Zariaďujeme obývačku: rohová sedačka alebo klasická pohovka?

Veľkosť a tvar miestnosti

Rohové sedacie súpravy sa hodia do obývačiek a sú skvelé na spoločenské akcie, napríklad keď k vám príde na návštevu rodina alebo priatelia. Pri výbere takejto sedačky by ste však mali starostlivo uvážiť, či veľkosť a tvar vašej obývačky poskytne dostatok miesta na umiestnenie tohto typu nábytku. Ak uvažujete nad kúpou rohovej sedacej súpravy aj s rozkladacou spacou plochou, musíte brať do úvahy, že či sa po rozložení bude možné voľne pohybovať po miestnosti. V ponuke nájdete rohové sedačky, ktoré majú buď pravý, alebo ľavý roh – to vám umožňuje usporiadať si nábytok v miestnosti presne tak, ako vám to najviac vyhovuje. Tiež by ste mali myslieť na to, kam dáte ďalšie kusy nábytku, ako napríklad kreslá alebo konferenčné stolíky.

Malá miestnosť

Rohové sedačky sú zvyčajne pomerne veľké a sú ideálne pre väčšie miestnosti. Ak si však zariaďujete malú izbu, tak aj rohová sedačka môže byť tiež dobrou voľbou a pravdepodobne zaberie menej miesta ako samostatná pohovka s kreslom. Najskôr je však potrebné starostlivo uvážiť, kam nábytok umiestnite - v malej miestnosti bude umiestnený skôr pri stene, aby nedošlo k tomu, že bude dominantným prvkom v miestnosti. Je dôležité, aby ste si vyberali nábytok v svetlých a jasných odtieňoch, ktoré obývačku presvetlia a urobia ju priestrannejšou.

Veľký interiér

Vo veľkých izbách môžeme často nájsť dve samostatné pohovky. Toto usporiadanie umožňuje v prípade potreby ľahko zmeniť usporiadanie nábytku a zároveň skvele funguje, ak máte práve návštevu. Namiesto dvoch pohoviek si však môžete vybrať praktickejšie riešenie - sedačku v tvare písmena U, pred ktorou bude umiestnený konferenčný stolík. Skvelým nápadom je aj modulová rohová súprava určená pre väčšie interiéry. Takýto kus nábytku vám umožní oddychovať v akejkoľvek polohe a vytvorí pohodlnú relaxačnú zónu v miestnosti. Toto riešenie je obzvlášť výhodné, keď chceme oddeliť miesto na odpočinok od jedálne.

Pohovka alebo rohová sedačka s rozkladacou funkciou na spanie?

Ak má obývacia izba slúžiť aj ako spálňa, stojí za to si vybrať pohovku na každodenné spanie. V predajniach nábytku nájdeme rôzne typy rozkladacích pohoviek a rohových sedačiek. Bez ohľadu na to ako sa rozhodnete, oplatí sa vybrať si funkčný model s úložným priestorom na posteľnú bielizeň a prikrývky. Vďaka tomu nebude ich uskladnenie problémom a spálňu za okamih jednoducho zmeníte na priestrannú a pohodlnú obývačku .

Nezabúdajte, že pohovka alebo rohová sedacia súprava by mali ladiť s dizajnom interiéru a nemali by mať príliš intenzívne farby alebo príliš veľké rozmery.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články