54 980 elektra ihneď k odoslaniu

594 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Viac

Predpoveď počasia 0

Dosah vonkajších senzorov 0

Viac

Vonkajšia jednotka 0

Vlhkomer 0

Meranie zrážok 0

Farebný displej 0

Meranie rýchlosti vetra 1

Wi-Fi 0

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Zákazníci práve nakúpili

Meteostanice

Meteostanica je jedným zo spôsobov, ako predvídať, čo má pre nás matka príroda nachystané. Môžete si síce otvoriť aplikáciu, ale informácie z nej sú z meteorologickej stanice vzdialenej kilometre od vás a hodinu staré. S domácou meteostanicou získate aktuálne informácie o tom čo sa deje hneď za vašimi dverami.

Čoraz populárnejšie

Využívanie meteorologických staníc je na vzostupe. Doteraz neboli až tak populárne, ale ako sa doba mení a ľudia sa viac zapájajú do vonkajších aktivít, zmenil sa aj ich prístup k meteostaniciam. Dôvodov, prečo ich ľudia nepoužívajú môže byť viac. Po prvé o nich nevedia a po druhé si myslia, že nie sú dostatočne presné. 

Ako funguje domáca meteostanica?

Meteostanice sú prístroje určené na predpoveď počasia, ktoré je možné inštalovať v domácnosti, kancelárii alebo v meteorologických centrách.

Na trhu existujú osobné meteorologické stanice, ktoré sú malé a prenosné alebo veľké meteostanice na komerčné použitie. Majú rovnaké funkcie, pričom jediný rozdiel je v zhromažďovaní údajov a v senzoroch, ktorými disponujú. V závislosti od veľkosti, ktorú majú niektoré prístroje je možné ich použiť na meranie veľkého množstva meteorologických parametrov.

Väčšina meteostaníc má meracie prístroje ako napríklad anemometer, ktorý meria vietor (rýchlosť a smer). Zvyčajne obsahujú aj prístroje, ako sú vlhkomery a barometre, ktoré môžu merať zrážky, tlak, relatívnu vlhkosť a ďalšie faktory. Senzory detektora teploty odporu (RTD), ktoré sa obvykle vyrábajú z platiny, merajú elektrický odpor, ktorý sa zvyšuje s každým nárastom teploty prostredia.

Typy senzorov

Teplomer

Teplota je jednou z prvých vecí, na ktorú ľudia myslia, čo sa týka počasia. Takže teplomer zabudovaný do meteorologickej stanice je samozrejmosťou. Pokročilejšie meteostanice zaznamenávajú údaje o teplote a sú schopné ich vypočítať rôznymi spôsobmi - zmeny v priebehu času, priemery a rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou.

Vlhkomer

Vlhkosť je kľúčová v tom, ako vnímame teplotu a stanica s vlhkomerom je schopná vypočítať hladinu vlhkosti vo vzduchu. Od nej je odvodených veľa dôležitých dátových bodov, ako napríklad percento vlhkosti, relatívna vlhkosť a absolútna vlhkosť.

Vetromer

Existuje niekoľko typov vetromerov, ale všetky robia to isté - merajú rýchlosť a smer vetra. Tento senzor sa vzťahuje na údaje, ako je najrýchlejšia a priemerná rýchlosť vetra a smer, z ktorého vietor fúka.

Detektor dažďa a snehu

Na mnohých meteorologických staniciach nájdete aj detektory dažďa a snehu. Zvyčajne sa nachádzajú vedľa merača dažďa a používajú sa na meranie ich intenzity.

Umiestnenie senzora

Ukazovateľ teploty a vlhkosti by mal byť umiestnený v tienistej a trávnatej oblasti s výškou úrovne očí nad zemou a mimo vystavenia priamemu dažďu alebo snehu. Neumiestňujte ho blízko betónu, makadamu a materiálov, ktoré majú tendenciu pôsobiť ako radiátory. To tiež znamená aj okno vašej spálne: teplý vzduch unikajúci z miestnosti sa podpíše pod nesprávne informácie.

Na trhu je niekoľko významných značiek meteostaníc ako napríklad Emos, Garni, Hama, Solight alebo Technoline. Zo širokej ponuky si potom vyberie naozaj každý.

1. Interiérová meteostanice NETATMO Interiérová meteostanice NETATMO
SKLADOM
SKLADOM 99,90 € bez DPH 83,25 
2. WiFi meteorologická stanice GARNI 975 WiFi meteorologická stanice GARNI 975
SKLADOM
SKLADOM 149,90 € bez DPH 124,91 
3. GARNI 735 GARNI 735
SKLADOM
SKLADOM 99,90 € bez DPH 83,25 
4. Meteorologická stanice Emos AOK-5018B Meteorologická stanice Emos AOK-5018B
SKLADOM
SKLADOM 24,30 € bez DPH 20,25 
5. Ultrazvukový anemometer pre meteostanice NETATMO Ultrazvukový anemometer pre meteostanice NETATMO
SKLADOM
SKLADOM 99,90 € bez DPH 83,25 
6. Meteostanica TechnoLine WS 6762 s barevným inverzným displejom Meteostanica TechnoLine WS 6762 s barevným inverzným displejom
SKLADOM
SKLADOM 39,90 € bez DPH 33,25 
7. Prídavný zrážkomer pre meteostanice NETATMO Prídavný zrážkomer pre meteostanice NETATMO
SKLADOM
SKLADOM 67,90 € bez DPH 56,58 
8. Multifunkčná meteostanice Technoline WS7033 Multifunkčná meteostanice Technoline WS7033
SKLADOM
SKLADOM 12,99 € bez DPH 10,82 
9. Meteostanica GARNI 570 EASY II s barevným inverzným displejom Meteostanica GARNI 570 EASY II s barevným inverzným displejom
SKLADOM
SKLADOM 54,22 € bez DPH 45,18 
10. EMOS E5101 domáce bezdrôtová meteostanice EMOS E5101 domáce bezdrôtová meteostanice
SKLADOM
SKLADOM 39,90 € bez DPH 33,25 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-24 produktov z 40 celkom 12

ďalších 24

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky