Pozrite sa na niekoľko jednoduchých trikov, vďaka ktorým bude výber sušičky ovocia jednoduchý.

Na čo pozerať pri výbere vhodnej sušičky ovocia

Príkon, misky, regulátor teploty

Sušička ovocia a zeleniny si vyžaduje príkon vo výške od 165 W do 1000 W. Riadny výkon motora zabezpečí, že sušenie môže prebiehať aj celý deň.

Materiál

Nerezové sušičky sú zvyčajne kvalitnejšie a dlhotrvácne. Pri plastových je vhodné kvalitu rozlišovať na základe plochy pre sušenie. Platí, že čím je plocha pre sušičku väčšia, tým je odolnejšia.

Sušička ovocia

Časovač

So zabudovaným časovačom môže sušička pracovať aj vtedy, keď pri nej nestojíte. Síce je to finančne nákladnejšie, ale výhodnejšie z hľadiska bezpečnosti, kedy sa spotrebič sám od seba vypne.

Veľkosť a tvar

Pri výbere sušičky potravín je nutné brať ohľad i na celkové ciele. Kruhový tvar je vhodný zvoliť v prípade, že sa nechystáte neustále využívať sušičku ovocia. Hranatý tvar sa odporúča využiť v prípade, že ju využívate pravidelne.

Sušička potravín

Regulátor teploty

Hoci ho ešte stále nemajú všetky sušičky ovocia, rôzne druhy ovocia a zeleniny sa budú sušiť pri inej teplote. Zainvestuje teda do kvalitnej sušičky, ktorá obsahuje túto vymoženosť.

Napájanie

Určuje to, akou rýchlosťou sa ovocie suší. Pre domáce použitie sa odporúča využiť sušičku, ktorá má výkon od 350 W do 450 W, maximálne však do 600 W.

Ďalším benefitom je poistka proti prehriatiu a niektorí predajcovia v súčasnosti poskytujú sušičky v rôznych farbách. Ak si chcete sušené ovocie vychutnať pohodlne a bez námahy, určite vyskúšajte sušičku ovocia. Zbaví vás nadbytočnej práce a zároveň budete mať viac času na príjemnejšie aktivity.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články