Pripravte sa na vianočné pečenie s OKAY!

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy začínate panikáriť, že váš slávnostný stôl nebude obsahovať všetky druhy tradičných vianočných koláčov, ktoré máte najradšej? Vôbec sa touto otázkou nemusíte trápiť. Stačí rúra na pečenie, kuchynský robot alebo ručný mixér a plech na pečenie a sviatky môžu prísť pokojne aj zajtra.

Príprava cesta s ľahkosťou

Základom lahodného vianočného pečiva je precízne pripravené cesto, ktoré sa nebude lepiť. Jeho prípravu vám uľahčí kuchynský robot, ktorý cesto kvalitne vymiesi a nezostanú v ňom žiadne hrudky. Kuchynské roboty neslúžia len na miesenie. Práve naopak, ponúkajú širokú škálu funkcií a programov. Roboty navyše šetria vaše ruky a všetko pripravia takmer sami. S nenáročným šľahaním vám pomôže malý, no veľmi šikovný pomocník, ktorým je ručný mixér. Ručný šľahač sa nachádza takmer v každej domácnosti, nakoľko je cenovo nenáročný. S mixérom pripravíte lahodný sneh, vláčnu zmes na muffiny, pevnú šľahačku a mnoho iného. Tieto spotrebiče sa veľmi jednoducho čistia, takže nepridajú zbytočné starosti.

Kuchynský robot pripravuje cesto na vianočné pečivo

Kuchynský robot vám pomôže vypracovať hladké cesto bez neporiadku naokolo

Nebojte sa experimentovať

A čo nesmie chýbať vyvaľkanému cestu? No predsa vykrajovačky rôznych tvarov, ktoré spravia do cesta najkrajšie kruhy, hviezdičky či stromčeky. Nezabúdajte ani na naplnenie formičiek na pečenie, čím sa vytvorí podklad na krehké rožky, plnené orechy a mnoho iného. 

Vykrajovačky v medovníkovom ceste

Pri vykrajovaní vyskúšajte aj iné tvary vykrajovačiek ako stromčeky a hviezdičky

Čas adventu s vôňou vianočného pečiva

Žiadny medovník sa nedá pripraviť bez plechu na pečenie. Plechy na pečenie sa dajú kúpiť v mnohých veľkostiach, takže určite zoženiete práve ten, ktorý aktuálne potrebujete. K vianočnému pečeniu úplne stačí aj plytký plech. Podstatou je naň naukladať vykrojené tvary a naplnené formičky. Plech väčšinou býva vymastený alebo vystlaný papierom na pečenie. Nakoniec zostáva vložiť naplnený plech do rúry na pečenie, ktorá vašu snahu premení na malý vianočný zázrak. V priebehu chvíľky sa celá domácnosť rozvonia krásnou vôňou vychádzajúcou z rúry, typickou pre advent a vianočný čas. 

Žena vyberá medovníky z rúry na pečenie

Medovníky na plechu budú rozvoniavať v celej domácnosti

Bez medovníkov to nejde

Vôňa škorice, vanilky aj medu. To všetko robí 24. december tým najkrajším sviatkom v roku. A čo vlastne spôsobuje túto rozprávkovú vôňu? No predsa medovníky, s ktorými zažijete zábavu najmä pri ich zdobení. Vločky, stromčeky, vláčik, ale aj srdiečko hravo vyfarbíte a ozdobené medovníky tak rozjasnia misu s vianočným pečivom. Okrem medovníkov v ozdobnej dóze v špajzi nájdeme aj tradičné čajové pečivo, vanilkové a parížske rožky, ale aj rolády a grilážky.

Vianočné zdobenie medovníkov

Zdobenie medovníkov je už tradične záležitosť celej rodiny

Rada nad zlato

Čas pečenia si rozhodne spríjemnite, ak budete počúvať vianočné koledy. Taktiež nezabudnite ani na horiacu sviečku na adventnom venci a použite aj zásteru s vianočným motívom. Práca pôjde ako od ruky. A ešte drobná rada na záver, rozhodne upečené vianočné koláčiky dobre ukryte pred maškrtníkmi, aby sa nestalo, že na Štedrý deň nájdete už len prázdne krabičky. No viete si predstaviť Vianoce bez tradičného vianočného pečiva a rodiny, ktorá sa po dlhej dobe stretla? Nedokáže to nik z nás, však rodina a zaužívané tradície sú skutočnou hodnotou vianočných chvíľ. Tak teda šťastné, veselé a napečené.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Kuchynský robot Bosch MUM5XW40

489,00 

bez DPH 407,48 

Kuchynský robot Bosch MUM4880

175,00 

bez DPH 145,83 

Kuchynský robot Bosch MUM4405

79,00 

bez DPH 65,83 

Kuchynský robot Bosch MUM48R1

93,90 

bez DPH 78,25 

Mlynček na mäso Bosch MFW68660, 2200W

144,90 

bez DPH 120,75 

Kuchynský robot Bosch MUM58258

259,00 

bez DPH 215,82 

Tyčový mixér Gorenje HBX1000XE, 1000W

59,99 

bez DPH 49,99 

Kuchynský robot Bosch MUM9BX5S65

969,00 

bez DPH 807,47 

Bosch MSM 67170

59,90 

bez DPH 49,91