Potrebujete prehľadný úložný priestor? Pomôže vám šatníková skriňa

Šatníková skriňa je mimoriadne dôležitým kusom nábytku. Bez nej by sa interiér domácnosti ťažko udržiaval v poriadku. Šatníkové skrine môžete nájsť v mnohých variantoch, nakoľko každý z nás má individuálne potreby. Výrobcovia sa dnes usilujú vyhovieť požiadavkám všetkých aj náročných zákazníkov. 

Klasické otváranie alebo posuvné dvere?

Či už chcete skriňu s klasickými otočnými dverami, alebo posuvnými, výber je len na vás. Šatníková skriňa s posuvnými dverami však môže prísť vhod, ak nemáte dostatok priestoru na otváranie dverí. Vnútorné usporiadanie v oboch prípadoch môže byť totožné, takže sa nemusíte báť, že ak si vyberiete jeden typ skrine, tak o niečo prídete. Záleží iba na vašej preferencii.

Šatníková skriňa Argos v interiéri

Šatníková skriňa s posuvnými dverami vám ušetrí miesto

Buďte praktickí so zrkadlom

Skriňa so zrkadlom vám uľahčí skúšanie oblečenia, či každodennú úpravu zovňajšku. Je praktické, že nemusíte nikam odbiehať a zisťovať ako vyzeráte. Zrkadlo by malo siahať až po zem, aby ste videli svoju siluetu až k nohám. Šatníková skriňa so zrkadlom dodá každej izbe elegantný moderný vzhľad

Skriňa so zrkadlom je nielen dizajnovým prvkom miestnosti, ale určite oceníte aj jej praktickú stránku

Dizajn a materiál

Keď sa rozhodnete pre klasické otváranie skrine, vyberiete si, či chcete skriňu s dvoj-, troj- alebo dokonca viacdverovým otváraním.

Ďalším podstatným faktorom pri výbere šatníkovej skrine je jednoznačne farba a materiál. Ak má izba biele, poprípade svetlé ladenie, tmavá skriňa by nebola najlepším nápadom a preto biela skriňa je stávkou na istotu. Nebojte sa ísť aj do tmavších odtieňov, no radšej v rámci celkového zariadenia miestnosti.

Materiál, z ktorého sú vyrobené šatníkové skrine, je vo veľkej miere laminovaná drevotrieska. Tá má obrovskú výhodu v tom, že sa ľahko udržuje

Biela skriňa zapadne so svojou neutrálnou farbou do každého interiéru

Úložný priestor v skrini

Základom každej šatníkovej skrine je dostatočný úložný priestor a vkusne zapadla do interiéru. Dôležité je, aby úložný priestor bol členený tak, že veci budú poruke. Ak zvolíte vyššiu skriňu, hore si odložte veci, ktoré nepotrebujete dennodenne, ako napríklad sezónne oblečenie.

Police sú veľmi praktické a nachádzajú sa snáď v každej skrini. Zásuvky sú taktiež šikovným pomocníkom a sú skvelé najmä na menšie oblečenie. Aká by to však bola šatníková skriňa bez možnosti zavesenia šiat, sukní, nohavíc či košieľ a blúzok? Z tohto dôvodu je závesná šatníková tyč ideálnym riešením. Ak však nechcete zavesiť veľa šatstva, priestory môžete využiť aj na odloženie iných, rozmernejších vecí.

Rozdelenie úložného priestoru v skrini

Vnútorné usporiadanie šatníkovej skrine môže byť rôzne. Či už preferujete police, zásuvky alebo tyč na vešanie oblečenia.

Rohová šatníková skriňa

Možno trochu menej tradičné sú rohové šatníkové skrine. Keďže ide o rohové skrine, z praktického hľadiska nie je možné, aby mali posuvné dvere, preto sa dvere otvárajú klasicky. Dispozične sa využívajú v menších, ale aj väčších priestoroch. Vyhotovenie vie byť prispôsobené rozličným nárokom. Tie najmenšie majú dvoje dvere. Ak máte nevyužitý priestor v rohu miestnosti a neviete, čo s ním, rohová skriňa je ideálna. 

Správny výber šatníkovej skrine vie krásne pozdvihnúť dizajn miestnosti a zabezpečiť praktickú odkladaciu plochu na uloženie vašich vecí.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Skriňa Sofia 200/200/58 (sonoma)

242,00 

bez DPH 201,66 

Multi - Skriňa 250/215/61 (biela)

364,00 

bez DPH 303,32 

Multi - Skriňa 150/215/61 (sonoma)

205,00 

bez DPH 170,83 

Skriňa Oslo 120/215/61 (biela)

200,00 

bez DPH 166,66 

Oslo - Skriňa 150/215/61 (sonoma)

221,00 

bez DPH 184,16 

Lima - Skriňa, 60x201 (dub sonoma)

109,00 

bez DPH 90,83 

Oslo - Skriňa 250/215/61 (biela)

405,00 

bez DPH 337,49 

Lima - Skriňa, 77x200 (dub sonoma, biela)

122,00 

bez DPH 101,66