Prvé herné monitory QLED podporujúce technológiu HDR

Po spojení ultraširokej obrazovky modelu CHG90 a technológie Quantum Dot (ktorú podporuje aj model CHG70) je výsledkom použitia technológie HDR realistický obraz so špičkovým podaním detailov aj farieb, ktorý hráčom zaručuje, že obraz zodpovedá presne pôvodnému zámeru vývojárov, a ktorý vďaka jasnejším farbám a ostrejšiemu kontrastu dramaticky zlepšuje zážitok z hry.

Živší a detailnejší pocit z hry

Technológia QLED Quantum Dot používa nové kovové materiály a prináša výnimočne široký farebný rozsah so schopnosťou zobraziť približne 125 % farebného priestoru sRGB a 95 % filmového štandardu Digital Cinema Initiatives (DCI-P3).

Monitor CHG90 definuje nový štandard pre herné displeje, pretože je schopný zobraziť ostrý obraz v pomere 32:9 a rozlíšenie 3 840x1 080, ktoré zodpovedá dvojnásobku rozlíšenia full HD (DFHD) na obrazovke s uhlopriečkou 49 palcov. Monitor CHG90 hráčom doslova rozširuje herné pole, pretože jeho šírka prekračuje zavedený štandard, a ide tak aj o najširší monitor v hernom portfóliu spoločnosti Samsung.

Monitor ponúka jedinečné zakrivenie s polomerom 1 800 mm a mimoriadne široký pozorovací uhol 178 stupňov, takže detaily hry v hernom priestore môžu hráči sledovať z akéhokoľvek miesta. Zároveň si už nemusia robiť starosti ani s logistikou, nákladmi na ďalší monitor či rušivým rámikom uprostred, ktorým sa nevyhnú pri použití viacerých menších monitorov vedľa seba pre rozšírenie zorného poľa.

CHG90 je ideálnym monitorom pre „strieľačky“, závody, letecké simulátory aj akciou nabité tituly, pretože podporuje zvýšenú obnovovaciu frekvenciu (144 Hz) a dosahuje tiež bezkonkurenčnú dobu odozvy 1 ms. Takéto parametre je možné dosiahnuť vďaka pokročilej, štvorkanálovej technológii skenovania, ktorá zabraňuje rozmazaniu obrazu pri rýchlych akciách a prináša tak kvalitnejší a plynulejší obraz po celej obrazovke.

Zdroj: Samsung


Potrebujete poradiť?

Zákaznícka infolinka
+421 240 251 521
po-pia: 7:00-19:00
Kontaktný formulár

Sieť predajní OKAY

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky