Dokonale čistý vzduch bez námahy

Zlý stav ovzdušia často trápi predovšetkým obyvateľov veľkých miest, kde sa na ňom negatívne podpisuje predovšetkým zlá dopravná situácia. Nepriaznivý vplyv na naše zdravie má však aj kvalita vzduchu, ktorý dýchame doma, v našich bytoch. Prach, alergény, ale aj škodlivé chemické zlúčeniny - to všetko sa v domácnostiach neviditeľne rozpína ​​a škodí zdraviu. Riešenie je však jednoduchšie, než by sa mohlo zdať.
 
Pravidelné a dôsledné vetranie je síce základom, často však nie je dostatočným riešením, ako osviežiť vzduch v miestnosti. Oveľa účinnejšie sú čističky vzduchu - špecializované prístroje, ktoré okrem základnej filtrácie prachu, väčších častíc a pachov dokážu odfiltrovať tiež väčšinu alergénov a škodlivé chemické zlúčeniny.
 
 
Čistička vzduchu značky Rowenta

Chráňte sa pred karcinogénnym formaldehydom

Najbežnejšou chemickou látkou, ktorá sa bežne vyskytuje v interiéroch, je formaldehyd. V bytoch sa uvoľňuje napríklad z niektorých podláh, nábytku alebo rôznych dekoračných predmetov vrátane vonných sviečok, o cigaretovom dyme ani nehovoriac. O nebezpečnom vplyve formaldehydu na zdravie svedčí aj fakt, že je Svetovou zdravotníckou organizáciou klasifikovaný ako ľudský karcinogén! Kvalitné čističky vzduchu vedia túto nebezpečnú látku nielen zachytiť, ale aj bezpečne rozložiť tak, aby nedochádzalo k jej uvoľňovaniu späť do ovzdušia.
 
Svoju nespochybniteľnú úlohu zastanú čističky vzduchu aj v boji proti alergénom. Pri výbere čističky je však potrebné zistiť jej účinnosť pri filtrácii alergénov a zároveň, na akých alergénoch bola táto účinnosť testovaná. Rôzne druhy peľov sa totiž odfiltrujú ľahšie než napríklad oveľa agresívnejšie mačacie alergény. 
 
Čistička vzduchu značky Rowenta

Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air XL PU6020F1

Štyri stupne dokonalých čističiek vzduchu Rowenta

Prístroje, ktoré si dokážu poradiť ako s najrôznejšími alergény, tak s nebezpečným formaldehydom, sú čističky vzduchu Rowenta. Pre svoju činnosť využívajú štyri úrovne filtrácie, ktorými chránia naše domácnosti od znečisťujúcich látok aj tých najmenších škodlivých častíc::
1. vstupný filter väčších častíc (prach, chlpy a pod.)
2. aktívny uhlíkový filter zachytáva pachy, plyn a prchavé organické zlúčeniny
3. HEPA filter zachytí až 99,99 % najjemnejších častíc (plesne, roztoče, jemné častice, baktérie, vírusy a pod.)
4. patentovaný NanoCaptur filter permanentne rozkladá formaldehyd
 
Průřez filtračním systémem Rowenty

Prierez filtračným systémom čističky Rowenta Intense Pure Air 

Myslite na veľkosť miestnosti

Rovnako dôležitým parametrom, ktorý musíme brať do úvahy pri výbere každej čističky vzduchu, je aj veľkosť miestnosti, v ktorej bude čistička fungovať. Napríklad Rowenta Intense Pure Air XL (PU6020) dokáže zaistiť čistý vzduch až v miestnosti s podlahovou plochou 80 m²! Vysoký výkon dosahuje pri udržaní veľmi tichej prevádzky - v maximálna hlučnosť je 52 dB (A), pri minimálnom nastavení, vhodnom napríklad cez noc, nepresahuje 28 dB (A) a tak ani pri sústavnej činnosti nebude rušiť.
 
Rovnaké hlukové parametre dosahuje aj čistička Rowenta Intense Pure Air (PU4020) určená pre miestnosti s pôdorysnou plochou do 35 m². Aj ona samozrejme s automatickým nastavením odfiltruje až 99,99 % znečistenia vzduchu v interiéri a dokáže tak ticho a dôsledne chrániť naše zdravie.
 

 
 
Pre zdravie naše a zdravie členov našej domácnosti nie je investícia do kvalitnej čističky vôbec zbytočná. Tým skôr, že čističky vzduchu Rowenta spadajú do programu opraviteľnosť výrobkov po dobu 10 rokov, ktorý je zárukou toho, že môžu slúžiť po veľmi dlhú dobu.

Potrebujete poradiť?

Zákaznícka infolinka
+421 918 726 222
po-pia: 7:00-19:00
Kontaktný formulár

Sieť predajní OKAY

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky