Výber matraca je doslova otázkou života.

Mám pro tebe otázku:
Kolikrát ses ráno vzbudil s bolestí v zádech, se svalovou únavou, nebo dokonce s nevysvětlitelným pocitem únavy?

Ak si nevyberiete matrac s náležitou starostlivosťou a dôrazom na kvalitu, riskujete nielen nepohodlie počas noci, ale aj vážne následky pre vaše zdravie.

Víš, že chronický nedostatek spánku a nesprávná matrace mohou být spojeny se zvýšeným rizikem závažných zdravotních problémů?
Srdeční choroby, obezita, a dokonce i snížená imunita – to vše může být důsledkem nedostatku kvalitního spánku.

Proto jsme tu pro tebe, abychom ti pomohli vybrat tu správnou matraci, která není jen kus pohodlného nábytku, ale investice do tvého dlouhodobého zdraví. Nech nás být tvýmprůvodcem ke zdravému spánku a plnohodnotnému životu.Protože v konečném důsledku, nejde jen o matraci. Jedná se o váš život.

Každé zdravotné obmedzenie kladie na matrac iné nároky.
  • Ak boli stavce znehybnené operáciou, matrac by nemal mať viac ako 2 cm pamäťovej peny alebo inej mäkkej peny.

  • Ak máme problémy s krčnou chrbticou, musíme sa zamerať na anatomický vankúš.

  • Ak máme problémy s kĺbmi (artritída, zápal), matrac by mal byť mäkší a nemal by nás tlačiť.

  • Ak máte problémy s bedrovou chrbticou, mali by ste si vybrať matrac s vysokou anatomickou vrstvou (zvyčajne z pamäťovej peny), t. j. aspoň 4 cm.

  • Ak máme citlivú pokožku alebo trpíme alergiami, mali by sme si vybrať certifikované materiály, ktoré sú pre nás vhodné.

  • Ak ste dlhodobo pripútaní na lôžko, je nevyhnutný matrac s antidekubitnými vlastnosťami, t. j. aspoň 4 cm, ideálne viac, pamäťovej peny.

Investícia do spánku

Prepočet investície na 1 hodinu spánku pri priemernej cene matraca 10k

Cena matrace

Cena za 1 hodinu spánku

Cena za 1 noc spánku

121 €

0,0053 €

0,042 €

202 €

0,0085 €

0,068 €

303 €

0,013 €

0,10 €

404 €

0,017 €

0,14 €

485 €

0,021 €

0,17 €

566 €

0,024 €

0,19 €

647 €

0,028 €

0,22 €

728 €

0,031 €

0,25 €

809 €

0,035 €

0,28 €

Za predpokladu priemernej životnosti matraca 8 rokov a 8 hodín spánku denne. ** Pri priemernej životnosti matraca 8 rokov.

Rozdiel medzi matracom za 404 EUR a matracom za 121 EUR je 0,1 EUR na deň.
Rozdiel v kvalite spánku je však obrovský a nenahraditeľný...
Výber matraca

Heading

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Pomôžem vám vybrať

Pozrite si aktuálne výsledky

1

Ako momentálne spíte?
Dobre
Je mi teplo
Je mi zima
Často sa otáčam
POKRAČOVAŤ

Ešte sa neviete rozhodnúť a chceli by ste sa dozvedieť viac?Zistite to tu.

Hmotnosť a použitie matraca
Či už ide o dieťa, jednotlivca do 120 kg alebo ťažšiu osobu, nosnosť matraca je kľúčovým faktorom jeho odolnosti a podpory tela. Nesprávny výber môže viesť k bolestiam chrbta a zdravotným problémom.

Tvrdosť matraca a jeho vplyv na spánok
Pamätajte si, že vnímanie tvrdosti je subjektívne. Každý výrobca môže mať rozsah tvrdosti posunutý trochu inak a je veľmi ťažké presne zaradiť stovky výrobkov do štyroch stupňov tvrdosti. Preto je dôležité vnímať tvrdosť matraca vo vzťahu k sebe a svojmu telu.

Matrac by mal napodobňovať beztiažový stav.
To znamená, že čím menej ho cítite, tým viac vám vyhovuje jeho tvrdosť. Matrac vás nesmie nikde tlačiť. Namiesto toho by mal podporovať vaše prirodzené krivky. Celková poloha musí byť nedeformovaná - t. j. tak ako je zachovaná prirodzená rovná poloha pri státí, tak by mala byť zachovaná aj pri spánku - t. j. žiadny prepadnutý spodok, žiadne prepadnuté boky.

Obzvlášť opatrní buďte pri spánku na boku - tu sa nachádzajú dva dôležité tlakové body - ramenné a bedrové kĺby. Aj tie sa musia regenerovať, a ak ich stlačíte na tvrdom matraci, regenerácia sa neuskutoční.

Čo ovplyvňuje vhodnú tvrdosť matrace:

Vaša hmotnosť: ľudia s vyššou hmotnosťou potrebujú tvrdší matrac s vyššou nosnosťou, ktorý bude rovnomerne podopierať chrbticu v potrebnom rozsahu a zároveň si dlhodobo zachová požadované vlastnosti. Ľuďom s nižšou hmotnosťou rovnako dobre poslúži matrac s nižšou tvrdosťou.

Poloha počas spánku: spiaci, ktorí väčšinu noci strávia ležiac na boku, môžu uprednostniť mäkší matrac pred tvrdším, pretože budú mať slabšie tlakové body v oblasti ramien a bokov. Môžete si tiež vybrať matrac s ramennými kolískami alebo matrac s nastaviteľnou tuhosťou.

Tvar tela (široké ramená, široké boky):ľudia so širšími ramenami alebo bokmi potrebujú matrac, ktorý sa im dokáže prispôsobiť bez toho, aby vytváral nepríjemný tlak. Mäkší matrac im môže poskytnúť lepšie pohodlie ako tvrdý matrac, ktorý by na nich mohol tlačiť.

Špecifické zdravotné stavy (bolestivé kĺby, operácia chrbtice): ľudia s bolestivými kĺbmi alebo operáciou chrbtice by si mali vybrať matrac, ktorý poskytuje dostatočnú oporu bez toho, aby spôsoboval ďalšiu bolesť. Tu sa môže hodiť matrac z pamäťovej peny, ktorý sa prispôsobí tvaru tela a znižuje tlak na kĺby.

Osobná citlivosť: niektorí ľudia sú citlivejší na tvrdosť matraca ako iní. Niektorým ľuďom viac vyhovuje tvrdší matrac, ktorý im dáva pocit pevnosti a stability, zatiaľ čo iným viac vyhovuje mäkší matrac, ktorý im dáva pocit pohodlia a uvoľnenia. Dôležité je v tomto prípade matrac vyskúšať a počúvať svoje pocity.

Neposlúchajte všeobecné rady. Vnímajte matrac na svojom tele a v polohe, v ktorej spíte. Spíme, aby sme si oddýchli.
Nič by nás nemalo tlačiť ani ťahať - ideálny je stav beztiaže. Ak matrac takto pociťujete, bude pre vás s najväčšou pravdepodobnosťou vhodný.

Materiál matraca:

Pena je materiál, ktorý vám poskytuje relaxáciu a pohodlie. Je mäkká, pružná a prispôsobí sa vášmu telu. Pena sa delí na rôzne typy podľa svojej kvality a vlastností.

PUR pena
je najlacnejší a najbežnejší typ peny.

Studená pena
je modernejší typ peny, ktorá má dlhú životnosť a odolnosť.

Pamäťová pena
je najlepší typ peny, ktorá má ideálne anatomické vlastnosti. Uľaví vám od bolesti kĺbov a chrbta, podporí váš krvný obeh a zlepší váš spánok.

Pružiny sú materiálom,
ktorý poskytuje stabilitu a oporu. Sú pevné, odolné a udržujú vašu chrbticu v rovnováhe. Pružiny sa delia na rôzne typy podľa konštrukcie a počtu.

Klasické pružiny
sú najjednoduchším a najlacnejším typom pružín. Sú navzájom spojené a pohybujú sa ako jeden celok.

Vreckové pružiny
sú najbežnejším a najuniverzálnejším typom pružín. Sú zabalené v textilných vreckách a pohybujú sa nezávisle od seba.

Zdravý spánok sa začína kvalitnými matracmi

Výber matrace - najdôležitejšie kritériá výberu

Čím kvalitnejší materiál si vyberiete (napríklad studenú penu ako základ), tým dlhšie váš matrac vydrží. Čím viac vrstiev anatomického materiálu si vyberiete (napríklad pamäťovú penu), tým lepšie sa budete cítiť a tým zdravšie sa budete prebúdzať.

Výber roštu
Nezabudnite na správny rošt

Výber matraca nie je len o technických parametroch, ale aj o špecifických požiadavkách na matrac. Dobrý matracový poťah zabezpečí podporu vášho matraca a spolu s ním aj pokojný a pohodlný spánok počas celej noci.

Nezabudnite na správny rošt

Nosnosť matraca by mala byť minimálne rovnaká ako nosnosť samotného matraca - majte na pamäti, že hmotnosť matraca môže byť niekoľko desiatok kilogramov.

Obmedzenia matracov a typov matracov

Mriežka by mala byť čo najviac vzdušná a dostatočne pevná. Tieto kritériá spĺňajú univerzálne doskové alebo lamelové rošty. Nepriepustné dosky nie sú vhodné. V prípade perforovaných dosiek musia otvory pokrývať aspoň 30 % plochy.

Vyberte si vlastní rošt tu
Pamätajte:

Pružinové matrace nie sú vhodné pre lamelové rošty.
Pružinové matrace nemožno polohovať.
Matrace s kokosovou doskou nemožno polohovať.