Pracujte s grafikou ako skutoční profesionáli

Chcete v grafických programoch pracovať ako skutoční profesionáli? V tom prípade by ste si mali kúpiť grafický tablet. Toto zariadenie totiž dokáže posunúť vašu prácu o niekoľko úrovní vyššie.

Tablet vyzerá ako jednoduché zariadenie a rozhodne sa ho nemusíte obávať. Pevná podložka s aktívnou doskou býva doplnená buď o bezdrôtové pero alebo puk. Pero sa využíva predovšetkým v prípadoch, keď chcete kresliť voľnou rukou. Puk je naopak vhodné použiť, keď chcete digitalizovať výkresovú predlohu. Grafické tablety využijete predovšetkým v CADe či grafických programoch. Tie najmodernejšie grafické tablety dokážu rozoznať aj silu vyvíjaného tlaku a podľa nej urobiť buď tenšiu alebo hrubšiu čiaru. 

Svetovou špičkou medzi výrobcami grafických tabletov je jednoznačne spoločnosť Wacom, čo vám potvrdí aj rad odborníkov. Ich výrobky sa  vyznačujú vysokou kvalitou prevedenia a predovšetkým vysokým rozlíšením. To vám počas kreslenia zaručí vysokú presnosť.

Nielen papier, ale aj tablety majú svoje formáty

Tablety sa predávajú v najrôznejších veľkostiach. Je to preto, aby ste sa v priebehu kreslenia čo najviac priblížili skutočnosti. Ak teda budete chcieť kresliť na počítači plagáty veľkosti A3, jednoznačne siahnite po tablete tohto formátu. Ak si naopak vystačíte s formátom A4, je zbytočné kupovať väčšie a drahšie modely. Pokiaľ ste začiatočník a chcete si prácu na tablete len vyskúšať, môže pre vás byť optimálnym riešením pokojne malý formát A6. Samozrejmosťou sú aj špeciálne tablety určené deťom.

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články