SMART home - ako vybrať LED žiarovku?

Osvetlenie obývačky, či kuchyne si vyžaduje dôkladnú úvahu. I keď pri zariaďovaní interiéru je najpodstatnejší práve nábytok, dokonalé osvetlenie vie miestnosti dodať správnu atmosféru, aj štýl. V neposlednom rade, vhodné osvetlenie dokáže šetriť zrak a v súčasnom modernom zriaďovaní interiéru, je ideálnym dizajnovým prvkom. Ako na vhodný výber?

2+1 tip pre výber efektívneho osvetlenia

Novodobým trendom pri výbere osvetlenia sú LED žiarovky. Práve tieto výrobky dokážu ušetriť energiu až o 80-90 %. Okrem toho sú výhodné aj preto, že dokážu vydržať 15 až 50 rokov. Tento veľký rozsah životnosti je spôsobený tým, že pri LED osvetlení nie je tak podstatný čas ako dlho sa svieti ale najmä počet spínacích cyklov. Keďže sú veľmi šetrné, predstavujú ideálny doplnok práve do kuchyne či obývačky.

Farba svetla

Podstatným faktorom je aj farba svetla, kde rozlišujeme teplú, studenúneutrálnu bielu. Pri teplej je najvhodnejšie si vybrať takú žiarovku, ktorá má teplotu svetla približne 2500-3000K. Neutrálna biela v rozhraní 4000-4500K je priaznivá práve pre osvetlenie pracovní alebo do lámp, ktoré sú určené na čítanie. Studená biela má rozmedzie 6000-6500K a je vhodná do exteriéru.

Druh žiarovky

Žiarovka E 27 je v súčasnosti najpoužívanejšia a nachádza sa u všetkých typov žiaroviek, ako sú halogénové či klasické žiarovky. Vedeli ste napríklad, že ,,E“ znázorňuje meno vynálezcu žiarovky, teda Edisona?

LED žiarovka

Líbí se vám tento článek?

Podobné články