MHL

MHL je štandardizované audio / video rozhranie slúžiace na prepojenie mobilov, tabletov aj inej prenosnej elektroniky televízormi s vysokým rozlíšením a zvukovými prijímačmi. Výsadou MHL je, že používa zabehnuté konektory micro USB a HDMI. Signál je však vlastné MHL rozhranie. Inovatívny MHL pasívny kábel nepotrebuje externé napájanie, ako to bolo pri starších verziách tejto technológie, a navyše pripojený mobilný telefón dobíja, namiesto aby jeho batériu čerpal.

MHL Pasivny kábel

Technológia bola vyvinutá MHL konzorciom zloženým zo spoločností Nokia, Samsung, Silicon Image, Sony a Toshiba. Medzi celkový výpočet produktov disponujúcich MHL sa zaraďujú adaptéry, doplnky do áut, AV prijímače, Blu-ray prehrávače, káble, digitálne televízory, monitory, projektory, smartfóny, tablety, TV doplnky a pod.

Vo verzii MHL 3.0 možno prenášať video v rozlíšení až Ultra HD spoločne so 7.1 priestorovým zvukom, pričom je pripojené zariadenie stále dobíjané. Navyše umožňuje diaľkovému ovládaču ovládať mobilný telefón a sprístupniť jeho obsah.

Prednosti rozhrania

  • prenos videa a zvuku vo veľkom rozlíšení
  • jednoduché prepojenie televízora a mobilu či tabletu
  • využitie štandardných konektorov micro USB a HDMI
  • verzia MHL 3.0 nevyžaduje napájanie a dobíja pripojené zariadenie
Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky