146 466 elektra ihneď k odoslaniu

954 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Typ čistenia 0

Typ zdroja 0

Napätie batérie 0

Doba chodu 1

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Ručné vysávače

Pri výbere ručného vysávača si dobre zvážte, čo od neho očakávate. Ak si vyberiete zle, môže sa stať, že časom naň zanevriete. Ručné vysávače sú vhodné na rýchle a kratšie vysávanie. Nie sú vhodné na vysávanie väčších plôch, ale s vhodným príslušenstvom povysávajú nečistoty z kobercov aj podlahy.

Spôsob napájania

Sieťové ručné vysávače 

Vysávač je počas celej doby prevádzky zapojený káblom v elektrickej sieti. Nie ste obmedzení dĺžkou vysávania. Ste však obmedzení dĺžkou kábla.

Akumulátorové ručné vysávače

Akumulátorové ručné vysávače majú väčšie zastúpenie než sieťové. Doba prevádzky sa líši v závislosti od typu vysávača – od 9 do 35 minút. Nie ste obmedzení dĺžkou kábla, takže pokojne môžete vysávač nabiť a povysávať ním auto alebo matrace v spálni.

Typy ručných vysávačov

Samostatné ručné vysávače 

Vhodné na vysávanie malých plôch, menšia doba prevádzky.

Vysávače 2v1 (alebo 3v1)

Ručné vysávače tvoria súčasť tyčového vysávača a v prípade potreby ich môžete oddeliť a použiť.

Ak chcete len ručný vysávač, zamerajte sa na samostatné spotrebiče. Vysávače 2v1 sú po finančnej stránke drahšie a ak takýto vysávač nepotrebujete zbytočne by ste preplatili ručný vysávač.

Typ batérie

V prípade akumulátorových ručných vysávačov sa môžete stretnúť s dvoma typmi batérie:

Ni-Mh – ak vysávač má túto batériu je vhodné ho nabíjať len ak je úplne vybitý. Inak dochádza k skracovaniu životnosti batérie a znižovaniu jej kapacity

Li-Ion – vysávač s lítiovou batériou je vhodné nabíjať, kým nie je úplne vybitá. Nedochádza k znižovaniu jej kapacity, doba prevádzky sa neskracuje a batéria sa nabije rýchlejšie.

Spôsob vysávania

Pri výbere ručného vysávača si rozmyslite na čo ho budete používať.

Suché vysávanie – vhodný len na vysávanie suchých nečistôt

Suché aj mokré vysávanie – vhodné na vysávanie suchých nečistôt, ale aj rozliatych tekutín (voda, káva, čaj,...). Tieto vysávače majú zabudovanú zbernú nádobu na tekutiny a prispôsobenú koncovú hubicu. Využijete ho hlavne v kúpeľni aj v kuchyni.

Objem zbernej nádoby

Objem zbernej nádoby je v rozmedzí od 0,3 l až do 1 l. Vysávač s väčšou zbernou nádobou vysaje viac nečistôt, ale nie je veľmi praktický, nakoľko je vhodný len na upratovanie menších plôch. Ak je zberná nádoba príliš malá môže sa stať, že budete musieť vysávanie prerušiť, aby ste vyčistili nádobu. Ideálny objem zbernej nádoby je okolo 0,5 l.

Sací výkon – účinnosť vysávania

Čím vyšší je príkon vysávača, tým vyšší je jeho výkon. V porovnaní s klasickými podlahovými vysávačmi majú ručné vysávače podstatne nižšiu účinnosť vysávania. Na sací výkon má vplyv aj batéria – čím je jej kapacita nižšia, tým slabší je aj výkon. Plná zberná nádoba tiež znižuje účinnosť vysávania.

Filtre

Ručné vysávače sú bezvreckové. Nečistoty zberajú do zbernej nádoby. Mali by ste preto venovať pozornosť filtrom. Pre alergikov sú vhodné vysávače s HEPA filtrom – zachytávajú mikroskopické prachové častice a zabraňujú tak ich možnému úniku do ovzdušia.

Čistič okien

Vysávač na okná je špecifický typ ručných vysávačov, s ktorým dôkladne vyčistíte okná, obkladačky, zrkadlá, atď. Počas umývania okien sa špinavá voda vysáva a odvádza do zbernej nádoby. Vyčistiť s nimi môžete aj sprchový kút alebo vysať rozliate tekutiny. 

Či už sa rozhodnete pre ručný vysávač, ktorý zvládne suché aj mokré vysávanie, alebo prihliadnete skôr na výdrž batérie, je tiež dôležité sa zamerať na overeného výrobcu. Z našej ponuky si môžete vybrať zo značiek ako Bosch, Kärcher, Electrolux, Black & Decker, Concept, Hoover, Philips a mnohých ďalších.

Ručný vysávač využijete nielen na udržanie poriadku v domácnosti, ale aj v dielni či v aute. Jednoduché použitie a mobilita sú hlavnými výhodami, ktorými tento typ vysávačov vyniká. Pokračovať


1. Čistič okien Concept Perfect Clean CW1010 Čistič okien Concept Perfect Clean CW1010
SKLADOM
SKLADOM 31,00 € bez DPH 25,83 
2. Ručný vysávač Concept VP4360 Ručný vysávač Concept VP4360
SKLADOM
SKLADOM 58,90 € bez DPH 49,08 
3. Ručný vysávač Concept Riser PET VP4351 Ručný vysávač Concept Riser PET VP4351
SKLADOM
SKLADOM 48,90 € bez DPH 40,75 
4. Elektronický čistič oken Vigan Mammoth VNO1 Elektronický čistič oken Vigan Mammoth VNO1
SKLADOM
SKLADOM 37,90 € bez DPH 31,58 
5. Ručný vysávač Bosch Move BHN16L Ručný vysávač Bosch Move BHN16L
SKLADOM
SKLADOM 59,90 € bez DPH 49,91 
6. Ručný vysávač DOMO DO211S Ručný vysávač DOMO DO211S
SKLADOM
SKLADOM 54,99 € bez DPH 45,82 
7. Ručný vysávač Concept Riser VP4350 Ručný vysávač Concept Riser VP4350
SKLADOM
SKLADOM 38,90 € bez DPH 32,42 
8. Ručný vysávač Rowenta AC476901 Ručný vysávač Rowenta AC476901
SKLADOM
SKLADOM 59,90 € bez DPH 49,91 
9. Ručný vysávač Bosch Move BHN24L Ručný vysávač Bosch Move BHN24L
Neznáma dostupnosť
Neznáma dostupnosť 85,90 € bez DPH 71,58 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-13 produktov z 13 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky