Domáca meteostanica - aktuálne počasie ihneď

Prehľad počasia na vašom nočnom stolíku

Keď vás už nebaví neustále rozmýšľať nad tým, aké bude počasie, je vhodné kúpiť si meteostanicu. V súčasnosti existuje niekoľko druhov a preto nie je jednoduché si premyslieť, ktorú si vybrať. Každá má svoje špecifické vlastnosti a parametre. Správny predajca má k dispozícii aspoň dve verzie meteostaníc, z ktorých si potenciálny kupec dokáže vybrať. Pre vhodný výber je nutné sa pridržiavať niekoľkých pravidiel, ktoré sú pre jej voľbu tie najlepšie. Tie vám predstavujeme v nasledujúcich riadkoch.

Ako si vybrať najlepšiu meteostanicu?

Predtým ako sa rozhodnete kupovať meteostanicu je vhodné sa poobzerať, aké má funkcie. K primárnej výbave meteostaníc predovšetkým patrí meranie vlhkosti, čas, či budík. Ďalej je tiež dôležité si ujasniť aké všetky informácie potrebujete.

Ak vám ide iba o to zistiť, aké bude počasie, pre tento účel postačí aj funkcia predpovede počasia, ktorá býva v základnej výbave každej meteostanice. Najvhodnejšie je, ak má meteostanica farebný displejjednoduché ovládanie.

Meteostanica má obsahovať rôzne merania. Umožňujú ich napríklad bezdrôtové čidlá, ktoré sa nachádzajú v exteriéri. Ak ide o zákazníka, ktorý je náročnejší, určite si bude vyžadovať multifunkčnosť. Tie najdrahšie zariadenia majú externý senzor s meračom sily a smeru vetra, ktorý je nezávislý od priameho napájania z elektrickej siete vďaka solárnemu článku.

Zaujímavými informáciami pre náročného používateľa môžu byť hodnota UV žiarenia, alebo solárna radiácia. Tieto funkcie predovšetkým majú profesionálnejšie modely. Niektoré meteostanice dokážu predpovedať počasie vo viacerých grafických úrovniach alebo sa spárovať s aplikáciou vo vašom mobilnom telefóne, aby ste rýchly prehľad počasia mali vždy vo svojom vrecku. Sofistikovanejší fanúšikovia najnovších technológií siahnu po najdrahších modeloch na trhu, ktoré je možné pripojiť na svoju smart domácnosť. To vám napríklad umožní regulovať otváranie a zatváranie okien, aby váš dom bol vyvetraný, aj keď ste na dovolenke.

meteostanica

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Meteostanica Emos AOK-5018B

34,90 

bez DPH 29,08 

Meteostanica Garni 2055 Arkus, Wi-Fi

327,90 

bez DPH 273,24 

Meteostanica Garni 975, WiFi

154,90 

bez DPH 129,08 

Meteostanica Solight TE 82

30,50 

bez DPH 25,42