Oplatí sa kúpiť si americkú chladničku?

Uvažujete nad nákupom novej chladničky? Dlhé roky sme si vyberali medzi klasickou samostatnou chladničkou či chladničkou kombinovanou s mrazničkou; obvykle podľa ceny, miesta v kuchyni, a tiež počtu členov v domácnosti a ich potrieb. Klasické samostatné chladničky alebo aj chladničky bez mrazničky sú menšie a slúžia výhradne na chladenie. Kombinované chladničky sa zvyčajne skladajú z hlavnej chladiacej časti a menšej mraziacej časti, ktorá je umiestnená buď dole, alebo hore. Doba však pokročila a pri nákupe novej chladničky určite stojí za to zvážiť tiež tretí typ chladničiek, ktorý sa v posledných rokoch rozšíril na trhu: americké chladničky. Tie sú typicky dvojdverové - výnimočne môžu byť i štvordverové - a kombinujú chladničku a mrazničku v oddelených poloviciach.

Dostatok priestoru v chladničke

Nezáleží na tom, či máte rodinu večne hladných stravníkov, radi pripravujete letnú grilovačku pre rodinu a kamarátov, či oceníte poriadok a prehľad v chladničke, americká chladnička pre vás môže byť tým pravým riešením. Ponúka väčší priestor ako klasická chladnička, ktorý je navyše rozdelený do priehradiek na ovocie, zeleninu, mäso, jogurty/syry tak, aby sa zabránilo šíreniu baktérií a čerstvosť potravín bola zachovaná čo najdlhšie.

Americká čtyřdveřová chladnička LG GMX936SBHV

Americká štvordverová chladnička LG GMX936SBHV

 


Výhody týchto chladničiek rozhodne nekončia len pri veľkom chladiacom priestore. Americké chladničky si získajú svojich užívateľov radom ďalších funkcií, ktoré oproti samostatným či kombinovaným chladničkám ponúkajú: typicky sú šetrné k životnému prostrediu, či už vďaka efektívnemu využitiu energie, na ktorom si výrobcovia týchto chladničiek dávajú extrémne záležať (sú minimálne v energetickej triede A +), tak aj nízkej spotrebe (denná spotreba sa pohybuje okolo 0,9-1,5 kWh). Šetrnosť k životnému prostrediu je podporená aj tým, že chladnička má zaésbník na chladenú vodu a členovia domácnosti teda ušetria za nákup vody v PET fľašiach.

Stáva sa Vám, že siahnete do mrazničky po plátok chleba či filé, ktoré je ale primrznuté k ostatným potravinám a je potrebné počkať, kým všetko rozmrzne? Štandardná výbava amerických chladničiek obsahuje No Frost mrazničku, všetky potraviny sú teda zmrazené, ale ľahko oddeliteľné od seba.

Ďalšia inteligentná funkcia vás upozorní na príliš vysokú teplotu v chladničke, takže okamžite odhalíte prípadnú chybu, či už ide o zle nastavenú teplotu, poruchu prúdu alebo inú závadu, a vyhnete sa tak pokazeným potravinám.

Zásobník na led americká lednice LG GSJ361DIDV

Výrobník ľadu americkej chladničky LG GSJ361DIDV

Výrobník ľadu

Americká chladnička ďalej pripraví ľad či ľadovú drť, ideálne pre letné limonády či koktaily, ktorými očaríte svojich hostí. Výhodou je, že na minibar vôbec nemusíte myslieť dopredu a ľad ani triešť netreba pripravovať dopredu - chladnička ju pripraví za vás a oboje je vždy okamžite k dispozícii. Ak neholdujete chladeným drinkom s ľadom, deti a maškrtníci určite ocenia funkciu rýchleho zmrazenia, ktorá je tiež bežnou súčasťou amerických chladničiek: za niekoľko desiatok minút zmrazí zmrzlinu aj ovocie, ktoré môžete servírovať svojim hosťom!

Milovníci technológií určite ocenia, že najnovšie typy amerických chladničiek ponúkajú tiež možnosť ovládania cez mobilnú aplikáciu. Kedykoľvek mimo domova teda môžete skontrolovať stav chladničky či zapnúť rýchle mrazenie tak, aby všetko bolo pripravené, keď prídete domov.

V neposlednom rade sú americké chladničky majú často nápaditý vzhľad a dajú sa umiestniť v kuchyni tak, že nielen prakticky poslúžia na chladenie potravín, ale aj dominujú miestnosti a vytvárajú dizajnový doplnok. Zostáva len na vás, aby chladnička vyzerala lákavo aj vnútri. Ak sa rozhodnete pre nákup americkej chladničky online, pozrite si bohatú ponuku na našom eshope.

Americké chladničky

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Americká chladnička Concept LA8783bc

958,90 

bez DPH 799,05 

Americká chladnička LG GMX844MCKV

1 799,00 

bez DPH 1 499,11 

Americká chladnička  LG GSX961NSAZ

1 998,90 

bez DPH 1 665,68