Široká ponuka krásnych záhradných setov

Premýšľaš o tom, akým nábytkom ozdobiť svoju záhradu alebo balkón? Nábytok by mal byť hlavne pohodlný, ale tiež by mal byť z kvalitných materiálov. Preto si premysli, kam nábytok umiestniš. Bude v otvorenom prostredí, alebo bude schovaný pod zastrešenou pergolou? O tom, aký materiál bude najvhodnejší si prečítaj v článku ako vybrať záhradný nábytok.

Záhradné sety

Dobrou voľbou záhradného nábytku sú záhradné sety. Tie môžeš kúpiť v kompletnej zostave, ktorá obsahuje sedací nábytok a stolček. Záhradný set bude v jednotnom štýle a dizajne a ty si nebudeš musieť lámať hlavu s kombináciami rôznych vzhľadov.

Záhradný set Corfu

Ideálnym záhradným setom do tvojej záhrady je Corfu. Môžeš ho zaobstarať ako kompletnú zostavu alebo si ho poskladať podľa tvojich predstáv. Na výber máš zo samostatných kresielok, sedákov a stolíkov. Veľkou výhodou je, že aj keď skombinuješ rôzne farby, dizajn zostáva rovnaký.

Set záhradného nábytku Corfu je vyrobený z plastových výliskov, ktoré svojím vzhľadom aj zložením zodpovedajú charakteristike umelého ratanu. Ten sa ľahko udržiava a je odolný voči UV žiareniu, takže farba na slniečku nevybledne. K údržbe nábytku postačí len handrička a voda, prípadne neagresívny saponát. Nábytok je vďaka imitácii výpletu vzdušný, a tak sa nemusíš báť, že by si sa počas relaxovania nepríjemne potil.

Dostatok miesta na sedenie oceníš nielen v prípade, že si budeš chcieť užiť slnečný deň s knižkou v ruke, ale aj keď na návštevu príde pár priateľov a rozhodnete sa napríklad pre spoločné grilovanie.

Záhradný set New York

Luxusnou záležitosťou je set záhradného nábytku New York. Ten na prvý pohľad zaujme svojím vzhľadom, ktorý je korunovaný zaobleným výpletom umelého ratanu. O elegantný vzhľad sa postarala kombinácia šedej, svetlej šedej a krémovej farby, ktoré na nábytku vykreslili jemné zdobenie.

Materiál umelého ratanu je veľmi pevný. Navyše je odolný voči zmenám teplôt a UV žiareniu, takže farba bude stále vyzerať ako nová. Jeho údržba je veľmi nenáročná. Pre očistenie postačí handrička, voda a prípadne neagresívny saponát. Vďaka výpletu je každý kúsok nábytku prevzdušnený malými otvormi, takže sa tvoja pokožka počas leňošenia nebude potiť. Kovová konštrukcia nábytku sa postará o jeho dobrú stabilitu a dlhú životnosť.

Záhradný set tvorí sofa a dve kreslá s vysokými chrbtovými opierkami, ktoré poskytnú ideálny komfort pri relaxovaní. Stolík je doplnený tvrdeným bezpečnostným sklom, ktoré sa len tak nerozbije. A ak predsa, vytvorí sa "pavúk" zo zaoblených črepov, o ktoré sa neporežeš.

Súčasťou sedacieho nábytku je kvalitné a mäkučké polstrovanie, ktoré ti poskytne ten najvyšší komfort počas sedenia.

Záhradný set Singapore XXL

Máš veľkú rodinu alebo si rád užívaš záhradné párty s viacerými priateľmi? Ideálne zázemie vám všetkým poskytne set záhradného nábytku Singapore XXL. Vďaka decentnému a modernému prevedeniu sa skvele hodí do prírodnej scenérie záhrady.

Každý kus nábytku je vyrobený z umelého ratanu, ktorý sa radí medzi najpopulárnejšie materiály záhradného nábytku. Jeho výhody spočívajú v jednoduchej údržbe a dlhej životnosti. Umelý ratan je odolný voči zmenám počasia a odoláva tiež UV žiareniu, takže sa nemusíš báť zmeny farieb. Na údržbu ti postačí vlhká handrička a neagresívny saponát.

Zostava sa skladá z dvoch kresielok, otomanu, pohovky a stolíka. Tmavému prevedenu dominujú priznané kovové nožičky, ktoré dodajú celkovému vzhľadu nádych luxusu.

Náš typ: Ak spojíš pohovku a otoman získaš veľkú a praktickú sedačku v tvare L.​

Pre ešte lepší zážitok z pohodlného relaxovania je sedací nábytok opatrený veľkými a pohodlnými vankúšmi a podsedákmi. Kvalitná výplň sa postará o tvoje maximálne pohodlie.

Stolček je ozvláštnený sklenenou odkladacou doskou. Jeho veľkou výhodou je odkladací priestor pod stolčekom, kam môžeš odložiť knihu, časopis alebo ďalšie veci, ktoré nemusia byť všetkým na očiach.

Pokiaľ máš dojem, že je pre teba záhradná zostava Singapore XXL zbytočne veľká, môžeš zvoliť menšiu variantu Singapore XL, ktorá sa skladá z dvoch kresielok, pohovky a stolčeka.

 

Kompletná ponuka krásnych záhradnych setov

Balkónové sety

Pokiaľ nemáš veľkú záhradu, ale tvoj byt disponuje balkónom alebo terasou, môžeš ju na leto zabývať krásnym nábytkom, ktorý sa hodí práve do týchto priestorov. Vybrať si môžeš buď pevný, alebo skladací balkónový set. Balkónové sety majú svoje výhody, pretože stôl aj stoličky (alebo kresielka) môžeš zložiť a jednoducho ich schovať alebo preniesť na iné miesto. Skladanie ti nezaberie viac ako pár sekúnd a nábytok ti neobmedzí vonkajší priestor.

Vybrať si môžeš klasický skladací nábytok vyrobený buď z dreva alebo umelého ratanu. Každý materiál však potrebuje individuálny údržbu.

Drevo: Ak si kúpiš drevený nábytok, informuj sa, či drevo bolo nejako ošetrené. Ak nebolo, musíš to urobiť doma. Najčastejšie sa jedná o lazúrovanie, lakovanie a ošetrovanie špeciálnymi olejmi. Drevenému nábytku musíš venovať pravidelnú starostlivosť, aby ti vydržal čo najdlhšie.

Umelý ratan: Je veľmi obľúbený pre svoju nenáročnosť. Na ošetrenie ti postačí vlhká handrička a neagresívny saponát. Na zimu nábytok radšej uskladni niekam, kde nepremrzne.

Prečítaj si tiež:

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články