Kreslo ušiak - dizajnové pohodlie

V nedávnych dobách bolo kreslo ušiak v príbytkoch prevažne starších ľudí. Dnes je toto retro kreslo veľmi populárne. Dizajnéri aj spotrebitelia ho veľmi obľubujú. Niet sa čo čudovať. Má mnohé výhody. Poďme sa ne spoločne pozrieť.

Kreslo ušiak
Kreslo ušiak

Od anglického kráľa až k vám domov

Kreslo ušiak je nesmierne nadčasové kreslo. Už v 17. storočí bolo predstavené anglickému dvoru, avšak veľmi rýchlo sa rozšírilo aj do iných častí sveta. Francúzsko či Amerika – všade si našlo svojich obdivovateľov. Účelom „krídel“ v minulosti bolo zabezpečenie ochrany pred prievanom a zároveň malo zachytiť teplo z krbu. Preto nie je ničím výnimočným, ak ho uvidíte v historických filmoch z tohto obdobia. V 19. a 20. storočí si ho obľúbili aj obyvatelia severských krajín, i keď s trochu viac škandinávskym prístupom k dizajnu. Spojenie často minimalistického vzhľadu a praktického využitia je niečo, čo môžete od tohto kúsku nábytku očakávať, nech už je z akejkoľvek dielne.

Zdravý odpočinok

Kreslá ušiak sa vyznačujú nielen svojou funkčnosťou, ale predovšetkým zdravým relaxom. Keďže tento nábytok slúži na dlhodobé i viachodinové užívanie, nároky na výrobu sú vysoké po všetkých stránkach. Nesprávne sedenie môže spôsobiť viaceré zdravotné problémy. Krčná chrbtica a aj sedacie svaly sa vám poďakujú, ak im doprajete správny odpočinok. Ušiaky boli vyvinuté tak, aby podopierali spomínané časti tela. A tak sa nemusíte báť zaspať v kresle a zobudiť sa ubolený.

Kreslo ušiak v interieri

Umiestnenie je kľúčové

Ušiak je neprehliadnuteľným doplnkom interiéru, a práve preto treba dbať na jeho strategické situovanie. Toto vintage kreslo je samo o sebe pomerne vysoké resp. výrazné. Ideálne funguje ako samostatná jednotka. Avšak možno ste si všimli, že v kanceláriách či kaviarňach sa často objavuje v páre, kde sú otočené kreslá oproti sebe. Je to z toho dôvodu, že sa tak vytvára akési zátišie vhodné pre rozhovory aj s citlivou tematikou.

Ušiak Casis
Ušiak Casis

Štýlové modely

V súčasnej dobe je väčšina kresiel plne čalúnená s masívnymi drevenými nohami, ale mnoho z najstarších exemplárov má vypchaté vankúšiky na sedadle, opierky rúk, operadlá chrbta a niekedy aj krídla. Neraz má penovú výplň sedáka i opierok. Najčastejším prevedením sú látkové a textilné poťahy. Retro i moderné, farebné a vzorované, elegantné... Možností sú desiatky. Kreslá ušiak majú štandardne dlhú životnosť a skrášľujú či doplňujú interiér po mnohé roky.

Kreslo ušiak

Kreslo ušiak láka na strávenie príjemných chvíľ v tomto komfortnom hniezde. Ranné sledovanie TV, poobedňajšie zdriemnutie, večer s knihou... Prečo si jedného takého ušiaka nedopriať? Je možné vybrať si tie najrozličnejšie materiálové a dizajnové varianty. Vďaka svojej všestrannosti, nadčasovému štýlu a praktickosti sú obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým. Či už chcete umiestniť tento kus do spálne, obývacej izby alebo kancelárie, existuje veľa prevedení, ktoré vyhovujú širokým potrebám jeho majiteľov. Ušiak je jednoducho vkusný kdekoľvek.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Kreslo ušiak Flo béžová

208,00 

bez DPH 173,33 

Kreslo ušiak Casis sivá

265,00 

bez DPH 220,82 

Kreslo ušiak Casis béžová

279,00 

bez DPH 232,49 

Kreslo ušiak Flo hnedá

208,00 

bez DPH 173,33 

Kreslo ušiak Casis hnedá

265,00 

bez DPH 220,82 

Kreslo ušiak Flo sivá

208,00 

bez DPH 173,33 

Kreslo ušiak Flo oranžová

208,00 

bez DPH 173,33 

Kreslo ušiak Casis sivá

265,00 

bez DPH 220,82