Samsung predstavuje vertikálnu televíziu. Má fungovať ako veľký smartfón

 

 

Spoločnosť Samsung si myslí, že ju mileniáli  potrebujú. Preto sa v portfóliu ich produktov 

objavil televízor so základňou, ktorá sa dá otočiť o 90 ° a budete tak môcť zobraziť príspevky zo sociálnych sietí pohodlne ako na vašom smartfóne. Model Sero je ideálny na prehliadanie aplikácií ako Snapchat alebo Instagram.

Sledovanie videí na smartfónoch je v súčasnosti tak populárne, že vďaka nim bola vytvorená vertikálna televízia. Práve používanie smartfónov  je príčinou, že sa táto oblasť neustále mení. Na tento trend zareagovala aj aplikácia Netflix, ktorá predstavila vertikálne hlavičky televíznych seriálov a filmov.

Samsung Sero

Sero je 43-palcový televízor s technológiou Quantum Dot. Po otočení do vertikálnej polohy ho bezdrôtovo spárujete so smartfónom pomocou NFC technológie a pohodlne  tak zobrazíte vertikálny obsah.

V horizontálnej polohe Sero funguje ako bežný televízor. V tejto polohe má zariadenie k dispozícii vstavané reproduktory 60 W, asistenta Bixby a ďalšie aplikácie. Samsung neuvádza úplnú špecifikáciu zariadenia, ale pravdepodobne bude mať obrazovku s rozlíšením 4K.

Cena tohto televízora je odhadovaná na 1,9 milióna kórejských wonov, čo je v prepočte asi 1400 euro. Je však nepravdepodobné,  že mileniáli budú ochotní minúť  takúto sumu peňazí na otočný televízor. Nechajme sa však prekvapiť, možno si tento produkt nájde svoje miesto na trhu smart televízorov.

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články