91 975 nábytku ihneď k odoslaniu

869 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Šírka (cm) 0

Typ 0

Tvar 0

Dekór/farba 0

Viac

Materiál hornej dosky 1

Rozkladacie 0

Materiál nôh 0

Viac

Štýl 0

Hĺbka (cm) 0

Výška (cm) 0

Príznaky tovaru 0

Expedícia 0

Jedálenské stoly

Jedáleň je miestom, kde sa stretávajú priatelia a rodina pri jedle, aby sa podelili o svoje príbehy. Samotný výber nového jedálenského stola je však záležitosťou, ktorú nemožno brať na ľahkú váhu. Je stredobodom jedálne a zároveň najviac využívaným nábytkom v domácnosti. Dobre sa preto uistite, že má všetky atribúty, ktoré vám vyhovujú a ktoré zároveň vyhovujú potrebám vašej domácnosti.

Na aké atribúty by ste sa mali zamerať pri nákupe jedálenského stola?

Veľkosť

Je veľmi dôležité mať stôl a stoličky, ktoré sú pohodlné a vyhovujú veľkosti kuchyne. Aby ste vybrali správnu veľkosť, je dôležité zamyslieť sa, ako často budete stôl používať. V prípade, ak často organizujete rodinné oslavy, budete potrebovať stôl väčších rozmerov ako človek, ktorý skôr uprednostní obed v reštauráciách. Ak niekedy obedujete doma, niekedy vonku a rodinné oslavy sú vo vašej osobnej réžii, siahnite po jedálenskom stole, ktorý v sebe skrýva možnosť rozloženia. S takýmto stolom vytvoríte viac miesta pre ďalšie osoby už za pár minút.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý si treba uvedomiť, je veľkosť rodiny. Ak ste 4-členná rodina, budete potrebovať stôl štandardných rozmerov. Pri 6-člennej rodine sa vám zíde väčší stôl. V domácnosti zloženej z 8 osôb, využijete stôl vo veľkosti 160 x 300 x 90 cm.

Pri výbere veľkosti zohráva svoju úlohu aj tvar daného jedálenského stola.

Tvar

Všeobecne sa stretnete s týmito tvarmi jedálenského stola:

štvorec: vyzerá najlepšie v kuchyni v tvare štvorca. Je skvelým riešením, ak máte menej početnú rodinu, avšak niekedy k vám zavítajú priatelia, čiže potrebujete menší stôl, ktorý sa dá v prípade potreby zväčšiť.

obdĺžnik: je najbežnejším tvarom, pretože väčšina jedální je obdĺžnikových. Hodí sa predovšetkým do domácnosti 4 a viacerých ľudí.

ovál: je veľmi podobný obdĺžnikovému tvaru jedálenského stola, ale opticky zaberá menej miesta vďaka zaobleným rohom. Skvelo sa hodí do miestnosti, ktorá je malá a úzka.

okrúhly: sa hodí do malého priestoru, kde vytvára dojem útulného prostredia. Splní očakávania málopočetnej rodine. V prípade, že k vám príde na návštevu viac ľudí, zakúpte si taký okrúhly stôl, ktorý je možné rozšíriť na oválny.

Materiál

Výber materiálu môže byť zložitý. Mali by ste prihliadnuť na estetickú stránku stolu a rovnako aj na funkčnosť materiálu, z ktorého je stôl vyrobený.

Najbežnejšie sa stretnete s týmito materiálmi:

drevo: patrí medzi klasické materiály, je odolné a ľahko sa udržuje. Po čase môže vykazovať známky opotrebovania a objavia sa škrabance, ktoré sa však dajú jednoducho opraviť.

sklo: sklenené stoly sa predávajú v čírych a matných prevedeniach. Sú pomerne lacné. V miestnosti vytvoria pocit otvorenosti a opticky tým zväčšia priestor. I keď sklo nie je citlivé na vlhkosť, môže sa ľahko poškriabať alebo pôsobením tepla prasknúť.

kov: stôl vyrobený z kovu môže byť lacnejší než stôl z dreva. Kvôli vyššiemu lesku na ňom bude vidieť každý odtlačok, na jeho odstránenie budete musieť použiť špeciálny čistiaci prípravok.

laminát: stôl z laminátu je lacnou verziou stola, odoláva proti škrabancom a vyžaduje malú údržbu.

Štýl

Jedálenský stôl si môžete vybrať v rôznom štýlovom prevedení. Ak ho umiestnite do otvoreného priestoru, mal by korešpondovať so štýlom jedálne. Môžete však aj experimentovať a umiestniť rustikálny stôl do moderného priestoru. Kreativite sa medze nekladú. Dajte si pozor, aby miestnosť a celý váš príbytok pôsobil dostatočne kompaktne a nenarušil celý dojem z bytu alebo domu. Výber štýlu závisí len na vás a vašej preferencii moderného alebo rustikálneho štýlu stola. 

Jedálenský stôl je srdcom každej jedálne alebo kuchyne. U nás si vyberiete jedálenské stoly rôznych veľkostí a materiálov a takisto s rôznymi typmi nôh a podnoží.

 

1. Maurycy (dub sonoma) Maurycy (dub sonoma)
SKLADOM
SKLADOM 122,00 € bez DPH 101,66 
2. Jedálenský stôl Andres (dub, čierna) Jedálenský stôl Andres (dub, čierna)
SKLADOM
SKLADOM 216,00 € bez DPH 179,99 
3. Barový stolík Clero (biela) Barový stolík Clero (biela)
SKLADOM
SKLADOM 212,80 € bez DPH 177,33 
4. Jedálenský stôl Olaf rozkladací biela Jedálenský stôl Olaf rozkladací biela
SKLADOM
SKLADOM 218,00 € bez DPH 181,66 
5. Jedálenský stôl Agil biela Jedálenský stôl Agil biela
SKLADOM
SKLADOM 136,00 € bez DPH 113,33 
6. Jedálenský stôl Fjord rozkladací (biela) Jedálenský stôl Fjord rozkladací (biela)
Dodanie 10-12 týždňov
Dodanie 10-12 týždňov 151,00 € bez DPH 125,83 
7. Jedálenský stôl Billy rozkladací (orech, čierna) Jedálenský stôl Billy rozkladací (orech, čierna)
Dodanie 10-12 týždňov
Dodanie 10-12 týždňov 245,00 € bez DPH 204,16 
8. Ronald - rozkládací 80x120 (+40) Ronald - rozkládací 80x120 (+40)
Dodanie 10-12 týždňov
Dodanie 10-12 týždňov 265,00 € bez DPH 220,82 
9. Jedálenský stôl Julian (dub san remo, čierna) Jedálenský stôl Julian (dub san remo, čierna)
Dodanie 10-12 týždňov
Dodanie 10-12 týždňov 216,00 € bez DPH 179,99 
10. Jedálenský stôl Lopez rozkladací (dub sonoma, sivá, čierna) Jedálenský stôl Lopez rozkladací (dub sonoma, sivá, čierna)
Dodanie 10-12 týždňov
Dodanie 10-12 týždňov 122,00 € bez DPH 101,66 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-24 produktov z 29 celkom 12

ďalších 24

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky