Smart váha - čo sa o sebe dozviete vďaka inteligentnej váhe?

S technologickým posunom sa stretli aj váhy a vďaka nemu nám vedia o tele povedať viac než len našu hmotnosť. Z osobných váh sa vyvinuli osobné inteligentné váhy, ktoré sú od tých obyčajných vylepšené o mnoho parametrov ako sú napríklad pomer svalovej hmoty, proteíny, BMI - výpočet indexu telesnej hmotnosti, objem vody, metabolický vek, telesný tuk, BMR - bazálny metabolizums, kostná hmota, kostrová svalovina a iné.

Sledujte vývoj vašej váhy vďaka pamäti

Smart váhy sú považované ako pomôcka pre športovcov, ktorí si merajú vlastné pokroky. Napriek tomu to neznamená, že ju nemôže vlastniť jedinec, ktorého zaujíma  nielen jeho telesná hmotnosť, ale aj percento svalov alebo napríklad percento bielkovín v tele. Navyše ak má v záujme schudnúť, tento typ váhy je pre neho vhodnejší než obyčajná osobná váha.

Pri výbere inteligentnej váhy dbajte na to aká je jej maximálna nosnosť. Inteligentné váhy majú schopnosť pamätať si používateľov a ukladať ich dáta do pamäti. Ak je vás doma viac, pred kúpou si overte koľko používateľov je váha si schopná pamätať.

Spárujte vašu inteligentnú váhu s aplikáciou na chudnutie

Mnoho inteligentných váh zapisuje získané dáta do aplikácie, prostredníctvom ktorej je možné sledovať váš pokrok. Nebuďte prekvapení ak od vás bude žiadať spárovanie zariadenia so smartfónom, prípadne tabletom cez bluetooth alebo wifi.

Na trhu sa objavili aj váhy, ktoré sú schopné spárovať výsledky z váženia do vašich inteligentných hodiniek. Napríklad značka Xiaomi sa tejto myšlienky chytila a realizovala ju v praxi. Pokiaľ vlastníte inteligentné hodinky značky Xiaomi, máte možnosť si ich spárovať s vašou váhou a tak sledovať svoje napredovanie každý deň.

Presný údaj o vašich rukách, trupe, o hmotnosti zadržiavanej vody v tele, či ste dospelý, či dieťa, koľko kalórií denne by ste mali prijať a koľko spáliť vám vedia poskytnúť len tie najlepšie inteligentné váhy. Netreba vša zabudnúť, že za takúto domácu diagnostiku si pomerne priplatíte.

Nie každý v živote berie váhu ako každodennú samozrejmosť. Mnoho ľudí používa váhu na dennom poriadku, naopak veľa ľudí žiadnu ani nevlastní. To, že váha už dávno neslúži len na váženie je známe, ale akými funkciami, okrem tých, ktorými už disponuje, sa v budúcnosti váha bude pýšiť, môžeme len hádať. Ak ste náročný používateľ, ktorý má v záujme sledovať vývoj svojej váhy, zlepšiť svoju hmotnosť alebo vás zaujímajú detaily o vašom tele, inteligentná váha je pre vás vhodným výberom. 

inteligentná váha

Líbí se vám tento článek?

Podobné články