Pripravte si vianočný punč či guláš v zaváracom hrnci rýchlo a pohodlne

Ak vlastníte alebo si plánujete kúpiť zavárací hrniec, mali by ste vedieť, že má oveľa väčšiu využiteľnosť, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Samozrejme, elektrický zavárací hrniec prvotne využijete na zaváranie. Ide o hrniec väčších rozmerov, s objemom viac ako 30 litrov, ktorý uľahčuje celý proces zavárania. Má však aj iné možnosti využitia. Na čo všetko vám môže zavárací hrniec mimo zaváraninovej sezóny poslúžiť?

Zavárací hrniec
Zavárací hrniec

Zavárací hrniec ako termoska

Zavárací hrniec skvele udržuje teplotu, to mu umožňuje plniť funkciu obyčajnej termosky. Viete si v ňom pripraviť horúci čaj, ktorý vám vydrží niekoľko hodín teplý. Súčasťou, ktorú obsahuje takmer každý hrniec na zaváranie, je aj vstavaný výpustný kohútik. Práve ten umožňuje vypúšťať zo zaváracieho hrnca pri zaváraní prebytočnú vodu. Môžete ho však využiť aj na čapovanie čaju, prípadne iných horúcich nápojov. Hrniec na zaváranie s teplomerom umožňuje nastaviť si teplotu presne podľa vašich predstáv. Ak sa rozhodujete kúpiť si elektrický zavárací hrniec, vopred si pozrite, či naozaj disponuje výpustným kohútikom, je to veľké plus a navyše veľmi využiteľné.

Varenie v zaváracom hrnci

Zavárací hrniec na prípravu vareného vína a punču

Okrem klasického čaju si môžete pripraviť aj varené víno alebo vianočný punč, na čo vám elektrický zavárací hrniec veľmi dobre poslúži. Spomínaný punč si pripravíte veľmi jednoducho. Potrebujete 2 litre červeného vína, 1/2 litra čierneho čaju, 1/2 rumu a pár pomarančov, jabĺk či malín, ktoré do punču pridáte. Všetko dokopy zlejete, premiešate a zohrejete. Hrniec na zaváranie spraví všetko ostatné za vás. Následne už len dochutíte podľa vašich predstáv medom, škoricou, badiánom, citrónovou kôrou alebo klinčekmi. Tento veľmi jednoduchý a chutný recept si môžete pripraviť v elektrickom zaváracom hrnci a následne pomocou výpustného kohútika servírovať členom domácnosti alebo návšteve. Tiež v tomto prípade viete veľmi dobre využiť hrniec na zaváranie s teplomerom, nakoľko si môžete teplotu sami regulovať.

Hrniec na zaváranie

Aké jedlá sa dajú pripraviť v hrnci na zaváranie?

Zaujímavosťou je, že hrniec na zaváranie slúži aj na prípravu klasického rodinného obeda. Viete si v ňom uvariť rôzne druhy polievok alebo spraviť výborný guláš. Ak by ste si teda mysleli, že hrniec na zaváranie má len jeden účel, a to zaváranie ovocia a zeleniny, nie je tomu tak. V zaváracej sezóne vám výborne poslúži práve na tento typ varenia a mimo nej ho môžete využiť na prípravu horúcich nápojov alebo dokonca obeda. Výhodou je ak si vyberiete hrniec na zaváranie s teplomerom, pretože práve v ňom si môžete nastavovať teplotu podľa vašich predstáv.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Zavárací hrniec Concept ZH0040

109,00 

bez DPH 90,83 

Concept ZH0020

84,90 

bez DPH 70,75