Je nutné flash disk bezpečne odobrať, než ho odpojíme od počítača?

Profesor OKAY sa pýta, je nutné flash disk bezpečne odobrať, než ho odpojíme od počítača?Žijeme vo veľmi uponáhľanej dobe, čo sa podpisuje i na nás samotných. Nemáme trpezlivosť počkať aspoň minútku a pomaly jazdiaci vodiči sú na cestách nenávidení a prezývaní ako "sviatoční" a podobne. Dokonca aj pri tak rutinnej záležitosti, akou je v dnešnej dobe prenášanie dát prostredníctvom USB kľúča, nie sme ochotní čakať. Pred vytiahnutím z konektoru koľkokrát ani nestihneme bezpečne odobrať hardvér ako nám radí systém Windows. Robíme chybu?

Môžeme neopatrným odoberaním stratiť dáta?

Vari sa vám už niečo také stalo? Hlavný dôvod, prečo systém Windows odporúča bezpečné odobratie hardwaru je preto, aby vás upozornil na hroziace nebezpečenstvo, ak by ste chceli disk odpojiť počas dátového toku. Je logické, že keď počúvate hudbu z disku, prípadne naň kopírujete dáta, neodpájate ho. Bezpečné odoberanie nás v konečnom dôsledku len upozorňuje, že sa chystáme spôsobiť chybu dát a mohli by sme o ne prísť.

Konečný verdikt Profesora OKAY

Pokiaľ vieme, že na disk neprenášame žiadne súbory alebo z neho nič neprehrávame, nemusíme bezpečne odoberať hardvér. Ide iba o bezpečnostné opatrenie, aby ste kvôli nepozornosti nestratili svoje dáta. Z naštartovaného auta predsa tiež môžeme vystúpiť, až keď sa uistíme, že sa mu práve netočia kolesá.

Poznáte nejaký mýtus, ktorý chcete preskúmať? Pošlite ho Profesorovi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články