Riešenie problémov s chladničkou

Pri nákupe chladničky ešte nemáš vyhrané. Prevádzka tohto spotrebiča vyžaduje aj trochu tvojej pozornosti. Aby si zamedzil prípadným problémom, je veľmi dôležité si ujasniť, aké problémy ťa môžu s novým spotrebičom čakať. V tomto článku nájdeš tipy na riešenie niektorých starostí, ktoré ťa môžu s novou chladničkou čakať.

Môžem mať chladničku v priestore, ktorý nie je pravidelne vyhrievaný?

Trieda Teplota okolia
N (normálna) od +16°C do +32°C
ST (subtropická) od +18°C do +38°C
T (tropická) od +18°C do +43°C

Koupí ledničky to nekončí. 
 

U dvojdverových-jednokompresorových spotrebičov (spotrebiče s typovým značením HZ ...) treba dbať na to, aby teplota okolia nebola nižšia ako povolená. V prípade, že je spotrebič vystavený nižšej teplote dlhší čas, budú v chladiacej časti normálne teploty, zvýši sa ale teplota v mrazničke. To skracuje dobu uchovávania potravín, potraviny sa tiež môžu odmraziť. Tieto spotrebiče preto nie sú určené pre použitie v oblastiach, ktoré nie sú pravidelne vykurované (napr. cez víkendy).

Môžem chladničku vypnúť na dlhší čas?

V prípade, že spotrebič nebudeš dlhšiu dobu používať, pootoč gombík termostatu do polohy 0 (STOP). Odpoj prívod elektrickej energie, spotrebič vyprázdni, odmraz, umy a dvere nechaj pootvorené.

Mám chladničku s automatickým odmrazovaním. Prečo sa na dne chladničky objavuje voda?

Voda sa na dne chladničky objavuje v prípade upchatia diery pre odtok vody, alebo ak odmrazená voda kvapká mimo drážku pre zber vody. Upchatý odtok vyčisti, napríklad s pomocou plastového slamky, a prílišnú námrazu odmraz ručne.
 
 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články