IFA 2017: Samsung predstavil svoj prémiový rad televízorov

Q8F je televízor s plochou obrazovkou, ktorý je obdobou nedávno uvedeného televízora Q8C so zakrivenou obrazovkou. Spoločnosť Samsung v rámci snahy upevniť svoje postavenie na globálnom trhu prémiových televízorov rozširuje svoj rad QLED televízorov dostupných na európskom trhu. V novej 43-palcovej verzii televízora The Frame sa snúbi technológia a umenie, čo zákazníkovi poskytuje pridanú estetickú hodnotu, ktorá mu umožňuje prispôsobiť si menší obytný priestor svojim potrebám a zvýšiť jeho úroveň. 

Vďaka prírastkom v podobe modelov Q8F sa európsky rad QLED televízorov spoločnosti Samsung v roku 2017 rozrástol na 14 modelov. Ponuka spoločnosti Samsung teraz s modelmi Q9, Q8 a Q7 QLED predstavuje najkompletnejší rad prémiových televízorov s 49-palcovou až po 88-palcovú obrazovku a zahŕňa osem prístrojov s plochou obrazovkou a šesť zakrivených televízorov. Modely Q8F sú prvými modelmi QLED televízorov s plochou obrazovkou radu Q8 spoločnosti Samsung.

Vďaka technológii Metal Quantum Dot ponúkajú QLED televízory značky Samsung najvernejšie podanie farieb bez ohľadu na úroveň jasu konkrétnej scény. Túto jedinečnú vlastnosť potvrdil značkou „100% objem farieb” globálny štandardizačný certifikačný úrad v Nemecku VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker). QLED televízory sú vybavené priehľadným optickým káblom s priemerom len 1,8 mm, ktorý eliminuje zložitú spleť káblov, a systém No Gap Wall-Mount umožňuje pripevniť televízor tak, aby priliehal tesne k stene, a umiestiť ho nerušivo do rôznych priestorov.

Nový 43-palcový televízor The Frame dopĺňa modelový rad týchto lifestylových televízorov, ktorý doposiaľ zahŕňal modely s uhlopriečkou 55 a 65 palcov. Vďaka podpore funkcie Art Mode môže The Frame slúžiť nielen ako televízor, ale taktiež ako estetický prvok zobrazujúci umelecké diela či osobné fotografie. Prostredníctvom obchodu Art Store, do ktorého je možné z televízora pristupovať, získajú užívatelia čoskoro prístup k približne tisícke renomovaných umeleckých diel zo slávnych svetových galérií a múzeí vrátane LUMAS, Saatchi Art, Sedition či múzea Prado.

Modely Q8F budú na trhu k dispozícii okamžite po svojom predstavení na veľtrhu IFA a 43-palcová verzia televízora The Frame bude na európskom trhu dostupná od októbra, pričom na ďalšie trhy budú uvedené výrobky uvádzané postupne. Na Slovensku zatiaľ model The Frame dostupný nebude. Nový televízor Q8F je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 2 599 € (55-palcový model) a 3 599 € (65-palcový model) a 43-palcový The Frame na európskom trhu za 1 499 €.

Zdroj: Samsung 


Potrebujete poradiť?

Zákaznícka infolinka
+421 240 251 521
po-pia: 7:00-19:00
Kontaktný formulár

Sieť predajní OKAY

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky