Moderné kuchyne v roku 2020

Rok 2020 je rokom kuchyne, v ktorej sa spája funkčnosť, estetika a technológia. Kombináciou týchto parametrov dosiahnete nielen zjednodušenie každodenného života, ale aj moderný a jednotný vzhľad celej domácnosti. 

Farba modernej kuchyne v roku 2020

Rok 2020 prináša do kuchýň farebnosť. Kým za posledné roky boli farby kuchýň skôr orientované na neutrálnu čiernu a bielu, v tomto roku do popredia prichádza širšia paleta tónov. Ak by sme mali vybrať jednu farbu, ktorá bude v tomto roku obľúbenou, jednoznačne ide o zelenú. Či už pôjde o svetlozelenú, tmavú zelenú, olivovú alebo mätovú, táto farba bude bezpochyby základom mnohých moderných kuchynských liniek. Svetlú zelenú môžete kombinovať ako s tmavými, tak aj s bledými až bielymi farbami. Olivová zas veľmi pekne ladí s béžovou. Trend dvoch farieb je na trhu stále populárny, no v roku 2020 jeho popularita ešte viac narastie.

Okrem zelenej bude stále viac používaná aj farba označovaná ako Naval. Ide o tmavomodrú farbu, ktorá bola dokonca vyhlásená za interiérovú farbu roka 2020. Ak sa nebojíte takýchto výraznejších odtieňov, smelo ju zvoľte pri navrhovaní vašej kuchynskej linky. Veľmi pekne pôsobí najmä v kombinácii s bledými odtieňmi. Kombinácia týchto farieb dodá vašej kuchyni jedinečný a moderný dizajn. 

Svetlozelená moderná kuchyňa

Svetlozelený interiér je hitom modernej kuchyne v roku 2020

Materiál

Drevo ostáva stále veľmi obľúbeným materiálom kuchynských liniek. Pri tomto type materiálu by sme vyzdvihli odtiene dub a vlašský orech. Drevo sa ako materiál teší obľube najmä pre jeho textúru, na ktorú sa bude v roku 2020 klásť ešte väčší dôraz. Drevo by malo byť v modernej kuchyni tiež správne skombinované. Na jeho doplnenie je vhodné zvoliť ďalšie prírodné materiály, ako napríklad kameň alebo žulu. Mramor bude tak isto stále často používaným materiálom. V správnej kombinácií dodáva kuchyni luxusný vzhľad.  

Popularite sa budú tešiť aj tapety. Pokiaľ zvolíte do kuchynského setu tapetu, môžete ju kedykoľvek vymeniť za inú, čo je veľkou výhodou. Štýlov a farieb, ktoré si pri tapetách môžete zvoliť, je takmer neobmedzeno.

Moderná kuchyňa v dekore dub. Kuchynská linka Idea 180 cm

Moderná kuchynská linka v štýle "anti-kuchyne"

O čo v tomto prípade ide? Ide o skrytú kuchyňu, ktorej trend sa začal prejavovať najmä v závislosti na otvorenom priestore v domácnosti. Pomocou otáčacích alebo zásuvných dvierok si v prípade potreby celú kuchynskú linku odhalíte. Komplikovanejšie je to pri moderných rohových kuchynských linkách. Nemusíme však hovoriť len o prípade skrytej kuchyne. Za "anti kuchyňu" sa považuje aj taká moderná kuchyňa, ktorá je svojím dizajnom prispôsobená obývačkovej stene. Pri otvorených priestoroch môžete kuchynskú linku a obývaciu stenu skvelo zladiť. Celá domácnosť tak bude pôsobiť vkusne a kompaktne. 

Čo by v modernej kuchyni v roku 2020 nemalo chýbať?

Nakoľko sa technológie posúvajú vpred, odborníci na dizajn ich odporúčajú zaradiť do kuchynských setov. Či už ide o rovné, alebo moderné rohové kuchynské linky, trendom nepochybne ostávajú vstavané spotrebiče. Kuchyni dodávajú nerušený, jednotný dizajn. Čisté línie sú jednoznačne niečo, čo by mala spĺňať každá moderne zariadená kuchyňa.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články