LG na Innofeste 2017 predstavilo svoje novinky

Boli sme pri tom, keď LG predstavilo svoje horúce novinky pre tento rok. Prinášame vám najčerstvejšie informácie o tom, na aké spotrebiče sa môžete spolu s nami tešiť. A že je na čo! Niektoré z noviniek nám doslova vyrazili dych. Čo všetko si v článku predstavíme? Poznáme nový rad televíznych a audio produktov na čele s LG SIGNATURE OLED TV W. Novinkou z oblasti domácich spotrebičov je ďalšia generácia bezdrôtových vysávačov CordZero™, robotický vysávač HOM-BOT, nová americká chladnička InstaView Door-in-Door™ a inteligentný Hub Robot. Pozadu nezostali ani nové modely bytových klimatizácií a čističiek vzduchu.

Novinky zo sveta televízorov

Neskutočne tenké pre dokonalý zážitok

Jednou z predstavených noviniek na veľtrhu je rad ultra tenkých televízorov LG OLED TV. Jedná sa o tri modely z radu LG SIGNATURE a ďalšie dva modely OLED TV. Vynikajú neuveriteľne tenkým profilom len 2,57 mm, vďaka čomu môže byť televízor primontovaný na stenu len pomocou magnetickej konzoly (W7). Bohatú paletu farieb zabezpečuje technológia Dolby Vision aj spolupráca s expertmi spoločnosti Technicolor. Nové OLED TV podporujú aj ďalšie formáty HDR ako HDR10 či HLG a sú pripravené aj na podporu Advanced HDR od Technicolor. O podčiarknutie dokonalého zážitku sa potom postarajú reproduktory s neprekonateľným zvukom Dolby Atmos.

Technológia o krok napred

Tretia generácia Super UHD televízorov LG má vďaka využitiu nanotechnológie ten najrealistickejší obraz s úplne perfektným zobrazením detailov a presnosti farieb z takmer akéhokoľvek uhla pohľadu. Skvelý obraz podčiarkuje elegantný dizajn Ultra Slim s unikátnymi stojanmi. LCD displeje s technológiou Nano Cell sa skladajú z častíc s priemernou veľkosťou jedného nanometra, čo zabezpečuje bezkonkurenčnú kvalitu obrazu. Všetky nové modely ponúkajú aktívny HDR s Dolby Vision, ktoré podporuje niekoľko typov HDR formátov.

Audio ako zo sci-fi filmov

Nový rozmer televíznych soundbarov

Soundbar SJ9 s technológiou Dolby Atmos® vytvorí aj z toho najobyčajnejšieho sledovania filmu nezabudnuteľný zážitok. Reproduktory umiestnené na niekoľkých miestach veľmi tenkého elegantného soundbaru zabezpečujú bohatý zvuk. Ďalšou prednosťou je aj 4K zvuk s rozlíšením vyšším ako 4000 kbps (24 bit x 96 kHz x 2 ch). Funkcia Sound Upconverting zvyšuje kvalitu štandardných audio súborov na 24 bit/192 Hz. Krištáľovo čistý zvuk perfektne synchronizovaný s obrazom televízora potom zabezpečuje podpora 4K Pass-Through.

Doslova nadnášajúci a vo všetkých smeroch

Levitujúci prenosný reproduktor (model PJ7) vyniká neobvyklým futuristickým dizajnom a skvelým zvukom. Pomerne drobný reproduktor inšpirovaný tvarom a vzhľadom turbíny sa doslova nadnáša nad levitačnou stanicou, v ktorej je umiestnený silný elektromagnet. Čistý zvuk zabezpečuje 360​​° všesmerový reproduktor, zosilňovač umiestnený v levitačnej stanici a technológia Dual Passive Radiator. Reproduktor na jedno nabitie vydrží až 10 hodín prehrávania, pričom pri vybití batérie sa automaticky znesie do stanice a pokračuje v prehrávaní aj počas nabíjania.

Výkonné reproduktory nielen na párty

Klubovú atmosféru priamo doma v obývačke zaistí audio systém LOUDR CJ98. Party Thruster s ovládaním zvuku aj svetelných efektov umožňuje perfektnú kontrolu nad dianím na tanečnom parkete. Pre fanúšikov karaoke je CJ98 vybavený aj širokou škálou hlasových efektov a funkciou Karaoke Star, vďaka ktorej si hviezdy večera môžu ľahko prispôsobiť tóninu vybranej piesne.

 

Nové domáce spotrebiče vám vyrazia dych

LG CordZero™ Handstick: vysoký sací výkon a ergonomický tvar

Tyčový vysávač CordZero Handstick novej generácie s inteligentným invertorovým motorom má prvotriedny sací výkon s až 16-krát vyššími otáčkami ako motor lietadla. Vysoko odolný Smart Inverter Motor s desaťročnou zárukou garantuje silný výkon privádzaný priamo do hubice vysávača Power Drive Nozzle. Ťah vírom a precíznejšie vysávanie zabezpečuje Axial Turbo Cyclone, filter HEPA 13 si potom poradí s okolitým zvíreným prachom.

LG CordZero™ Canister: vysávač, ktorý vás nasleduje

Nový model vysávača CordZero Canister s inteligentným invertorovým motorom a technológiou Axial Turbo Cyclone má silný ťah aj vďaka 72 V Li-Ion PowerPack batérii. Pokročilú technológiu RoboSense 2.0, ktorá automaticky sleduje používateľa bez nutnosti ťahať vysávač za sebou, dopĺňa systém detekcie kolízií. Vďaka prednému senzoru sa tak sám dokáže vyhýbať prekážkam. Vysávač je vybavený aj technológiou Power Drive Nozzle a sedemstupňovým filtračným systémom s filtrom HEPA 14 pre zachytenie ultra jemného prachu a alergénov.

Robotický vysavač s pamäťou: precízne a pohodlné upratovanie

Najmodernejší Smart Inverter Motor™ umožňuje novému LG HOM-BOT dosiahnuť doteraz najvyšší sací výkon, ktorý prekonáva všetky existujúce robotické vysávače. Aktívny a samostatný HOM-BOT je nezávisle navigovaný novou technológiou 3D Dual Eye™, ktorá súčasne analyzuje grafické informácie z dvoch kamier. Vďaka radu špecializovaných funkcií na upratovanie rohov zvládne nový HOM-BOT kompletné čistenie najrôznejších typov podláh.

InstaView Door-in-Door™: revolučná chladnička

Chladnička Door-in-Door s 29-palcovým dotykovým LCD displejom sa vďaka funkcii InstaView a dvojitým poklepaním ľahko premení na okno. Pohľad do chladničky bez otvárania dverí šetrí nielen elektrickú energiu, ale aj uchovávané potraviny. Inteligentné ovládanie domácnosti je vďaka chladničke Smart InstaView o krok jednoduchšie. Pomocou Wi-Fi pripojenia a webOS je možné pohodlne kontrolovať zásobu aj nákupy potravín, a to aj vzdialene. Vďaka funkcii Pure N Fresh je vzduch vo vnútri chladničky vždy čerstvý a nekontaminovaný pachmi z aromatických potravín. Ďalším praktickým vybavením tejto chladničky je zásuvka FRESHBalancer™, ktorá optimalizuje úroveň vlhkosti, vďaka čomu zostávajú ovocie a zelenina čerstvé po dlhšiu dobu.

IoT – robotický pomocník na hlasové povely

Hub Robot zastrešuje celú inteligentnú domácnosť. Pomocou jednoduchých hlasových pokynov ako napríklad „zapnúť klimatizáciu“ alebo „zmeniť program prania“, ovládate pomocou robota jednotlivé domáce spotrebiče. Prostredníctvom Hub Robota tak zistíte obsah chladničky, nájdete recepty, môžete objednať suroviny ale aj prehrávať hudbu, vytvárať poznámky či využiť množstvo ďalších funkcií. Najužitočnejší je robot v spoločných priestoroch, ako sú kuchyňa alebo obývacia izba. Pre jednotlivé miestnosti LG navrhlo menšiu alternatívu mini robotov.

Zoznámte sa s novou klimatizáciou a čističkou vzduchu

ARTCOOL: Vynikajúci výkon a minimalistický dizajn

Prepracovaný dizajn novej klimatizačnej jednotky ARTCOOL sa výborne hodí do každého interiéru. Funkčnosť zaisťuje kompresor ARTCOOL's Smart Inverter, ktorý spotrebuje menej energie a chladí podstatne viac ako predchádzajúce modely. Značnou výhodou ARTCOOL je mimoriadne nízka hlučnosť, za ktorú vďačí technológii výroby kompresora. LG ku klimatizačnej jednotke ponúka až 10-ročnú záruku. Účinnosť a výkon klimatizácie ARTCOOL zaručuje väčšie pohodlie a širšiu použiteľnosť. Pridaný ionizátor uvoľní až tri milióny iónov, ktoré na seba viažu škodlivé častice. Tým efektívne neutralizuje a súbežne sterilizuje všetky druhy zápachov. Inteligentný systém SmartThinQ® umožní užívateľom klimatizáciu pohodlne ovládať z domova aj mimo neho.

PuriCare® Air Purifier: Prvotriedna čistička vzduchu s unikátnym 360° dizajnom

Čistička vzduchu LG PuriCare® je jediná čistička svojho druhu s 360° dizajnom, ktorá dokáže ľahko vytvoriť zdravé a príjemné vnútorné prostredie. Pokročilá technológia Clean Booster umožní dodávať čistý vzduch až do vzdialenosti 7,5 metra. Funkcia Baby Care naopak smeruje jemný prúd čistého vzduchu zo spodnej časti čističky s cieľom vytvoriť ideálne prostredie pre dojčatá a batoľatá. Čistička vzduchu PuriCare® využíva 360° Total Care filtračný systém, ktorý bojuje proti mikročasticiam, škodlivým plynom aj zápachu. Využíva tiež inteligentný senzor, ktorým deteguje častice menšie ako 1 mikrometer a dokáže tak odstrániť nepríjemné zápachy a pachy vznikajúce pri varení. LG SmartThinQ® umožňuje užívateľom sledovať stav vzduchu aj na diaľku a podľa potreby aktivovať čistenie ešte pred návratom domov.

Zdroj: LG

Líbí se vám tento článek?

Podobné články