Koniec vysielania satelitných programov v štandardnom rozlíšení sa blíži

Už na 31. 12. 2016 je plánované ukončenie vysielania SD verzií všetkých slovenských verejnoprávnych a komerčných televíznych staníc v rámci služby Skylink. Zákazníci Skylinku teraz budú mať konečne k dispozícii už len kvalitnejšiu HD verziu týchto programov, ktoré si môžu naladiť už teraz.

Ako si programy naladím?

Zákazníci, ktorí používajú HD satelitný prijímač vybavený funkciou automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan), čo sú prakticky všetky prijímače s označením Skylink READY, nemusia nič riešiť – všetky zmeny sa vykonajú automaticky.

Zákazníci používajúci HD satelitný prijímač, ktorý však nie je vybavený funkciou FastScan, si musia vyššie uvedené programy naladiť sami manuálne. Pri ladení odporúčame postupovať podľa návodu na obsluhu daného satelitného prijímača. V prípade, že už tento návod nemajú, môžu využiť služieb niektorého z partnerov Skylinku. Pri ladení je potrebné zadať správne parametre pre naladenie.

Zákazníkom, ktorí používajú zastaraný satelitný prijímač, ktorý nevie prijímať HD programy odporúčame, aby si čo najskôr kúpili nový HD satelitný prijímač.

Chcem si vybrať nový prijímač

Zdroj: Skylink

Líbí se vám tento článek?

Podobné články