Nikon Nikon D5100 + 18-55 AF-S DX VR  Nikon D5100 + 18-55 AF-S DX VR Nikon D5100 + 18-55 AF-S DX VR 5 1 549

Nikon D5100 + 18-55 AF-S DX VR

Predaj ukončený

Ilustračné fotografie

Predaj tovaru je ukončený

Podobné produkty

Skladová dostupnosť na predajniach

Tento produkt nie je momentálne dostupný k rezervácii na žiadnej predajni.


Kód výrobku: D5100
Part.No.: VBA310K001

Nikon D5100 je výkonná a všestranná jednooká zrkadlovka produkujúca snímky vynikajúcej kvality a ozvučené videosekvencie s vysokým rozlíšením. Fotoaparát je neuveriteľne ľahko použiteľný a ponúka množstvo automatizovaných funkcií napomáhajúcich dosiahnutie požadovaných výsledkov.

Prístroj je vybavený úžasným obrazovým snímačom CMOS formátu DX s 16,2 milióna pixelov, produkujúcim snímky s výnimočnou úrovňou detailov. Inovatívny výklopný a otočný LCD monitor uľahčuje fotografovanie z ľubovoľných uhlov a prináša nové možnosti využitia režimu živého náhľadu. Či už snímate statické snímky alebo videosekvencie, môžete vyklápať a otáčať LCD monitor fotoaparáta pre zábery z nadhľadu, podhľadu a zo strany, alebo na fotenie autoportrétov.

Množstvo automatizovaných motívových programov uľahčuje fotenie perfektných snímok v množstve situácií a široká ponuka retušovacích funkcií umožňuje vylepšovanie snímok priamo vo fotoaparáte. S takýmto množstvom výkonných funkcií v kompaktnom a ľahkom tele ponúka fotoaparát D5100 aktívnym ľuďom fantastické možnosti fotenia úžasných snímok z ľubovoľných uhlov.

3" výklopný a otočný LCD monitor s mechanizmom otvárajúcim sa smerom k ľavej časti fotoaparátu umožňuje fotenie snímok z ľubovoľných uhlov a uchováva stabilné držanie fotoaparáta. V čase, kedy sa LCD monitor nepoužíva, je možné ho sklopiť smerom k telu fotoaparáta pre maximálnu ochranu pred poškodením.

zrkadlovka Nikon D5100

Funkcia D-Movie umožňuje snímať prekrásne ozvučené videosekvencie vo vysokom rozlíšení (HD). Veľký obrazový snímač a vysoká citlivosť ISO spoločne ponúkajú výnimočnú kvalitu obrazu. Na dosiahnutie kinematografických efektov môžete využiť širokú ponuku výmenných objektívov NIKKOR. Nasnímané videosekvencie je možné prehrávať na fotoaparáte alebo na televízore HDTV.

Živý náhľad so sledovaním objektu: Režim živého náhľadu umožňuje určovať výrez snímok za pomoci LCD monitora. Štyri ľahko nastaviteľné režimy automatického zaostrovania zaručujú fotenie ostrých snímok: Face priority AF (priorita zaostrenia na tvár), Wide area AF (veľkoplošné zaostrovacie pole), Normal area AF (normálne zaostrovacie pole) a Subject Tracking AF (sledovanie objektu [prediktívne zaostrovanie]; zachováva správne zaostrenie objektu aj v prípade, že objekt krátkodobo opustí obrazové pole zaberané objektívom.

Obrazový snímač CMOS formátu DX s 16,2 milióna pixelov umožňuje zachytávať snímky s úžasnou mierou detailov a vytvárať rezavo ostré zväčšeniny.

zrkadlovka Nikon D5100 - CMOS čip

Veľký rozsah citlivostí ISO (200 - 3200) je možné navyše rozšíriť ešte o hodnoty ISO 6400 a ISO 100. Možno tak použiť kratšie časy uzávierky a výrazne znížiť riziko rozmazania snímok pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov a pei fotografovaní za nízkej hladiny osvetlenia. Fotoaparát Nikon D5100 navyše disponuje výkonným systémom odstránenia šumu, takže aj fotografie hviezdnej oblohy budú hladšie a atraktívnejšie ako pri starších modeloch digitálnych zrkadloviek.

Zabudovaný systém redukcie prachu: Jednotka čistenia obrazového snímača a systém kontroly toku vzduchu v zrkadlovom boxe udržujú prach mimo obrazového snímača a zaručujú tak čisté snímky bez škvŕn.

Pokročilý autofokus so všestranným 11bodovým AF modulom Multi-CAM100 ponúka rýchle a presné zaostrenie objektov vo veľkej časti obrazového poľa. Štyri režimy činnosti zaostrovacích polí vrátane režimu 3D-tracking AF poskytujú ostré výsledky bez ohľadu na to, či sa fotografovaný objekt nachádza mimo stredu obrazu a/alebo sa rýchlo či nepredvídateľne pohybuje.

