Riešenie problémov s umývačkou riadu

Pamätáte si na časy, kedy bola umývačka riadu novinkou, keď sme ju doviezli domov, starali sme o ňu ako o poklad, a obdobie "pred umývačkou" bolo len trápením? Teraz sú umývačky už bežnou súčasťou domácností, zvykli sme si na ich pomoc a mnohokrát si to bez nich nedokážeme ani predstaviť. Na druhú stranu máme občas tendenciu hovoriť: "Umývačka je super, ale ...". Necháva zaschnuté zvyšky na riade, nezmestia sa do nej veľké hrnce alebo plechy, špinavý riad v nej zapácha, trvá dlho ju celú zaplniť, jemné sklo rovnako musíme umývať ručne a ďalšie. Poznáte to? Tak vedzte, že nové umývačky majú vychytávky aj na tieto nedostatky. Stačí nájsť tú správnu.

Na naberačkách zostávajú zaschnuté zvyšky

Stáva sa vám občas, že aj po umytí v umývačke zostávajú na naberačkách a podobne tvarovanom riadu zaschnuté zvyšky jedla? Naberačka sa tlakom vody zle stočí a prúd ju správne neumyje. Riešením môže byť prídavná posuvná plocha na príbory umiestnená na hornom koši umývačky. Tá je špeciálne tvarovaná na uloženie drobného riadu a príborov tak, aby sa pri umývaní ani nepohli. Navyše ušetrí miesto v dolnom koši, z ktorého môžete vybrať klasický držiak na príbory. Najnovšie sú touto prídavnou plochou vybavené tiež úzke umývačky so šírkou 45 cm.

 

 

 

 

 

Špinavý riad v umývačke zapácha

Čakáte dlhšiu dobu, než umývačku naplníte, a od špinavého riadu vanie nepríjemný zápach? S tým si poradí technológia Active Oxygen vo vybraných modeloch umývačiek. Tá uvoľňuje do vnútorného priestoru umývačky medzi dvoma cyklami aktívny kyslík (ozón). Ten v čase, keď umývačka nie je zapnutá, neutralizuje nepríjemný zápach, zabraňuje tvorbe baktérií vnútri a prispieva k dezinfekcii riadu a vnútorných častí umývačky. Ozón si umývačka  riadu vyrába sama sériou malých elektrických výbojov, rovnako ako je tomu v prírode pri búrke. Technológia Active Oxygen nespotrebováva žiadnu pridanú energiu a je úplne bezúdržbová.

 

Veľké hrnce alebo plechy sa do umývačky nezmestia

Ak varíte pre veľkú rodinu, iste oceníte umývačku, ktorá je špeciálne vyvinutá na umývanie rozmerného riadu ako sú hrnce, panvice, plechy alebo rošty. Stačí iba jednoduchým pohybom vybrať vrchný kôš na vytvorenie voľného priestoru 53 cm na výšku a zvoliť program eXtra. Vďaka kombinácii nového invertorového motora a inovatívneho hydraulického systému trysiek je riad umytý účinne a s nízkou spotrebou energie a vody len za 60 minút.

U vstavanej umývačky riadu nezistím, kedy umývanie skončilo

Vstavané umývačky riadu s plne integrovaným ovládacím panelom bývajú vybavené zvukovým signálom na konci umývacieho cyklu. Čo keď sme ale v tú chvíľu v inej miestnosti a signál nepočujeme? Novšie modely umývačiek disponujú svetelnou signalizáciou umiestnenou na ľavej hornej hrane umývačky. Vďaka tomu je pod pracovnou kuchynskou doskou vidieť LED svetlo, ktoré signalizuje chod umývačky a zmenou farby následne ukončenie umývania. Nemusíte tak už kľačať pri spotrebiči a počúvať, či sa vnútri niečo deje.

 

 

Čakám týždeň než umývačku zaplníme

Čakáte? Ale už nemusíte. Vybrané modely voľne stojacich aj vstavaných umývačiek riadu sú vybavené technológiou zónového umývania Zone Wash doplnenú o tretie hydraulické ostrekovacie rameno. Táto technológia umožňuje výber zóny, v ktorej bude umývanie prebiehať v prípade, že je len z polovice plná. Vďaka tomu získa umývačka o 30 % vyšší čistiaci výkon v danej zóne a vám prinesie úsporu vody i energie.

Jemné sklo musím umyť ručne

Aj v tomto prípade majú nové umývačky riadu riešenie - špeciálny jemný program na umývanie skla, ktorý šetrne umýva pri nízkych teplotách tak, aby vaše slávnostné poháre nepopraskali alebo neboli inak poničené. Navyše sú ním okrem drahších modelov vybavené aj tie cenovo dostupnejšie umývačky.

Nikdy neviem, koľko soli mám do umývačky dať

S tým pomôže regeneračná soľ do umývačiek v praktických tabletách, ktoré uľahčujú dávkovanie oproti soli v prášku. Zmäkčujú vodu a zabraňujú usadzovaniu vodného kameňa na riade a vo vnútri umývačky, obsahujú 100 % čistú soľ a rozpúšťajú sa bezo zvyšku. Dávkovanie nájdete na škatuľke.

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články