128 651 elektra ihneď k odoslaniu

539 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Nastavenie hrubosti mletia 1

Zásobník na kávové zrná 0

Príznaky tovaru 0

Viac

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Mlynčeky na kávu

Ak máte tendenciu kupovať mletú kávu, zistíte, že stratí chuť po niekoľkých dňoch v skrinke. Vzhľadom k tomu by ste mali zvážiť kúpu mlynčeka na kávu. S týmto produktom vám stačí si zakúpiť iba kávové zrná, ktoré vydržia omnoho dlhšie ako vopred mletá káva. Potom si už len nameliete len také množstvo kávy, aké vám stačí. Nebudete tým plytvať drahou kávou a peniazmi na mletú kávu, ktorú nikdy neminiete celú!

Jednou z hlavných výhod používania elektrických mlynčekov na kávu je ich pohodlie. Sú jednoduché a rýchle na použitie. Stačí len naplniť zásobník kávovými zrnami, vybrať preferovanú veľkosť mletia a potom stlačiť tlačidlo. Počas niekoľkých sekúnd budete mať čerstvo zomletú kávu, ktorá je pripravená na použitie.

Prečo by ste si mali kúpiť elektrický mlynček na kávu?

Mlynček na kávu je nástroj, ktorý má veľký význam pri získavaní arómy a chuti z kávových zŕn, čo umožňuje prípravu vynikajúcej kávy vysokej kvality. Vo väčšine prípadov je mlynček kľúčovým aspektom rovnice. Väčšina ľudí si však myslí, že mať kvalitný mlynček je podstatnejšie.

Mlynček nie je jediným nástrojom, ktorý poskytuje vynikajúcu chuť kávy, je však dôležitý pri poskytovaní tej správnej veľkosti pomletia kávových zŕn.

Funkcie, na ktoré sa treba zamerať pri výbere mlynčeka na kávu

Rôzne nastavenia mletia

Ak viete, že budete chcieť mlieť kávové zrnká na viacero typov kávy, ako je napríklad espresso, cafetiere (french press), určite hľadajte skôr mlynček s viacerými možnosťami mletia.

Kapacita

Ak chcete pomlieť väčšie množstvo kávy naraz - uistite sa, že ste vybrali mlynček s väčším zásobníkom na kávové zrná. Niektoré dokážu namlieť iba na jednu alebo maximálne na dve porcie naraz.

Tipy ako udržať kávové zrná čerstvé

Kávové zrná uschnú relatívne rýchlo, takže ak chcete mať čo najlepšie espresso, je dôležité, aby ste svoju kávu správne uskladnili. Tu je pre vás niekoľko tipov:

Uchovávajte kávu vo vzduchotesnej nádobe, aby sa zabránilo jej oxidácii, alebo aby sa zrná dehydrovali.

Vyhnite sa skladovaniu v sklenených nádobách a priamemu slnečnému žiareniu. Najlepšie je chladné, tmavé miesto.

Neskladujte ich v chladničke - napriek tomu, že chladničku mnohí ľudia považujú za správne miesto, nie je to ideálne miesto na uskladnenie kávy, pretože je tu riziko, že sa zrnká sa veľmi navlhčia alebo absorbujú chuť z iných potravín.

Vysokorýchlostné alebo nízkorýchlostné mlynčeky?

Vysokorýchlostný mlynček na kávu 

Vysokorýchlostné mlynčeky síce ohrievajú kávu, ale ponúkajú užívateľovi väčšiu kontrolu pri rozhodovaní o veľkosti mletia. Tiež produkujú celkom rovnomerné pomletie. Sú známe aj pod označením mlynčeky s priamym pohonom, pretože motor je pripojený priamo k nožom, čo spôsobuje, že sa otáčajú rovnakou rýchlosťou.

Nízkorýchlostný mlynček

Na vrchole zoznamu sú nízkootáčkové mlynčeky. Tie ponúkajú výhody malého alebo žiadneho statického náboja, veľmi nízkeho tepla, tichého chodu a pri veľmi jemnom mletí sa motor neupcháva. Nízkorýchlostné mlynčeky na kávu sa dodávajú buď s plochými nožmi, alebo kužeľovými nožmi. Možno ich rozdeliť do dvoch kategórií: mlynčeky s priamym pohonom alebo s redukciou prevodu

Či už sa rozhodnete si vybrať nízkorýchlostný, alebo vysokorýchlostný elektrický mlynček na kávu, je tiež dôležité sa zamerať na to, akého výrobcu preferujete. V našej ponuke môžete nájsť mlynčeky na kávu týchto značiek: Bosch, Domo, Graef, Krups, Lelit a Severin.

1. Kávomlynček Severin KM3874 Kávomlynček Severin KM3874
SKLADOM
SKLADOM 36,90 € bez DPH 30,75 

Filtrovať

 • Mlynček na kávu

  porovnať

  4.6/5

  Kávomlynček Severin KM3874

  Nastavenie hrubosti mletia , Zásobník na kávové zrná

  Kávomlynček Severin KM3874

  -15%

  43,59  36,90 € bez DPH 30,75 

  Viac ako 10 kusov

  Výpredaj elektra a nábytku
  ZĽAVA 15 % ★

 • Mlynček na kávu

  porovnať

  5/5

  Kávomlynček Graef CM800

  Nastavenie hrubosti mletia , Zásobník na kávové zrná

  Kávomlynček Graef CM800

  196,10 € bez DPH 163,41 

  Už len 2 kusy

  DOPRAVA ZADARMO

 • Mlynček na kávu

  porovnať

  5/5

  Severin KM 3873

  Nastavenie hrubosti mletia , Nože z nerezovej ocele , Zásobník na kávové zrná

  Severin KM 3873

  -7%

  73,99  69,10 € bez DPH 57,58 

  Posledný kus!

 • Mlynček na kávu

  4.85/5

  Kávomlynček Krups GVX242

  Nastavenie hrubosti mletia , Zásobník na kávové zrná

  Kávomlynček Krups GVX242

  -6%

  69,90  65,90 € bez DPH 54,91 

  Na e-shopu vypredané

Zobrazujem 1-4 produktov z 4 celkom

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky