Riešenie problémov s umývačkou riadu

Pamätáš si dobu, kedy bola umývačka riadu novinkou, keď sme ju doviezli domov, starali sme o ňu ako o poklad, a obdobie "pred umývačkou" bolo len trápením? Teraz sú umývačky už bežnou súčasťou domácností, zvykli sme si na ich pomoc a mnohokrát si to bez nich nedokážeme ani predstaviť. Na druhú stranu máme občas tendenciu hovoriť: "Umývačka je super, ale ...". Necháva zaschnuté zvyšky na riadu, nezmestia sa do nej veľké hrnce alebo plechy, špinavý riad v nej zapácha, trvá dlho ju celú zaplniť, jemné sklo rovnako musíme umývať v ruke a ďalšie. Poznáš to? Tak vedz, že nové umývačky majú vychytávky aj na tieto nedostatky. Stačí nájsť tú správnu.

Na naberačkách zostávajú zaschnuté zvyšky

Stáva sa ti občas, že aj po umytí v umývačke zostávajú na naberačkách a podobne tvarovanom riadu zaschnuté zvyšky jedla? Naberačka sa tlakom vody zle stočí a prúd ju správne neumyje. Riešením môže byť prídavná posuvná plocha na príbory umiestnená na hornom koši umývačky. Tá je špeciálne tvarovaná pre uloženie drobného riadu a príborov tak, aby sa pri umývaní ani nepohli. Navyše ušetrí miesto v dolnom koši, z ktorého môžeš vybrať klasický držiak na príbory. Novo sú touto prídavnou plochou vybavené tiež úzke umývačky so šírkou 45 cm.

 

 

 

 

 

Špinavý riad v umývačke zapácha

Čakáš dlhšiu dobu, než umývačku naplníš, a od špinavého riadu sa line nepríjemný zápach? S tým si poradí technológie Active Oxygen vo vybraných modeloch umývačiek. Tá uvoľňuje do vnútorného priestoru umývačky medzi dvoma cyklami aktívny kyslík (ozón). Ten v čase, keď umývačka nie je zapnutá, neutralizuje nepríjemný zápach, zabraňuje tvorbe baktérií vnútri a prispieva k dezinfekcii riadu a vnútorných častí umývačky. Ozón si umývačka vyrába sama sériou malých elektrických výbojov, rovnako ako je tomu v prírode pri búrke. Technológia Active Oxygen nespotrebováva žiadnu pridanú energiu a je úplne bezúdržbová.

 

Veľké hrnce alebo plechy sa do umývačky nezmestia

Ak varíš pre veľkú rodinu, iste oceníš umývačku, ktorá je špeciálne vyvinutá pre umývanie rozmerného riad ako sú hrnce, panvice, plechy alebo rošty. Stačí iba jednoduchým pohybom vybrať vrchný kôš pre vytvorenie voľného priestoru 53 cm na výšku a zvoliť program eXtra. Vďaka kombinácii nového invertorového motora a inovatívneho hydraulického systému trysiek je riad umytý účinne a s nízkou spotrebou energie a vody za púhych 60 minút.

U plne integrované zabudovateľné umývačky nepoznám, kedy umývanie skončilo

Vstavané umývačky s plne integrovaným ovládacím panelom bývajú vybavené zvukovým signálom na konci umývacieho cyklu. Čo keď sme ale v tú chvíľu v inej miestnosti a signál nepočujeme? Novšie modely umývačiek disponujú svetelnou signalizáciou umiestnenou na ľavej hornej hrane umývačky. Vďaka tomu je pod pracovnou kuchynskou doskou vidieť LED svetlo, ktoré signalizuje chod umývačky a zmenou farby následne ukončení umývania. Nemusíš tak už kľačať u spotrebiča a počúvať, či sa vnútri niečo deje.

 

 

Čakám týždeň než umývačku zaplníme

Čakáš? Ale už nemusíš. Vybrané modely voľne stojacich aj vstavaných umývačiek sú vybavené technológiou zónového umývanie Zone Wash doplnenú o tretej hydraulické ostrekovacie rameno. Táto technológia umožňuje výber zóny, v ktorej bude umývanie prebiehať v prípade, že je len z polovice plná. Vďaka tomu získa umývačka o 30% vyšší čistiaci výkon v danej zóne a vám prinesie úsporu vody i energie.

Jemné sklo musím umyť v ruke

Aj v tomto prípade majú nové umývačky riešenie - špeciálny jemný program na umývanie skla, ktorý šetrne umýva pri nízkych teplotách tak, aby tvoje slávnostné poháre nepopraskali alebo neboli inak poničené. Navyše sú ním okrem drahších modelov vybavené aj tie cenovo dostupnejšie umývačky.

Nikdy neviem, koľko soli mám do umývačky dať

S tým pomôže regeneračná soľ do umývačiek v praktických tabletách, ktoré uľahčujú dávkovanie oproti soli v prášku. Zmäkčujú vodu a zabraňujú usadzovaniu vodného kameňa na riade a vo vnútri umývačky, obsahujú 100% čistú soľ a rozpúšťa sa bezo zvyšku. Dávkovanie nájdeš na škatuľke.

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články