Industriálny nábytok - jednoduchý, funkčný, moderný

Industriálny nábytok vás zaujme predovšetkým svojou strohosťou, z ktorej pramení nenútený vzhľad, funkčnosť a dizajn. S týmto štýlom sa stretnete po celom svete od berlínskych kaviarní po vysoko štýlové byty na Manhattane. Iná krajina, rovnaký vkus. Všetci, ktorí tento štýl obdivujú, spája láska k čistým líniám a kráse kvalitného nábytku.

Industriálny štýl a nábytok je typický svojou jednoduchosťou, pre ktorú je charakteristická praktická funkčnosť. Ak sa skôr prikláňate k čistým líniám než k extrémnej ozdobnosti, ak ste doma v nevýrazných farbách a páči sa vám kombinácia kovu alebo dreva, je pre vás industriálny štýl ten pravý.

Industriálny dizajn sa zrodil na konci 60. rokov minulého storočia z ateliérového bývania v newyorských továrenských halách, kotolniach a skladoch. Preto medzi dominantnými materiálmi nájdete hlavne betón, železo a oceľ ideálne v surovej forme, neopracované a ošumelé.

Dôležitým znakom je priznanie každého prvku. V kúpeľni uvidíte medené rúrky, radiátory sú masívne a primontované na stene, sedacie lavice sú zo surového dreva, v kuchyni nájdete viditeľne umiestnené odvody z digestora, v každej časti domu môžete upozorniť na pálené tehly, v obývacej izbe bude dominantou kožené kreslo alebo kreslá. Industriál je skrátka úprimný, nič neschováva a na nič sa nehrá.

Inšpirácia pre váš domov zariadený v industriálnom duchu

Obývačka

konferenčný stolík konferenčný stolík
konferenčný stolík konferenčný stolík
kreslo kreslo
sedačka do L sedacia súprava

 

Jedáleň

jedálenský stôl jídelní stůl
jedálenský stôl jedálenský stôl
jedálenský stôl jedálenský stôl
jedálenská zostava jedálenský stôl
jedálenský stôl jedálenský stôl
jedálenský stôl jedálenský stôl

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články