Moderná obývačka v roku 2020. Ako by mala vyzerať?

Dávno neplatí, že obývačka je oddelená miestnosť s veľkou stenou až k stropu, pohovkou s dvoma kreslami a jedným konferenčným stolíkom uprostred. Moderné obývačky sú vzdušné, minimalistické a často prepojené s kuchyňou a jedálňou. Rovnako je tomu v roku 2020, kedy obývačku navyše ovládnu prírodné a teplé farby alebo nábytok, ktorý má široké využitie.

V obývačke vládne otvorený priestor

Platí to už niekoľko rokov, rok 2020 nebude výnimkou - dnešné obývacie izby majú byť otvorené, vzdušné a zariadené v minimalistickom štýle. V kurze sú nízke a jednoduché ​​obývačkové steny alebo závesné skrinky, prípadne len samostatne stojace skrine, ktoré sú vkusne umiestnené v obývačke. Do úzadia sa dostávajú televízne stolíky, čím ďalej viac domácností totiž montuje televízor rovno na stenu. Ušetrí sa tým miesto a vyzerá to lepšie.

Obývačka zároveň nemusí byť samostatnou miestnosťou - pokiaľ to ide, prepojte ju s kuchyňou a jedálňou. Vďaka tomuto prepojeniu môžete tráviť viac času s rodinou, aj keď jeden práve varí nedeľný obed a druhý leňoší pri televízii alebo leží na pohovke s knižkou. Vďaka prepojeniu obývačky s kuchyňou navyše nepotrebujete jedáleň, stolovať môžete aj v obývačke. Skvelé riešenie hlavne pre menšie byty.

Stavte na hrejivé a prírodné farby

Čo sa týka farieb, rok 2020 bude patriť hlavne farbe neo mint, teda pastelovo zelenej a khaki a olivovo zelenej. Môžete si tak nechať vymaľovať steny, skvele ale vyzerá aj na nábytku, na doplnkoch alebo napríklad na sedacej súprave. Zelené sedačky budú trendy aj preto, že zelená farba podvedome upokojuje a evokuje spojenie s prírodou. Navyše priestor opticky zväčšuje, takže takáto sedačka je ideálna aj pre menšie miestnosti.

Zelená rohová sedačka San Bernardino

Zelená rohová rozkladacia sedačka San Bernardino

Ďalším trendom sú hrejivé odtiene oranžovej - napríklad tehlovej alebo pomarančovej. Tieto farby pôsobia upokojujúco, takže sú pre obývaciu izbu ako stvorené. Doplňte ich na zimu dekoračnými vankúšmi a dekami, pridajte pár sviečok a máte zariadenú útulnú obývačku v štýle hygge.

Oranžová rohová sedacia súprava Gino

Jemná oranžová sedačka Gino

Hitom je multifunkčný nábytok

Veľké ťažké skrine alebo obývačkové steny až po strop dávno vyšli z módy, dnes je v kurze ľahký a mobilný nábytok, ktorý v prípade potreby premiestnite inam. Kúpte si napríklad mobilné deliace steny, tzv. paravány, aby ste si mohli kedykoľvek a kdekoľvek vytvoriť súkromný kútik. To oceníte, ak často pracujete z domu na homeoffice.

Trendy sú aj skladacie stoly alebo stoličky či rozkladacie sedačky. Jednoducho multifunkčný nábytok, ktorý v prípade potreby rozložíte a využijete, ale ktorý zároveň v zloženom stave nezaberá zbytočne veľa miesta. Pretože platí, že obývačka s minimom nábytku nie je tak náročná na upratovanie a navyše sa v nej človek cíti príjemnejšie.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články