Prineste do vašej spálne závan jari

S príchodom jari je v každej spálni oveľa veselšie. Konečne v noci nemusíte kúriť, vstávate za denného svetla a dokonca vám ani nie je zima, keď ráno vstávate z postele. Aby ste si ale návrat jari do svojej spálne vychutnali skutočne naplno, mali by ste tiež upratať, vymeniť paplóny alebo celú miestnosť oživiť prírodnými dekoráciami s jarnými farbami a vzormi.

Začnite generálnym upratovaním

Jar vo svojej spálni privítajte najlepšie s vysávačom a mopom v ruke. Poctivo povysávajte matrace aj čelo postele, vyperte chránič matraca, vyzametajte pavučiny aj z tých najhoršie dostupných kútov a nezabudnite na upratovanie pod posteľou alebo v úložnom priestore. Pokiaľ máte balkón či terasu, nechajte matrac na pár hodín na slnku, aby sa vyvetral. 

Pozornosť venujte tiež záclonám a závesom, ktoré zložte a vyperte. Pokiaľ závesy nemáte a spálňu tienite len vnútornými žalúziami, vezmite handričku, vedro s vodou a lamely žalúzií jednu za druhou opatrne utrite.

Generálne upratovanie zavŕšte umývaním okien. Nezameriavajte sa pritom len na sklo, ale aj na rámy okna, v ktorých sa vám počas zimy dosť možno vytvorila pleseň.

Jarné upratovanie domácnosti

Jarné upratovanie

Vymeňte paplón za ľahší

Na jar začínajú byť teplejšie noci, takže vymeňte vankúše, paplóny aj obliečky. Hrejivé perové paplóny nahraďte ľahšími dekami, teplé flanelové obliečky upracte do skrine a vyberte si vzdušnejšiu bavlnu alebo satén. Uvidíte, že sa vám hneď bude lepšie spať.

Príchod jari nahráva farebným a veselým motívom. A platí to aj pre obliečky. Ak ešte nemáte obliečky v pastelových farbách alebo s kvetinovým vzorom, rýchlo to napravte.

 

Spálňa inšpirácie na jar

Oblečte vašu spálňu do vzdušných materiálov ako je napríklad bavlna

Oživte spálňu prírodou

Veľký vplyv na celkovú atmosféru v spálni majú tiež dekorácie. Urobte si radosť a zožeňte do svojej spálne niečo z prírodného materiálu - napríklad z dreva, ratanu alebo bambusu. A jednu zo stien ozdobte napríklad slameným klobúkom. Jar do vašej spálne vnesú tiež čerstvé kvety alebo zeleň. Ozdobte nimi pracovný stôl či nočný stolík - alebo to zoberte vo veľkom a kúpte si rovno napríklad palmu. Tá do vašej spálne prinesie nádych vzdialenej exotiky.

Posteľ 160x200 s jarnými dekoráciami

Palma ako dekorácia v spálni? Rozhodne áno, zeleňou oživíte interiér

Líbí se vám tento článek?

Podobné články