Objavte skrytý úložný priestor v rohovom riešení kuchyne

Či už navrhujete novú kuchyňu alebo ju prerábate, určite ste narazili na dilemu rohovej skrinky. Väčšina kuchýň má rozloženie do tvaru L, čo znamená najmenej jeden roh. Čo môžete urobiť, aby ste tento priestor využili čo najlepšie?

Systém Lazy Susan

Najbežnejším systémom, ktorý využíva roh kuchyne, je Lazy Susan. Skrinky v tvare koláča môžu byť umiestnené nad alebo pod kuchynským pultom. Lazy Susan má centrálny prístup, z ktorého sa police otáčajú. Nad kuchynskou pracovnou doskou je potom skvelé miesto na uchovávanie potravín a korenín v dózach. Pod pultovou doskou môže Lazy Susan obsahovať objemnejšie nádoby a spotrebiče na varenie. Celý obsah je otáčaním políc ľahko prístupný. Nehrozí, že niečo uviazne v zadnej časti skrinky, kde to prehliadnete.

Systém Lazy Susan v rohovej kuchynskej linke

Výsuvné poličky

Rovnako ako Lazy Susan, výsuvné poličky sú skvelým spôsobom, ako optimalizovať priestor rohovej kuchyne. V zadnej časti skrinky nestratíte žiadne veci. Sú to poličky, ktoré je možné vytiahnuť von zo skrinky. Všetko čo je uložené na policiach, je ľahko prístupné. Kuchynský riad a príslušenstvo na varenie je možné v týchto jednotkách ľahko uložiť a ľahko vybrať.

Výsuvné poličky v rohovej kuchyni

Vyťahovacie zásuvky

Aj keď problém slepého priestoru rohovej skrinky nevyriešia úplne, zásuvky sú jednoduchým riešením, ako čo najlepšie využiť spodnú rohovú skrinku. Je do nej možné pridať niekoľko zásuvkových systémov s koľajničkami. Do nich môžete uskladniť ťažké riady alebo kuchynské doplnky. Ľahké vysúvanie zásuviek vás odbremení od ohýbania a naťahovania sa po hrnce.

Rohové zásuvky

Rohové zásuvky sú jedným zo spôsobov, ako vyriešiť dilemu rohovej skrinky. Sú totiž zabudované do rohovej skrinky a vysúvajú sa z nej, čím umožňujú ľahký prístup k uloženým predmetom. Rohové zásuvky sa rozdelia, a tým ponúkajú ľahší spôsob skladovania.

úložný priestor na kuchynskej linke na skladovanie potravín

Otvorené poličky

Nad kuchynskou pracovnou doskou do rohu je možné namontovať otvorené police a vytvoriť tak moderný, minimalistický tón vašej rohovej kuchynskej linky. Môžete tam umiestniť rôzne koreniny, hrnčeky na kávu, šálky, čajník, prípadne čaj. Najlepšie je tam umiestniť veci, ktoré používate denne.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články