Hlavné výhody postelí boxspring

Každý z nás to pozná. Počas dňa zažívame veľa stresu, fyzickej, ale aj psychickej aktivity. Preto by sme mali myslieť na kvalitný spánok, pretože ten má veľký vplyv na regeneráciu nášho tela, je zdrojom energie a skvelej kondície.

Na začiatok si zhrňme, čo to vlastne boxspring je. Od klasických postelí sa líši v jednej hlavnej veci. Ako základná podpora pre matrac postele slúži spodný pružinový matrac. Vďaka tomu je vrchný matrac lepšie a pravidelne podopieraný. Tým sa predlžuje jeho životnosť a zároveň sa nedeformuje.

Prečo je posteľ boxspring tak pohodlná

Systém boxspring správne spája rôznorodé vrstvy a navyše má veľkú výšku. To sú dôvody, ktoré z postelí boxspring robia prvotriedne miesto na relax.

Vrchný matrac

Vrchný matrac, čiže topper umocní pocit z komfortu a zážitok z hlbokého spánku. Topper má sendvičovú konštrukciu, ktorá má vysokú vzdušnosť, prateľný poťah a skvelé ortopedické vlastnosti jadra. Z jednej strany je tvorená VISCO penou s masážnou profiláciou. Druhá strana, ktorú tvorí pružná flexi pena má rovnú masívnu plochu. Môžete si teda vybrať povrch, ktorý vášmu telu vyhovuje najlepšie

Nosný/taštičkový matrac

Jedná sa o tzv. taštičkový matrac. Ten je tvorený pružinami, ktoré sú separátne uložené v textilných puzdrách. Jednoducho povedané: každá pružina má svoje textilné puzdro. Každá pružina sa maximálne prispôsobí vášmu telu, takže precízne rozkladá tlak, je podporou chrbtice, a tiež podporuje telo pri všetkých režimoch spánku (spánok na chrbte, na boku ...). Matrac môže byť zónovaný, takže poskytuje podporu bedrám, hlave, panve a ďalším častiam tela.

Spodný/Bonellový matrac

Spodný matrac je vyplnený Bonellovými pružinami, ktoré majú pevnú pružnosť a zaručujú konštantné pruženie počas celej dĺžky životnosti matraca. Optimálne rozloží tlak, ktorý vstrebáva nosný zónový matrac. Konštrukciu dodávajú prirodzenú tuhosť, dobrú odrazovú pružnosť a dlhú životnosť.

Nosný rám

Jedná sa o robustnú vystuženú drevenú konštrukciu, ktorá poskytuje stabilitu a pocit bezpečia.

Náš tip

Aby sa matrace nešmýkali, môžu byť poprekladané protišmykovou podložkou alebo spojené suchými zipsami. Matrace, ktoré ležia vedľa seba sú spojené vnútornými zipsami.

Postele typu boxspring môžete zakúpiť s úložným priestorom, ale aj bez neho. Pozrite sa na našu ponuku.

                     Úložný priestor                                Bez úložného priestoru

Pokiaľ hľadáte kvalitnú posteľ českej výroby, ktorá by zodpovedala typu boxspring, môžete si vybrať z ponuky českej firmy Blanář. Tá postele vyrába už 25 rokov, počas ktorých získala veľa cenných skúseností. Firma na výrobu používa vysoko kvalitné materiály, vďaka ktorým sú postele stabilné a veľmi odolné. Vyberte si tú svoju.

Boxspring Blanář
Líbí se vám tento článek?

Podobné články