Systém detekcie motívu optimalizuje bezprostredne pred otvorením uzávierky expozičné parametre, zaostrenie a vyváženie bielej farby a poskytuje expozične presné snímky s vysokou ostrosťou.

Systém spracovania obrazu EXPEED zaručuje optimálnu výkonnosť a maximálnu kvalitu obrazu.

Funkcia Active D-Lighting automaticky zachováva detaily vo svetlách a tieňoch pre získanie úchvatných snímok s prirodzeným kontrastom. Funkcia pracuje v okamihu expozície snímky a možno ju aplikovať v štyroch rôznych intenzitách, a to automaticky alebo manuálne.

Motívové programy automaticky upravujú nastavenie fotoaparátu vrátane parametrov predvolieb na optimalizáciu snímok a funkcie Active D-Lighting a riešia tak obtiažne fotografické situace s optimálnymi výsledkami. Pre prístup k väčšine dostupných motívových programov stačí otočiť volič expozičných režimov do polohy SCENE. Na monitore sa zobrazujú vzorové snímky ako pomôcka pre voľbu správneho motívového programu z 19 dostupných.

Rozsiahle menu Retouch umožňuje upravovať a vylepšovať snímky priamo vo fotoaparáte. Menu ponúka široké spektrum fotoeditačných funkcií, medzi ktoré patria funkcie Perspective Control (Perspektiva), Soft Focus (Zmäkčovací filter) a Color Outline (Omaľovánky) transformujúce snímky na perokresby.

Nastavenia pre optimalizáciu snímok umožňujú dosiahnuť požadovaný vzhľad snímok a videosekvencií ešte pred ich nasnímaním. K dispozícii je šesť pevných predvolieb pre optimalizáciu snímok: Standard, Vivid, Neutral, Monochrome, Portrait a Landscape.

zrkadlovka Nikon D5100 - užívateľské rozhraní

Vysoko odolná uzávierka testovaná na 100 000 pracovných cyklov: záruka výnimočnej spoľahlivosti. Uzávierky boli testované na skompletovaných fotoaparátoch a ponúkajú presné časovanie expozícii.

Režim Tichá expozícia: ideálne vybavenie pre fotografovanie spiacich detí vďaka poznateľnému potlačeniu prevádzkových zvukov vydávaných internými mechanizmami prístroja pri stlačení tlačítka spúšte.

Kompatibilita s rozhraním HDMIvstavaný konektor HDMI (High Definition Multimedia Interface) uľahčuje prehliadanie snímok a videosekvencií na televízoroch HDTV. Stačí len prepojiť fotoaparát s televízorom pomocou kompatibilného kábla HDMI.

Objektívy NIKKOR: prístroj je optimalizovaný pre použitie v kombinácii s objektívmi AF-S a AF-I NIKKOR, ktoré sú známe svojou vynikajúcou ostrosťou, vysokým kontrastom a verným farebným podaním. V tejto sade budete mať všetko pekne pohromade! Súčasťou balenia je všestranný objektív Nikkor so špičkovou optikou a ohniskovou vzdialenosťou 18 až 55 mm. Umožní vám fotiť rôzne snímky od takmer širokouhlých záberov krajín až po detailné portréty či fotografie prírody. Minimálna zaostriteľná vzdialenosť od čipu fotoaparátu predstavuje 16 centimetrov. Objektiv je taktiež vybavený optickým stabilizátorom obrazu (VR).

zrkadlovka Nikon D5100 - objektiv NIKKOR

K produktu odporúčame zakúpiť tiež:

Systém GPS sprostredkovaný voliteľnou jednotkou GP-1 upevňovanou na fotoaparát zaznamenáva automaticky informácie o zemepisnej šírke a dĺžke, nadmorskej výške a čase vo forme ‘geotagov’ do hlavičiek EXIF obrazových súborov snímok. Rozsiahle možnosti prehrávania snímok vrátane režimu kalendára pre triedenie snímok podľa dátumu a času ich nasnímania, zobrazenia stránok so 72 náhľadmi snímok a zobrazenia histogramu aktuálne viditeľnej časti snímku.

Statív je užitočná pomôcka hlavne pre pokročilých fotografov. Určite ho využijú všetci, ktorí to myslia vážne s makrofotografiami, panoramatickými snímkami nočného mesta či inými snímkami vyžadujúcimi dlhší expozičný čas. Nezaobídu sa bez neho ani fotografi nočnej oblohy. Vďaka závitu na spodnej strane fotoaparáta nie je problém zrkadlovku upevniť a okamžite popustiť uzdu svojej fantázii.

Pamäťová karta je nutnosť pre každý digitálny fotoaparát, ktorý nemá vlastné dátové úložisko (a to je vlastnosť drvivej väčšiny fotoaparátov). Nikon D5100 podporuje pamäťové karty typu SD, SDHC a SDXC, takže nebudete mať problém si z našej ponuky vybrať.

Polarizačný filter je užitočná pomôcka, ktorá mierne upravuje svetlo, ktoré má byť absorbované objektívom. Filter odstraňuje polarizované svetlo, takže z vašich fotografií zmiznú nepríjemné svetelné odrazy od lesklých plôch a vaše fotografie sa stanú čistejšími a zretelnejšími. Vyberte si z našej ponuky podľa veľkosti závitu vášho objektívu.

