Nový Huawei Mate 30: čím prekvapí?

Minuloročný vlajkový model Mate 20 Pro sa Huawei naozaj podaril. Za úspechom tohto modelu stojí celý rad nových technológií, s ktorými telefón prišiel ako prvý na trh. Tou najúspešnejšou je pravdepodobne čím ďalej tým populárnejšie reverzné bezdrôtové nabíjanie, čítačka odtlačkov prstov priamo v displeji či netradične umiestnený reproduktor v USB-C.

Huawei Mate 30

Už 19. septembra bude veľký deň pre svet mobilov. Prvýkrát sa v Mníchove predstaví nový rad smartfónov od čínskeho výrobcu Huawei. Pravdepodobne sa opäť dočkáme troch modelov, pôjde o Mate 30, Mate 30 Pro a Mate 30 Lite. Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavil vizuál, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou ukazuje finálnu podobu jedného smartfónu pripravovaného radu Mate 30. Nová rada by mala podľa najnovších informácií vychádzať z dizajnu aktuálnej vlajkovej lode P30 - sklenené telo je ohraničené kovovým rámom, horná a spodná hrana je ostro zoseknutá, zatiaľ čo boky sú symetricky zakrivené na strane obrazovky. Displej by mal byť úplne bezrámčekový so Super AMOLED panelom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz s výrezom v hornej časti. Vo výreze by sa malo objaviť až päť rôznych senzorov a snímačov. Určite to bude predná kamera, proximity senzor (senzor priblíženia) a výstup pre reproduktor telefonovania.

Hovorí sa o tom, že Mate 30 bude disponovať technológiou ToF, ktorá slúži pre pokročilé odomykanie telefónu tvárou (podobné ako 3D rozpoznávanie tváre pri Huawei Mate 20), prípadne ponúkne možnosť využívať rozšírenú realitu. Ďalšou zaujímavosťou je údajné vypustenie bočných tlačidiel na ovládanie hlasitosti. Mali by byť nahradené buď senzorovými plôškami, alebo ich výrobca úplne vypustí v prospech bezdotykového ovládania. Zmena oproti radu Mate 20 nastáva v usporiadaní fotoaparátov na zadnej strane. Mali by sa objaviť tri objektívy, ktoré ale budú na rozdiel od rady Mate 20 usporiadané do kruhového modulu. Huawei Mate 20 ich mal usporiadané vo štvorci. Podľa posledných informácií by sa mal objaviť hlavný 40-megapixelový fotoaparát s veľkosťou 1/1,5” so svetelnosťou f/1.6. Zaujímavo vyzerá druhý objektív, tak isto 40-megapixelový, ale v tomto prípade ultra širokouhlý s veľkosťou 1/1,7” so záberom 120°. Doplní ich 8-megapixelový objektív s možnosťou 5-násobného priblíženia. Konečne by malo byť možné aj natáčať záznam videa v 4K rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu.

Huawei Mate 30 spekulace

Procesor Kirin

O rýchlosť telefónu sa postará nová generácia procesoru Kirin 990, ktorý Huawei predstaví pravdepodobne na nadchádzajúcom veľtrhu IFA 2019 v Berlíne. Vylepšenia by mali prísť aj z oblasti nabíjania a batérie. Nový Huawei Mate 30 by mal disponovať až 55 W nabíjaním prostredníctvom káblu alebo super rýchlym bezdrôtovým nabíjaním s doteraz nevídaným výkonom 25 W. Vo verzii Mate 30 by sa mala objaviť batéria s kapacitou 4200 mAh a vo verzii Mate 30 Pro až 4500 mAh. Spolu s novým energeticky úsporným procesorom Kirin 990 by sme sa tak mohli dočkať veľmi slušnej výdrže telefónu.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články