Počúvate radi hudbu? Zistite, ako vybrať tie správne slúchadlá

Špuntová sluchátka Bowers a WilkinsAko vybrať perfektné slúchadlá

Hľadáte slúchadlá, ktoré vám budú vyhovovať a dlho vydržia? Väčšina ľudí, ktorí slúchadlá používajú, vyberá zo základných typov, ktorých máme hneď niekoľko. Napríklad slúchadlá s mikrofónom, štupľové, slúchadlá do uší, bezdrôtové, herné, cez hlavu a ďalšie. 

Najlepšie ohodnotení výrobcovia slúchadiel, ktorých nájdete aj v našej ponuke sú Razer, Beats, Lamax a ďalší.

Cestovné slúchadlá

Cestovné slúchadlá sú doplnkom mnohých ľudí skoro každý deň. Hodia sa pri dlhých cestách lietadlom, autobusom, ale pokojne aj len na cestu do školy či do práce. Tieto slúchadlá by mali dokonale tlmiť najrôznejšie zvuky a šumy z  okolia a mali by byť tiež dobre skladné, nech vám vo vašej kabelke, batohu, či vrecku moc neprekážajú.

Niekto skladnosť slúchadiel vyrieši slúchadlami do uší, niekto radšej siahne po skladacích slúchadlách cez hlavu. Ak vyberáte cestovné slúchadlá, tak by ste mali vybrať také, ktoré majú 3,5 mm jack s  koncovkou do tvaru písmena, pretože ten práve zabraňuje zlomeniu kábla.

Športové slúchadlá

Na šport sa najlepšie hodia slúchadlá do uší alebo štupľové slúchadlá. Veľmi dobre tlmíia okolitý hluk a dobre izolujú, takže je potrebné, aby ste boli veľmi obozretní. Pri výbere slúchadiel sa určite poriadne uistite, či vám slúchadlá naozaj sedia, pretože pri prudších pohyboch by mohli z  ucha vypadnúť.

Veľmi individuálnou skupinou sú plavci. Áno, aj vo vode sa môže hudba počúvať, avšak k  tejto činnosti musíte mať správny typ. Vopred pred použitím radšej uistite, či slúchadlá naozaj poriadne tesnia.

Slúchadlá na doma

Sluchátka přes hlavu Beats Solo 2Pri výbere slúchadiel na doma sa určite zamerajte hlavne na pohodlie a ďalej na materiál, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie bývajú vyrobené z  textilu, kože či z velúru.

Najvhodnejšie slúchadlá tejto kategórie sú tie, ktoré nezvierajú priamo uši, ale hlavu okolo nich – náhlavné slúchadlá. Tieto slúchadlá sú vhodné predovšetkým na dlhšie počúvanie hudby alebo tiež na filmy či na hranie hier. Nenechajte sa zmiasť často veľmi výraznými, silnými basy. Hudba totiž nie je len o basoch.

Tieto modely sú vhodné, nielen na počúvanie hudby a filmov, ale aj pre hráčov počítačových hier. V  tomto prípade však určite siahnite po slúchadlách s  mikrofónom, aby ste mohli s ostatnými hráčmi v  priebehu hry komunikovať.

Slúchadlá na spanie

Radi si pred spaním púšťate hudbu, rozprávky alebo napríklad horory? V tom prípade sú pre vás vhodné už spomínané slúchadlá do uší, ktoré sú tým lacnejším variantom a ľahko vypadnú z uší, keď zaspíte. Ďalším, avšak už drahším variantom sú slúchadlá s Bluetooth pripojením pri ktorých nemusíte používať kábel. Určite ale u Bluetooh slúchadiel zvoľte také, ktorým nebude vadiť, keď sa občas v posteli niekam zatúlajú.

Drôtové, či bezdrôtové slúchadlá?

Kedysi sme si z týchto variantov ešte vyberať nemohli. Dnes je to ale inak, keďže môžeme nájsť slúchadlá aj v  bezdrôtovej forme. Plnohodnotné počúvanie je zaručené vďaka Bluetooth profilu A2DP, ktorý umožní púšťať do slúchadiel zvuk dvoma kanálmi (stereo). Ak chcete používať slúchadlá ako bezdrôtové handsfree, musíte si dať pozor na podporu AVRCP (prijímanie hovorov). Bezdrôtové slúchadlá je potrebné dobíjať, drôtové si vystačia len s energiou mobilu, či iného prehrávača. U Bluetooth slúchadiel je však výhodou, že nie je možné zlomiť už vyššie spomínaný kábel.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články