Xiaomi Mi Mix Alpha – telefón budúcnosti?

Názov jednej z populárnych čínskych firiem, ktorá navrhuje, vyvíja a predáva predovšetkým smartfóny, aplikácie a spotrebnú elektroniku, nesie meno Xiaomi. Tento názov má byť podľa prezidenta spoločnosti o revolúcii a schopnosti priniesť inovácie. Doslovne futuristickým mobilným telefónom Xiaomi Mi Mix Alpha sa im to jednoznačne podarilo. Poďme sa spoločne pozrieť, čo táto horúca novinka svojim užívateľom ponúka. 

Displej ako žiadny iný

Už na prvý pohľad viete, že ide o inovatívny prístroj. Neprehliadnuteľným prvkom je totižto displej, ktorý sa nachádza po oboch stranách telefónu, resp. akoby sa vinul dookola. Displej  je okolo celého telefónu až na ultra tenké prúžky v rozmere 2,15 mm na vrchu a na spodnej časti smartfónu. Výrobca ho označuje ako „Surround Display“. Firma Visionox na ňom usilovne pracovala posledné 2 roky. Celé telo telefónu je tak v podstate jedna zobrazovacia jednotka. Xiaomi Mi Mix Alpha by sme pokojne mohli označiť ako priekopníka najnovších technológií v rámci dizajnu. Tento pozoruhodný koncept za posledné obdobie si určite zaslúži vašu pozornosť. 

Technické parametre revolučného smartfónu

Čo sa týka hardvérových parametrov, tak Xiaomi Mi Mix Alpha v sebe ukrýva najnovší chipset od Qualcommu – osemjadrový procesor Snapdragon 855+, 12GB RAM a až 512GB vnútorného úložiska UFS 3.0 - Universal Flash Storage. Má AMOLED obrazovku s rozlíšením displeja 2088 x 2250 pixelov. Podporuje 5G a rýchle 40 W nabíjanie. Bezdrôtové nabíjanie nie je zatiaľ možné kvôli použitému displeju. Parádny je aj hlavný fotoaparát s 108 Mpx, ktorý bol vyvinutý v spolupráci so Samsungom, sekundárny širokouhlý má úctyhodných 20 Mpx a 12 Mpx fotoaparát s teleobjektívom s dvojnásobným optickým zoomom. 

Titán či zafírové sklo

Samozrejme, že nechýba ani OIS - optická stabilizácia obrazu. Selfie kameru, resp. predný fotoaparát, by ste na ňom hľadali márne. Prekvapí vás, že ak si chcete spraviť selfie fotku, slúžia na to zadné kamery. Nie je tu ani slot na karty a ani klasický 3,5 mm audio jack. Reproduktory sú ukryté pod displejom. Na displeji zato nájdeme čítačku odtlačkov prstov. Materiály, ktoré boli použité pri výrobe, patria takisto k tým najkvalitnejším – rám z titánu, sklo, keramika či zafírové sklo na objektívy fotoaparátov. Operačný systém je MIUI 11, postavený na Androide 10.  

Predpokladaná cena tohto modelu je skutočne vysoká, bude to viac ako 2500 €. Je to jednoznačne najdrahší model z dielne Xiaomi. Avšak, ako sme spomínali vyššie, tento smartfón je jedinečný. Nielen dizajnom, ale aj technológiami a funkciami. Ak patríte k tým, ktorí musia mať vo svojom vlastníctve najnovšie elektronické prírastky, Mi Mix Alpha by rozhodne nemal chýbať vo vašej zbierke. Oficiálny predaj smartfónu sa mal začať v decembri 2019, avšak definitívny dátum predaja sa posunul na neurčito, keďže výroba prístroja je technologicky náročná. Ktovie, možno si ho nájdete pod vianočným stromčekom tento rok.


Potrebujete poradiť?

Zákaznícka infolinka
+421 918 726 222
po-pia: 7:00-19:00
Kontaktný formulár

Sieť predajní OKAY

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky