Najlepšie fotomobily z našej ponuky

Fotoaparáty mobilných telefónov postupne doháňajú kvalitou fotografií najlepšie tradičné fotoaparáty. Hovorí sa, že najlepší fotoaparát je ten, ktorý máte vždy pri sebe – so súčasnými mobilnými telefónmi môžete mať teraz všade, kam idete, neuveriteľne výkonný fotoaparát priamo vo vrecku. K trom najlepším fotomobilom nepochybne patria Samsung S20, Xiaomi Mi Note 10 Pro a Huawei P40 Pro.

Huawei P40 Pro s technologicky špičkovou kamerou

Je mnoho aspektov, ktoré na Huawei P40 Pro budete milovať, ale je to práve fotoaparát, ktorý je na ňom to najlepšie. S týmto telefónom dokážete vytvoriť vynikajúce fotografie pri slabom osvetlení. Chodíte radi na koncerty? S Huawei P40 Pro vytvoríte nádherné fotky aj v takto tmavom prostredí. 

Alebo potrebujete odfotiť objekt v diaľke a zároveň chcete, aby neutrpela kvalita fotky? Tento smartphone ponúka možnosť 5x optického priblíženia s ďalšími skvelými špecifikáciami. Na zadnej kamere sa nachádzajú štyri šošovky, z ktorých je jedna ToF senzorom. Tento senzor upravuje kvalitu fotografie na diaľku v každom bode obrazu. Ak sa vám stalo, že vaša fotka bola v jednom bode rozmazaná, tak odporúčame Huawei P40 Pro a už sa to viackrát nezopakuje.

S Huawei P40 Pro sa už nemusíte báť rozmazaných objektov v diaľke

Xiaomi Mi Note 10 Pro – mobil s rekordným počtom pixelov

Smartphone Xiaomi Mi Note 10 Pro s penta kamerou je telefón so senzorom 108 Mpx. Túto technológiu vyvinul Samsung a je prvou na svete svojho druhu. Ponúka užívateľovi neprekonateľné rozlíšenie a dáva dohromady viac pixelov ako prakticky akékoľvek digitálne zrkadlovky, bežné fotoaparáty alebo dokonca akýkoľvek mobilný telefón.

Xiaomi Mi Note 10 Pro používa technológiu kombinácie štyroch pixelov do jedného, tzv. pixel binning, na zachytenie štandardných záberov. Prostredníctvom tejto techniky kombinuje štyri pixely do jedného, takže 48 Mpx senzor vytvára 12 Mpx obraz a 108 Mpx senzor na Xiaomi Mi Note 10 Pro vytvára až 27 Mpx obraz. Ak sú však vhodné svetelné podmienky, tak môžete dosiahnuť až 108 Mpx na každej snímke. Ak ste priaznivcom fotiek s vysokými detailmi, odporúčame tento vynikajúci smartphone. Navyše Xiaomi Mi Note 10 Pro disponuje optickým 2x, 5x priblížením a ultraširokým uhlom, ako aj vyhradenou makro kamerou.

Xiaomi Mi Note 10 Pro má špeciálnu makro kameru

Samsung S20 séria – revolučná novinka

Ak chcete smartfón s dobrým fotoaparátom, tak akýkoľvek telefón zo série Samsung S20 vás určite nesklame. Foťák Samsungu S20 Ultra sa skladá z hlavného 108 Mpx senzora, ktorý využíva technológiu, nazývanú nona-binning. Táto technológia kombinuje 9 pixelov do jedného, takže napriek obrovskému rozlíšeniu Samsung S20 Ultra fotí snímky s kvalitou 12 Mpx. Efektívna veľkosť senzora pre 12 Mpx snímky je pôsobivých 2,4 μm a táto veľkosť sa spája aj s f/1,8 OIS šošovkovou clonou. To vám zabezpečí, že vaše snímky budú vyzerať ako z inej galaxie.

Mobilné telefóny zo série Samsung S20 však ponúkajú ešte viac. 48 Mpx senzor podporuje kameru s 10x hybridným optickým priblížením. Vytvára následne to, čo sa nazýva 100-násobné priestorové priblíženie. Táto vlastnosť sa približuje kvalitným digitálnym zrkadlovkám, používajúcim statív pre vysokokvalitné a vzdialené fotky. Avšak, pri Samsungoch S20 série statív potrebovať nebudete. To zabezpečuje OIS systém. Rovnako ako v prípade modelu S20+, máte k dispozícii aj pri Samsung S20 Galaxy Ultra ToF snímač, ultraširoký 120-stupňový modul s 12 Mpx objektívom so šošovkou f/2.2 a veľkosťou 1,2 μm pixelov. Všetky tri modely tejto vlajkovej série majú bezpochyby čo ponúknuť užívateľom, ktorí majú radi kvalitné fotky.

 10x hybridné optické priblíženie u série Samsung S20 vytvorí 100-násobné priestorové priblíženie

Líbí se vám tento článek?

Podobné články