Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro

Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro

Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro

Kód výrobku: OBJEKTJENA

Objektív Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro je určený pre všetky zrkadlovky Nikon so snímačom o veľkosti APS-C (DX). Umožní vám odfotiť ostré a detailné fotografie aj tých najmenších detailov pozorovaných objektov, s vernými farbami a textúrami. Vďaka tichému chodu motora nebudete vyrušovať fotografovaný hmyz či iné drobné živočíchy. Okrem makro snímok je tento objektív vhodný tiež k foteniu momentiek a portrétnych snímok.

Ohnisková vzdialenosť objektívu je 40 mm a svetelnosť dosahuje hodnoty f/2,8. Najväčší pomer zväčšenia je 1:1 a najmenšia zaostriteľná vzdialenosť je 0,163 m. Tento objektív je vybavený ultrazvukovým zaostrovacím motorom Nikon SMW ktorý ponúka veľmi rýchle a presné automatické zaostrovanie. Vďaka zostrovaciemu režimu M/A môžete plynule prechádzať z automatického na manuálne ostrenie, bez nutnosti prepínať režimy.

Rozmery objektívu sú 68,5 x 64,5 mm a jeho hmotnosť je približne 235 g. Bajonet je kovový s gumovým tesnením. V balení nájdete aj slnečnú clonu a praktické púzdro.