Herné slúchadlá - dokonalý zážitok z hry

Či už hráte hry na konzole, alebo na počítači, herné slúchadlá sú neodlúčiteľnou súčasťou vybavenia každého hráča. Kvalitný zvuk môže ovplyvniť nielen výsledné skóre, ale aj zlepšiť herný zážitok. Herné slúchadlá sú o niečo viac špecializované na hranie hier ako klasické slúchadlá, čo môže v konečnom dôsledku zlepšiť celkový pôžitok z hry. Slúchadlá zabezpečujú hlavne kvalitnú reprodukciu zvukov v hre, ktoré bežné slúchadlá nezachytávajú. Neodlúčiteľnou súčasťou slúchadiel je taktiež kvalitný mikrofón, najmä pri hraní multiplayer hier. Plánovanie stratégie a spolupráca medzi hráčmi je veľmi dôležitá. Pokiaľ neplánujete ostať medzi amatérmi, tak by ste si mali jeden pár takýchto slúchadiel určite zadovážiť. 

Čo zohľadniť pri výbere herných slúchadiel? 

Pri výbere slúchadiel je množstvo faktorov, ktoré treba brať do úvahy. V prvom rade si treba zistiť, či vaše zariadenie podporuje Bluetooth pripojenie, alebo má klasický 3,5 mm jack. Asi by ste boli poriadne v šoku, ak by ste po kúpe bezdrôtových slúchadiel zistili, že vaše zariadenie vlastne takýto typ prepojenia nepodporuje. Niektoré slúchadlá sú odhlučnené voči okolitým zvukom, čo sa môže hodiť. Určite by bola veľká škoda, keby vám vašu výhru prekazila suseda, ktorá práve naklepáva rezne na rodinný obed.

Množstvo dostupných multiplayer hier nie je možné hrať bez tímu. Hranie hier online väčšinou vyžaduje komunikáciu medzi hráčmi, preto treba porozmýšľať aj nad výberom mikrofónu. V prvom rade by vás malo byť počuť dostatočne zrozumiteľne a hlasno. Tiež je dôležité, aby nebolo počuť hudbu v slúchadlách alebo kroky a iné zvuky v pozadí hlasnejšie ako váš hlas.

Komfort je ďalšia vec na ktorú netreba zabúdať. Vaše uši sa musia cítiť pohodlne aj pri celodennom hraní hier. Vyberajte materiál, ktorý je pre vás príjemný a vyhovuje vašim ušiam.

Slúchadlá na kábel alebo bezdrôtové slúchadlá?

Túto otázku ste si určite kládli tiež. Pokiaľ vám prekážajú káble pri hraní treba zvoliť bezdrôtové slúchadlá. Na druhú stranu treba brať do úvahy, že bezdrôtové slúchadlá treba nabíjať, čo môže byť pre niektorých hráčov nevyhovujúce. Samozrejme pokiaľ zvolíte slúchadlá, ktoré majú dlhú výdrž batérie, nemalo by to byť prekážkou. Pozorne sa pozrite aj z akého materiálu slúchadlá sú. Lacné plastové slúchadlá sa môžu ľahko zničiť alebo po krátkom čase pokaziť. Kvalita materiálu je dôležitá, keďže vďaka nej môžete podstatne predĺžiť výdrž slúchadiel. Mali by byť dostatočne odolné a vydržať malé nehody.  Nakoniec sa pozrieme na dizajn. Kúpte si slúchadlá, ktoré sedia k vášmu štýlu a nebudete sa za ne hanbiť. Na trhu sú k dispozícii slúchadlá od moderných, staromódnych, elegantných, až po rôzne farebné prevedenia s výraznými LED svetlami, ktoré slúchadlám dajú ten pravý hráčsky nádych.

herné slúchadlá

Líbí se vám tento článek?

Podobné články