Správna detská stolička pomôže pri učení

Deti sú veľmi aktívne, najmä ak sa v ich jedálničku objavuje príliš veľa cukru. Okrem správnej výživy ale existujú aj iné spôsoby, ako naše dieťa upokojiť a dokonca ho aj v predškolskom veku naučiť správne využívať čas. Ako chlapec alebo dievčatko nastúpi do školy, musí sa niekoľko veľmi dôležitých vecí naučiť. Len hŕstka detí vie ešte pred nástupom do školy čítať, však držať správne ceruzku, poznávať geometrické tvary a farby by každé dieťa už zvládať malo.

"Chcete udržať dieťa sústredené? Kúpte mu stoličku, ktorú bude milovať."

Ako ale neúnavné dieťa niečo v kľude naučiť, keď sa neustále vrtí a jeho pozornosť každú chvíľu upúta niečo iné? Riešením môže byť správna detská stolička, ktorú si dieťa zamiluje a z ktorej nebude chcieť zosadnúť! Pre viac informácií k stoličke kliknite na obrázok.

Aj dvojročné dieťa sa môže rozvíjať. Môžete s ním napríklad hrať zaujímavé hry, kde môže poznávať zvieratká, alebo ho učiť poznávať farby a tvary. V takom prípade ho určite posaďte na poriadne štýlovú stoličku, ideálne v tvare zvieratka alebo iného motívu, ktorý si dieťa obľúbi. Pre učenie je dôležité, aby dieťa sedelo na svojom obľúbenom mieste, kde sa bude cítiť pohodlne a bezpečne. Zvierací kamarát je v tomto prípade ideálna voľba!

Deťom od štyroch až piatich rokov je potom vhodné zaobstarať prvý "kancelársky" set, kde sa naučia nejaký čas sedieť a samostatne pracovať. Môžete s ním následne cvičiť čítanie, písanie i kreslenie alebo hrať vzdelávacie či postrehové hry. Vynikajúce je napríklad pexeso. Pri dieťati, ktoré je vo veku nástupu na základnú školu, už viac dbajte na výber vzhľadu stoličky. Chalanom totiž pravdepodobne ružová stolička s mačkou vyhovovať nebude. Poobzerajte sa aj po športových motívoch.

Detskú stoličku rozhodne nepodceňujte, pretože vám môže veľmi pomôcť aj vo výchove. Rozhodne ju nekupujeme preto, aby slúžila desať rokov. Je užitočná pomôcka v rozvoji dieťaťa a jeden zo spôsobov, ako udržať jeho pozornosť. Držíme vám palce!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Dingo - detská stolička (fialová)

48,88 

bez DPH 40,73 

Kitty

69,30 

bez DPH 57,75