Instax - moderný retro fotoaparát nielen na cesty

Nemusíte byť nutne cestovateľ, aby ste si zaobstarali Instax. Ľudia si už od 19. storočia zvykli uchovávať spomienky v podobe fotiek. Najprv to bola dagguerotypia, ktorá trvala dlhé hodiny. Teraz stačí na vyhotovenie fotky zlomok sekundy. Napriek tomu, že sa digitálna doba posúva čoraz viac vpred, ľudia stále obľubujú zachytávať momenty a uchovávať spomienky, ktoré im pripomínajú staré časy. Takisto je to aj s fotografiami. Radi si fyzicky prezeráme fotografie a cítime chvíle v našich rukách. Instax od Fujifilm prekonal dobu digitalizácie a zhmotňuje momenty rovno pred vašimi očami. Je kompromisom medzi minulosťou a prítomnosťou.

Vezmete ho so sebou kdekoľvek

Nezáleží na tom, či ste pravidelný cestovateľ, alebo vyrazíte na dovolenku raz za rok. Fotoaparát na cesty si berie každý. Najväčšou nevýhodou fotoaparátov je ich hmotnosť. Profesionálny fotoaparát vám zaťaží batožinu a brať ho so sebou na druhú stranu zemegule nemusí byť vždy najlepší výber. Dobrou alternatívou je Instax. Ľahký, skladný a jednoducho ovládateľný. Cez letiskovú kontrolu prejde bez problémov. Fotografie budú vyvolané hneď po ich zachytení. Vďaka zabudovanému blesku sa nemusíte obávať o kvalitu fotografie v horších svetelných podmienkach. Navyše fotky z Instaxu je možné jednoducho skryť do peňaženky a tak nosiť spomienky všade so sebou.

instax

Ľahko dostupná náplň

Ak ste naklonený k pocitu fotky v rukách, Instax je pre vás adekvátnym výberom. Náplne do instaxu sú ľahko dostupné a je možné dostať v každej fotoslužbe, prípadne elektre, čiže sa nemusíte obávať o to, že na dovolenke nebudete mať dosť náplní a zároveň sa nebudú dať v cudzej krajine dokúpiť.  Instax je v porovnaní s polaroidmi vo výhode čo sa filmu týka. Pri vytváraní fotky Instaxom nepotrebujete, aby bola fotka v tme, pričom pri polaroide je tma potrebná.

Instax je vyrábaný v rôznych farebných prevedeniach a štýloch. Stačí si spomedzi modelov MINI 8 alebo MINI 9 vybrať ten, ktorý sa vám pozdáva najviac. Ak ste zástanca retro štýlu, bude sa vám páčiť Instax MINI 70  alebo MINI 90. Pre nadšencov hladkých tvarov odporúčame typ SQUARE. Všetky Instaxy majú zabudované blesky a selfie zrkadlá, ktoré umožňujú kontrolu fotky.

Doplnky pre Instax

Spomedzi doplnkov sú na výber rôzne rámčeky na fotky alebo albumy, do ktorých môžete svoje výtvory umiestňovať. Ak sa rozhodnete investovať do Instaxu, určite nezabudnite ani na čistiace pero, ktoré dôkladne odstráni nečistoty z objektívu.

Napriek nesmiernemu posunu od prvej fotografie, ľudia nezanevreli na samotný fenomén zhmotnenia fotografie. Nemusíte so sebou nosiť ťažkú výbavu, aby ste si vyvolali fotografie. Vďaka moderným technológiám sme schopní spojiť minulosť a budúcnosť v jednom produkte – Instaxe, a tak odbremeniť používateľov od mnohých nevýhod profesionálnych aparatúr a ponúknuť im alternatívu ako jednoducho tvoriť spomienky.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články