Každý môže byť záhradníkom s inteligentným kvetináčom

Ako funguje inteligentný kvetináč

Základom inteligentného kvetináča je náplň, ktorú s ľahkosťou vložíte do kvetináča. Následne do zásuvky pripojíte inteligentný kvetináč a raz za niekoľko dní vymeníte vodu v dávkovači. Špeciálna pôda rastlinkám sama dodá všetky živiny, ktoré potrebujú. Inteligentný kvetináč nemusí stáť na okne alebo na svetlom mieste. Integrované LED diódy sa o svelo postaraju a tak s pokojným svedomím ho umiestnite kamkoľvek v byte.

Automatickým systém v inteligentnom kvetináči zaisťuje zavlažovanie, vyživovanie či dokonca prirodzený svetelný cyklus. Doma, počas celého roku si môžete ľahko založiť záhradku s čerstvými bylinkami, kvetmi, zeleninou alebo lesnými jahodami.

Bylinky do inteligentného kvetináča

Náplň do inteligentného kvetináča

Na trhu môžeme nájsť rôzne druhy a rozdielne cenové ponuky inteligentných kvetináčov. V lacnejšej verzii upozorňuje inteligentný kvetináč majiteľa na stav kvetiny. V praxi to znamená, že samotný kvetináč vám bude oznamovať, kedy je rastlina preliata a kedy, naopak, potrebuje vodu. Črepníky vyšších cenových kategórií budú rastlinku polievať za vás. Bez upozornenia.

Inteligentné kvetináče s tváričkami

Inteligentné kvetináče Lua majú dokonca display ukazujúci smajlíka podľa stavu rastlinky. 2,4" LCD obrazovka na prednej strane zobrazuje jednoduchú kreslenú tvár, ktorá sa mení podľa potrieb kvetiny. Ukáže smädnú tvár, keď vlhkosť pôdy klesne pod definovanú prahovú hodnotu, smutnú tvár, ak ju prelievate, tvár s úsmevným upírom, ak má nedostatok svetla – v zásobe má až 15 rôznych tváričiek. Tieto animácie sú výsledkom údajov zhromaždených senzormi zabudovanými v inteligentnom kvetináči. Smajlík na inteligentnom kvetináči je neprehliadnuteľný, a preto budete môcť rastlinu zachrániť vždy vo vhodnej chvíli.

Zavlažovací systém

Ako to je už zvykom, technológia nám ponúka aj komplikovanejšie produkty inteligentných kvetináčov. Pre tých nezodpovednejších alebo pohodlnejších je možnosť zakúpenia inteligentných kvetináčov, ktoré budú samé polievať izbovú rastlinu. Zavlažovací systém dodáva rastline vodu, keď ju práve potrebuje. Automaticky sa prispôsobí prirodzenému životnému cyklu rastliny a podľa toho aj upraví spotrebu vody, čím poskytne vašej rastline správne množstvo vody v pravý čas. Vďaka samostatným zavlažovacím systémom môžete nechať kvety bez vašej prítomnosti aj na dlhšiu dobu. Buď sa spoľahnete na samotný inteligentný kvetináč a jeho odhad, alebo jednoducho nastavíte na inteligentnom kvetináči systematiku zavlažovania s presnou dávkou a po návrate domov nájdete vašu rastlinu v takom stave, ako keď ste odchádzali. Tieto inteligentné kvetináče vás zbavia povinnosti hľadať kamarátov a známych, ktorí by chodili rastlinky dobrovoľne polievať v čase vašej neprítomnosti.

Zavlažovací systém inteligentného kvetináča

Zavlažovací systém inteligentného kvetináča

Aké sú výhody inteligentných kvetináčov? 

Pohodlie

Snáď najväčšou výhodou inteligentných kvetináčov je poskytujúci pocit pohodlia. Už nemusíte ďalej rozmýšľať nad tým, kedy ste naposledy poliali vaše kvety. Inteligentné kvetináče budú monitorovať stav pôdy za vás a buď upozornia na potrebu vody, alebo samotné zavlažia danú rastlinu.

Šetrenie vody

Inteligentné kvetináče dokážu regulovať spotrebu vody u rastliny. Vďaka tomu dochádza k samotnému šetreniu energií, pretože najčastejšou chybou je práve nadmerné prelievanie rastliny.

Zloženie inteligentného kvetináča

Zloženie inteligentného kvetináča

Zdravie rastlín

Nakoľko sa rastlina nebude zbytočne prelievať, táto skutočnosť sa odrazí najmä na jej samotnom zdraví. Vyhnete sa zbytočným chorobám a plesniam. Naopak, nadmerné sucho spôsobuje rastline nedostatok vody, ktorú potrebuje na udržanie svojej bunkovej štruktúry, transport živín a samotnú fotosyntézu.

Pokiaľ patríte k typom ľudí, ktorí majú kvety v obľube, ale nedokážu sa o ne adekvátne postarať, smart kvetináče sú pre vás tým pravým riešením. Taktiež sú nesmiernym pomocníkom pre ľudí, ktorí sa často pohybujú mimo svojho domova, a preto si radšej rastlinky ani nezadovážia. S týmito kvetináčmi si dokážete vytvoriť hotovú smart garden.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články