Štúdiové vybavenie vám so zrkadlovkou Nikon D5100 taktiež môže chýbať. Vyriešte tento problém ešte dnes výberom z celého radu produktov, které snaživý fotograf ocení.

Brašňou môžete zavŕšiť doplnkovú výbavu k vášmu fotoaparátu. Pri akomkoľvek cestování je veľmi žiadúce mať fotoaparát stále v bezpečí aj so sadou objektívov, bleskom či náhradnou batériou.


Parametre

KVALITA OBRAZU
Efektívny počet pixelov16,2 MP
Typ fotoaparátuSLR Kit
Typ senzoraCMOS
Maximálne rozlíšenie obrazu4928 x 3264 px
Rozlíšenie fotografií2464 x 1632, 3696 x 2448, 4000 x 2248
Stabilizátor obrazuNie
Celkový počet megapixelov16,9 MP
Veľkosť snímača (širka x výška)23,6 x 15,6 mm
Podporované obrazové formátyJPG
OBJEKTÍV
Optický zoom3x
Ohnisková vzdialenosť18 - 55 mm
Konštrukcia objektívu (členy/skupiny)11/8
ZAOSTROVANIE
OhniskoTTL
Režimy automatického zaostrovaniakontinuálne zaostrovanie, Multi Point Auto Focus, Single Auto Focus
Pomocný lúč automatického zameriavaniaÁno
Zámok automatického zaostrenia (AF)Áno
OSVETLENIE
ISO citlivosť200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, Auto
Expozičné režimyPriorita clony, Auto, Manuálne, S prioritou rýchlosti uzávierky
Nastavenie expozícieProgram AE
Korekcia expozície± 5EV (1/3EV step)
Meranie svetlaVycentrovaný, Spot
SPÚŠŤ
Rýchlosť clony (min)30s
Rýchlosť clony (max)0,00025s
Typ spúšte fotoaparátuElektronický
BLESK
Režimy bleskuAuto, vyplniť, Vypnutie blesku, Manuálne, Redukcia červených očí, Pomalá synchronizácia
Zabudovaný bleskÁno
Nastavenie expozície bleskuÁno
VIDEO
Maximálne rozlíšenie videa1920 x 1080 px
Rozlíšenie videa640 x 480, 1280 x 720, 1920 x 1080 px
Full HDÁno
Formát analógového signáluNTSC, PAL
Motion JPEG (obrázkov za sekundu)30 fps
Podporované video formátyH.264, MOV, MPEG4
ZVUK
Zabudovaný mikrofónÁno
Nahrávanie hlasuÁno
PAMÄŤ
Kompatibilné pamäťové kartySD, SDHC, SDXC
OBRAZOVKA
DisplejLCD
Uhlopriečka displeja7,62 centimeter (3")
Rozlíšenie displeja (numericky)921000 px
Zorné pole100%
HĽADÁČIK
Zväčšenie0,78x
MOŽNOSTI PRIPOJENIA
PictBridgeÁno
DC-in konektorÁno
FOTOAPARÁT
Vyváženie bielejAuto, Zamračený, Denné svetlo, Flash, Fluorescenčný, žhavenie, Manuálne, Tieň
Scénické režimypláž, svetlo sviečky, deti, zväčšenie (makro), súmrak, krajina, nočná krajina, nočný portrét, párty vnútri, portrét, autoportrét, sneh, športy, súmrak
Fotografické efektyčierna a biela, neutrálny, živý
Samospúšť2, 5, 10, 20s
PrehrávanieMovie, Single image, Slide show
HistogramÁno
Úprava obrazuRotujúci
Jazyky ponuky (OSD)ARA, CHI (SIMPL), CZE, DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, POR, RUS, SWE, THA, TUR
Montáž na statívÁno
DIZAJN
FarbaČierna
BATÉRIE
Typ zdrojaBatérie
Typ batérieLithium-Ion (Li-Ion)
Typ batérieEN-EL14
PREVÁDZKOVÉ PROSTREDIE
Prevádzkový rozsah teplôt (T-T)0 - 40 °C
Odporúčaná prevádzková vlhkosť0 - 85%
HMOTNOSŤ A ROZMERY
Šírka12,8 centimeter
Hĺbka9,7 centimeter
Výška7,9 centimeter
Hmotnosť510 gram
Hmotnosť (vrátane batérie)560 gram
ĎALŠIE VLASTNOSTI
Možnosti videaÁno
Počet USB 2.0 portov1
Počet HDMI portov1
Rozsah uzávierky (F-F)3.5 - 5.6
Ekvivalentná 35mm šošovke27 - 82,5 mm
Digitálna zrkadlovkaÁno
Odolný proti prachuÁno
Rýchlosť uzávierky30 - 1/4000s

Ďalšia


Hodnotenie zákazníkov

Napísať recenziu
  • 0 hlasov
Položiť novú otázku