Spálňový trend: čalúnená posteľ

Čalúnenú posteľ spoznáte na prvý pohľad. Okrem toho, že je opatrená čelom, ktoré slúži na pohodlnejšie sedenie alebo polosed, je celá jej konštrukcia čalúnená. Rám postele zvyčajne nie je z masívu ani z kovu. Tvorí ho pevný a odolný materiál, ktorý je vystužený mäkkým materiálom. Ďalším charakteristickým rysom je vysoko položená spacia plocha, takže z postele sa bude dobre vstávať nielen zdravým ľuďom, ale aj seniorom.

Prečo musí byť čalúnená posteľ súčasťou vašej spálne?

Ako sme už napísali vyššie, posteľ je charakteristická vysoko položenou plochou na spanie, ktorá uľahčuje nielen vstávanie, ale aj líhanie. Často sa môže jednať o posteľ typu boxspring, ktorá sa teší veľkej obľube v hotelových izbách.

Tieto vyvýšené postele sú dostupné v obdĺžnikovom vyhotovení, ale k dispozícii sú tiež v atypických tvaroch. Výnimkou nie je jednolôžkové vyhotovenie postele. Rám sa zvyčajne zhotovuje z drevotriesky, ktorá sa však od klasickej postele líši tým, že je robustnejšia. Väčšie množstvo materiálu sa podpisuje na väčšej hmotnosti postele, ktorá je vďaka tomu stabilná a ponúka dostatočnú nosnosť.

Posteľ Boxspring Brity Lux 4 170x200 cm s úložným priestorom

Aby nebol rám luxusných postelí tvrdý, vypĺňa sa vypchávkovým materiálom, ktorý sa následne potiahne vybranou textíliou. Vďaka tejto úprave je rám mäkký, a tak nehrozí, že by ste sa oň mohli udrieť alebo zraniť. Materiál vypchávok je zvyčajne rovnaký ako ten, ktorý sa používa na výrobu kvalitných matracov. Vďaka tomu je polstrovanie odolné a tvarovo stále. Na čalúnenie sú kladené vysoké požiadavky, preto sa môžete spoľahnúť na odolnosť proti oteru alebo preležaninám.

Manželské postele sú populárne tiež kvôli svojej multifunkčnosti, ponúkajú totiž aj úložný priestor. Ten spravidla býva dostatočne veľký, takže do neho pohodlne schováte periny, deky alebo sezónne oblečenie.

Rošt a matrac pre zdravý spánok

Ponuka čalúnených postelí v našom e-shope alebo v kamenných predajniach zahŕňa kompletné prevedenie vrátane matraca a roštu. Zvoliť si však môžete len rám a vhodný rošt s matracom si vybrať individuálne podľa vašich osobných preferencií. Vyberateľný matrac sa totiž ľahšie udržuje. Rošt je možné kúpiť buď polohovací alebo pevný. Ak budete chcieť využívať úložný priestor, mali by ste siahnuť po rošte výklopnom.

Bohatá je aj ponuka rozmerov postelí. Za štandardnú sa považuje čalúnená posteľ s rozmermi 180x200 cm, vyberať však môžete aj z iných veľkostí. K dispozícii sú rozmery 200x140 cm, 160x200 cm a mnoho ďalších.

Čalúnené postele a ich výhody

Prečo by tento typ postele nemal chýbať u vás doma? Zistite jej výhody!

  • Vysoko položená spacia plocha uľahčuje vstávanie aj líhanie, tiež zabraňuje vdychovaniu prachu a baktérií držiacich sa na podlahe.
  • Čelo postele umocňuje komfort odpočinku.
  • Mäkké celočalúnenie postele je bezpečné, príjemné a navyše dobre vyzerá.
  • Je dostupná v bohatej ponuke rozmerov a pestrej farebnej škále.
  • Do úložného priestoru sa zmestia všetky veci, ktoré by v skrini zaberali zbytočne veľa miesta.

Čalúnená posteľ Colorado 180x200

Líbí se vám tento článek?

Podobné články