Prečo sa tešiť na Samsung Galaxy S6

Príchod Samsungu Galaxy S6 bol už nejakú dobu očakávaný a na jeho oficiálne predstavenie sa tešila celá rada fanúšikov. Čo bolo tými hlavnými dôvodmi? Kvôli čomu sa tejto novej vlajkovej lodi flotily Samsung venuje také množstvo článkov?

 

"Samsung Galaxy S6 už nie je plastový."

 

Rozruch spôsobil Galaxy S6 predovšetkým svojím vzhľadom. Ten je veľmi pekný a množstvo užívateľov ho označuje za veľmi luxusný. Podľa mnohých hlasov je Galaxy S6 krajší ako predstavený HTC One M9. Tak ako tak to vyzerá, že plastové prémiové smartfóny sú pod značkou Samsung minulosťou. Výrobca si kovovú konštrukciu overil u predchádzajúcich modelov a u S6 už len žne chválu. Najnovší Samsung Galaxy S6 má prémiovú konštrukciu z hliníka a skla. Kov, z ktorého je Galaxy S6 vyrobený, je o 50 % tvrdší ako pri ostatných telefónoch. Sklo kryjúce displej a zadnú stranu telefónu je Gorilla Glass 4. Vďaka tomu sa nemusíte obávať, že sa vám telefón poškriabe. 

 

 

 

"Systém TouchWiz bude rýchlejší."

 

Zjednodušený systém TouchWiz bude mať Galaxy S6 zbavený o zbytočné aplikácie. Vďaka tomu by malo byť prostredie rýchlejšie. Ak ste si obľúbili nejakú aplikáciu od Samsungu, nezúfajte. Aplikácie od výrobcu si budete môcť doinštalovať podľa vlastného uváženia. Čistý a jednoduchší dizajn je však prehľadnejší, lepšie ovládateľný a svojím vzhľadom pripomína Android Lollipop telefónov rady Nexus.

 

 

"Zaoblené rohy Galaxy S6 Edge prinesú nové možnosti ovládania."

 

Zahnutie pri modeli edge funguje úplne odlišne ako pri modeli Note Edge. Displej má štandardné QHD rozlíšenie a zahnutie ho nijako nerozširuje. Vďaka zahnutiu displeja sa používateľské prostredie rozprestrie až cez obidva bočné okraje obrazovky a vďaka tomu získava pracovná plocha nečakanú hĺbku. Oblé rohy displeja ale slúžia aj na ovládanie telefónu. Hranu využijete predovšetkým v pohotovostnom režime telefónu, kedy sa na nej zobrazujú notifikácie a užívateľ môže listovať medzi informáciami z rôznych miniaplikácií. Pokiaľ po hrane prejdete prstom, objavia sa aktuálne dostupné údaje a vy v nich môžete začať listovať. V nastavení telefónu už si vyberiete, ktorá strana by vám mala na tieto účely slúžiť.

Vlajková loď ponúkne 5,1 palcový displej s rozlíšením 2560 x 1440 pri oboch variantoch. Ani u tohto modelu výrobca neupustil od technológie displeja Super AMOLED s jemnosťou 577 PPI. Hnacím motorom tejto novinky bude vlastný procesor Exynos od Samsungu vyrobený 14nm technológiou. Jedná sa o osemjadrový 64bitový čip, pričom štyri jadrá majú frekvenciu 2,1 GHz, zvyšné štyri potom majú frekvenciu 1,5 GHz. Vysoký výkon potvrdzuje 3GB pamäť RAM DDR4. Minimálne pojme nový Samsung S6 32 GB dát, najvyššia kapacita sa potom zastaví na 128 GB.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články