Recenzia: Samsung Galaxy A3 a Samsung Galaxy A5

"Áčkový" rad smartfónov bude spadať predovšetkým do strednej triedy a ponúkne niečo, čo v tejto kategórii chytrých telefónov nebývalo zvykom. Všetky telefóny tohto radu by mali mať celokovové telo. Teraz môžeme konštatovať, že telefónom kov pristane a vyzerajú veľmi pekne. Kdekoľvek sme telefóny vytiahli z vrecka, ihneď upútali pozornosť a naše okolie sa vypytovalo na podrobnosti o týchto zariadeniach. Teraz tieto smartfóny predstavujeme aj vám. Poďme sa teda na nové telefóny radu A podrobnejšie pozrieť.

Váš pohľad upúta Super AMOLED displej

Displej je pri dotykových telefónoch kľúčovou súčasťou zariadenia. Nielenže si na ňom zobrazujeme obsah telefónu a požadované informácie, ale aj jeho prostredníctvom telefón ovládame. Medzi  displejmi telefónov radu A veľký rozdiel nenájdeme - oba sú Super AMOLED.

Menším displejom disponuje telefón Samsung Galaxy A3. Jeho displej má uhlopriečku 4,5" s veľmi dobrou čitateľnosťou na slniečku a skvelými pozorovacími uhlami. Rozlíšenie displeja je v prípade A3 960 x 540 pix a jeho jemnosť je plne dostačujúca. Samsung Galaxy A5 disponuje oproti svojmu menšiemu bračekovi päťpalcovým displejom s HD rozlíšením. Silnou stránkou oboch telefónov je predovšetkým verné podanie farieb, ktoré vyzerajú skutočne pekne. Pri oboch displejoch môžeme bez akýchkoľvek výčitiek svedomia povedať, že sa jedná o ozdobu zariadení a telefónom strednej triedy plne postačujú.

 
 
 

Systém telefónu ponúka príjemné a svižné prostredie

Smartfóny spoločnosti Samsung žnú poslednou dobou veľkú vlnu kritiky za využitie operačného systému Android s nadstavbou TouchWizz. Množstvo užívateľov aj recenzentov výrobcovi vyčíta predovšetkým rýchlosť systému. Samsung si tento problém uvedomuje a začiatkom roka sľúbil nápravu.

Je vidieť, že sa Samsung snaží, aby boli jeho telefóny čo najsvižnejšie a je dôležité podotknúť, že sa mu to darí. Telefóny reagujú veľmi rýchlo na akýkoľvek váš príkaz a nedochádza k žiadnym zbytočným zdržaniam. Samsung Galaxy Alpha (označovaný za jeden z najvyladenejších Samsungov) to síce stále ešte nie je, ale aj tak sa telefónov strednej triedy od Samsungu rozhodne nemusíte obávať. Telefóny bez problémov zvládnu aj nové 3D hry. O rýchlosti systému sa môžete presvedčiť aj v priloženom videu, kde porovnávame reakcie systému so Samsungom Galaxy S4.

 

Kovové telo je pýchou prístroja

Ako už sme spomenuli na začiatku recenzie, počas testovania pútali telefóny pozornosť nášho okolia a množstvo ľudí zaujali predovšetkým svojím podareným dizajnom. Najmä strieborná verzia A3 vyzerá veľmi elegantne a jej kompaktné rozmery budú vyhovovať každému, kto nemá rád telefóny s veľkým päťpalcovým displejom.

Samsung Galaxy A5 je o poznanie väčší, avšak jeho vzhľad je rovnako príjemný. My sme testovali tmavú variantu prístroja, ktorá vyzerá veľmi elegantne. Prednosťou kovovej konštrukcie je pevnosť materiálu. Vďaka kovu sa pri tlaku neozýva žiadne škrípanie alebo vŕzganie. Oba telefóny sa veľmi príjemne držia. Čo možno množstvo užívateľov príjemne prekvapí je hmotnosť telefónov. Aj napriek kovovej konštrukcii vážia telefóny 110 gramov (v prípade A3) a 123 gramov (v prípade A5). Čo možno niektorí užívatelia ponesú s miernou nevôľou, je vyčnievajúci fotoaparát. Musíme však povedať, že na tento detail sme si pri testovaní zvykli a navyše sa vystúpený fotoaparát stáva bežným štandardom moderných telefónov.

 

Čo povedať na záver? Oba telefóny nás veľmi zaujali a chápeme, prečo Samsung týmto telefónom toľko verí. Smartfóny s celokovovým telom od renomovaného výrobcu v strednej triede skrátka chýbali. Obe zariadenia vynikajú aj skvelou konektivitou, podporujú najnovšiu generáciu mobilného internetu 4G (LTE), rovnako ako Bluetooth 4.0 alebo NFC. Ak hľadáte moderný prístroj v priťažlivom kovovom dizajne, rozhodne by ste nemali pri rozhodovaní vynechať smartfóny Samsung Galaxy A3 a A5.

Kúpiť Samsung Galaxy A3 Kúpiť Samsung Galaxy A5

Máte konkrétne požiadavky na svoj telefón a potrebujete poradiť? Neváhajte a kontaktujte Profesora OKAY! Pomôže vám.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články