Nápady na moderné kuchyne v roku 2021

Akcia Okay

Nikdy predtým neboli kuchyne skúšané tak, ako za posledný rok. Kvôli zmene životného štýlu sa stali multifunkčnými miestnosťami, v ktorých sa spája obývačka, jedáleň aj provizórna pracovňa. Vplyvy, ktoré to na moderné kuchynské trendy má, sme pre vás skoncentrovali v tomto článku.

Množstvo času stráveného v kuchyni kladie nároky najmä na vzhľad, ktorý má budiť príjemné pocity, a na priestor, ktorého efektívne riešenie musí zabezpečiť potrebnú funkčnosť modernej kuchyne s dostatkom miesta.

Moderná kuchyňa s plynulým prechodom do obývačky

Plynulý prechod kuchyne do obývacieho priestoru je jedným z trendov 2021

Prirodzene sa tak ponúka pokračovanie trendu minimalistických kuchýň, ale aj vzdušnosť industriálu. Rok 2021 však udáva aj nové trendy v kuchyni, ktoré vo vašom modernom hniezdočku rozhodne nemôžu chýbať.

Aké sú hlavné kuchynské trendy v 2021?

Vdýchnite život farbami         

Na oživenie kuchynského priestoru pomocou farieb nikdy nebol vhodnejší čas. Ostrovčeky neočakávaných farieb sa majú postarať o pozitívnu náladu pri čase strávenom vo vnútri, preto hoďte za hlavu predstavy o tom, čo sa hodí k vašej stene a vyberte doplnky, stoličky do jedálne, závesy či povrchy vo vašej obľúbenej farbe.

Dve moderné farebné vyhotovenia kuchyní

Svieže farby vylepšia náladu po dlhom dni

Ak sa však chcete vytiahnuť výberom naozaj štýlovej farby, potom stavte na červenú či jemnejšiu vínovú. Táto farba je schopná nabiť vás energiou, dodať odvahu a uviesť správnym smerom. Kuchyňu zároveň zosobní a spraví naozaj unikátnou. V móde stále ostáva aj jemná šalviová či pastelová modrá.

Pri výbere farieb sa nebojte ani odvážnych kontrastov a dvojtónového nábytku, ktorému tento rok tiež praje. Základná je kombinácia svetlých a tmavých tónov, ale priestor sa teraz otvára aj pre kombinácie protichodných farieb, napríklad zelenej a ružovej.

Moderná kuchyňa Eugenie

Štýlovú červenú a precízne vyhotovenie ponúka aj kuchyňa Eugenie

Drevo opäť na výslní

Drevené povrchy a finiše v kuchyni svoj šmrnc snáď nestratia nikdy. V súčasnosti sa však vracajú do kategórie trendy, kde túto sezónu držia silné postavenie a to hlavne preto, lebo sa skvelo farebne kombinujúDrevo s kresbou navyše prináša útulnosť a krásne dopĺňa aj tmavé povrchy.

Čierne a tmavo sivé odtiene vystupujú z tieňa akcentových farieb a stávajú sa základom pre moderné kuchynské linky, nástenné panely či podlahy. Nič nepokazíte ani tmavými stenami, nábytok tak krásne vynikne.

Použitie dreva v moderných kuchyniach

Drevené povrchy sa vracajú do módy

Vyšlite jasný signál

Nič lepšie nevyjadrí váš cit pre štýl než výnimočná kuchynská doska alebo nástenný panel. Tu na scénu nastupuje mramor, ktorého elegancia a luxusný vzhľad nasadí vašej kuchyni korunu. Výrazne žilkovaný mramor je synonymom prepychu, ale v súlade s trendmi vynikne aj decentný tmavý kameň.

Osobitná kategória by mala patriť prekvapivým a nápaditým nástenným panelom a povrchom za pracovnou doskou či sporákom, ktoré vám dávajú šancu skutočne zažiariť. Nechajte sa uniesť a zvoľte akýkoľvek materiál, farbu či textúru, ktorá vám padne do oka. Nebojte sa, je to dovolené!

Kuchynský obklad zoradený do originálneho vzoru

Experimentujte s kachličkami na vytvorenie štýlového dojmu

Kompaktný dizajn

Nie je to len o farbách a textúrach. Doba nás naučila si doma ceniť každý centimeter miesta a toho sa držia aj najmodernejšie kuchynské trendy. Preto špičkoví výrobcovia ako HENRY STYLE vo svojich kolekciách dávajú kompaktnosť na prvé miesto. Cieľom je eliminovať povaľujúce sa náčinie a poskytnúť ohromujúce detaily, ktoré vyniknú bez zbytočných dekorácií.

Tento trend praje aj ukrytým spotrebičom. Vstavané spotrebiče ako chladničky, umývačky riadu, rúry či mikrovlnné rúry a odsávače pár – všetko, čo sa dá schovať za skrinkové dvierka. Spolu s nimi sa na vlne vezú potravinové skrine, vďaka ktorým budú pre vaše koreničky, cestoviny, čaje a pečivo vždy naporúdzi. A čo viac, do priestrannej kuchynskej skrine upracete aj kancelárske doplnky či elektroniku pre prípad práce z domova.

Digestor skrytý do bezúchytovej kuchynskej zostavy

Digestor je jeden z radu spotrebičov, ktoré sa dajú nenápadne schovať do kuchynských skriniek

Eleganciu, ktorú moderné povrchy prinášajú, skvele podporí bezúchytový dizajn dvierok a zásuviek. Táto minimalistická jednoduchosť a zároveň cit pre detail je presne to, čo kuchyňa v roku 2021 musí mať. Kuchynský nábytok bez úchytiek priestor navyše viac prevzdušní.

Vezmite to do vlastných rúk

Na záver, jedným z praktických a dostupných riešení, ako vašu kuchyňu osviežiť a vynoviť na rok 2021, je náter. Nie len že vám renovácia tohto typu ušetrí peňaženku, umožní vám kuchynský nábytok a steny prispôsobiť podľa vášho gusta. Stačí, aby ste si vzali k srdcu niektoré z tipov vyššie a vaša kuchyňa sa stane trendy aj na tento rok.

Kuchynská linka a stena v živých farbách

Na oživenie kuchyne podľa trendov 2021 stačí štetec, farba a trochu odvahy

 

 

Páči sa vám tento článok?

Podobné články