Samsung DeX rozširuje využitie smartfónu

Spoločnosť Samsung predstavila zariadenie Samsung DeX, ktorého zmyslom je zvýšiť produktivitu mobilných užívateľov a zároveň znížiť potrebu nosiť so sebou viac výpočtových zariadení. Samsung DeX je kompatibilný s telefónom Galaxy S8 a ponúka prostredie s operačným systémom Android, podobné stolnému počítaču, ktoré užívateľom umožňuje používať aplikácie, odpovedať na správy, upravovať dokumenty, prechádzať internetové stránky alebo sledovať videá, a to priamo zo smartfónu na väčšom displeji pomocou klávesnice a myši. Stanica Samsung DeX bude na slovenskom trhu v predaji od 28. apríla 2017.

Samsung DeX poskytuje maximálne produktívne prostredie. Prepracované používateľské rozhranie systému Android je optimalizované pre využitie klávesnice a myši a obsahuje viac okien s meniteľnou veľkosťou, kontextové ponuky a stolnú verziu internetového prehliadača. Kľúčová spolupráca so spoločnosťami Microsoft a Adobe umožňuje kompatibilitu Samsung DeX s Microsoft Office a mobilnými aplikáciami spoločnosti Adobe vrátane mobilnej aplikácie Adobe Acrobat Reader a Lightroom Mobile, a ponúka tak funkcie a užívateľské rozhranie podobné stolnému počítaču, čo bolo u smartfónov skôr nedostupné. Profesionálom, ktorí pracujú s mobilnými technológiami a organizáciám, ktoré vyžadujú prístup k aplikáciám OS Windows, umožňuje Samsung DeX prostredníctvom partnerských riešení vrátane Citrix, VMware a Amazon Web Services tiež vzdialený a zabezpečený prístup k virtuálnym plochám.

Používatelia, ktorí chcú začať pracovať, jednoducho vložia svoj smartfón Samsung do stanice DeX, ktorá ho prepojí s kompatibilným HDMI monitorom, a pripojí klávesnicu a myš vybavené technológiou Bluetooth, USB alebo RF.

Zdroj: Samsung


Potrebujete poradiť?

Zákaznícka infolinka
0850 444 002
po-pia: 7:00-19:00
Kontaktný formulár

Sieť predajní OKAY

Nákupný košík

0 ks / 0,00 

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky